ZLF: Hit kolejki zakończony bójką, znamy pierwszego spadkowicza

zdjęcie archiwalne

zdjęcie archiwalne fot.: OSiR Ząbkowice Śląskie

Mecz na szczycie I ligi zakończył się już w 26 minucie. W szlagierze II ligi Topory pokonały Lutomierz. Faza zasadnicza Ząbkowickiej Ligi Futsalu powoli dobiega końca.

Spotkanie pomiędzy liderującym Agressive a beniaminkiem z Piławy Górnej, który zajmuje pozycję wicelidera, miało być hitem kolejki. Nikt jednak nie przypuszczał, że zakończy się w 26 minucie z powodu bójki. Po faulu na Mateuszu Kurandzie (Agressive) pomiędzy zawodnikami obu drużyn doszło do szamotaniny, a sędziowie postanowili zakończyć mecz przed czasem i pokazali trzy czerwone kartki. W barwach Agressive ukarany został Kuranda, w ekipie Orła Krzysztof Hanusiewicz oraz bramkarz Maciej Szeliga. Do momentu bójki na tablicy świetlnej widniał wynik 5:2 dla piławian, jednak o tym czy zostanie on utrzymany zadecyduje w tygodniu komisja ligi. Prawdopodobnym jest, że spotkanie zostanie rozstrzygnięte jako obustronny walkower, a obie drużyny czeka dodatkowa kara.

W innych starciach Nauczyciele okazali się lepsi od ekipy Grande Team i choć prowadzili już różnicą kilku goli to wygrali zaledwie 6:5 (3:1). Ostrą strzelaninę urządzili sobie gracze Precelka, którzy rozbili czerwoną latarnię ligi z Barda. Inpol-Papier co prawda strzelił cztery gole, jednak stracił ich aż szesnaście. Po pięć z nich strzelili Łukasz Idzi i Arkadiusz Majewski, hat-trickami popisali się Andrzej Wiszowaty i Radosław Wandzel. Inpol ma już znikome szanse na utrzymanie i najprawdopodobniej w kolejnej edycji powróci na drugoligowe parkiety. W ciekawym starciu, które może mieć kluczowe znaczenie w walce o pierwszą czwórkę, Straż Pożarna pokonała 5:4 (2:2) Consultor Team. W starciu dwóch średniaków Amatorzy Ziębice okazali się lepsi od dzierżoniowskiego Harrisu.

Wyniki VII kolejki I ligi - 30 stycznia:

Inpol-Papier Bardo 4:16 (2:7) Precelek
Nauczyciele 6:5 (3:1) Grande Team
Straż Pożarna 5:4 (2:2) Consultor Team
Amatorzy 7:4 (4:1) Harris Dzierżoniów
Agressive 2:5 (2:4) Orzeł Piława Dolna – mecz przerwany w 26 minucie przy stanie 2:5 z powodu bójki.

W drugiej lidze w pojedynku na szczycie Topory okazały się lepsze od Lutomierza, a hat-trickiem w tej batalii popisał się Piotr Kupiec. Ci pierwsi już na pewno zagrają w fazie play off, a Lutomierz mimo porażki także praktycznie zapewnił sobie miejsce w pierwszej czwórce. Zgodnie z planem wygrali też AptekaŻe, którzy rozbili Diabły. Porażki doznał osłabiony Transport Arendarski, który uległ ekipie Waldi Team. Poznaliśmy też pierwszego spadkowicza z drugiej ligi. To ekipa Sotpolu, która przegrała aż 2:13 (1:6) z OSP Stolec. Sześć goli w tej batalii zdobył Dawid Molęda.

Wyniki VII kolejki II ligi 31 stycznia:

Topory 6:5 (3:1) Lutomierz
Transport Arendarski 3:7 (3:3) Waldi Team
OSP Stolec 13:2 (6:1) Sotpol
Skład B 4:5 (2:2) Cis Brzeźnica
Aptekaże 8:2 (2:1) Diabły

Na trzecioligowym froncie wciąż prowadzi KS Orzeł, który tym razem pewnie rozprawił się z bobolickim Zbylbrukiem. Zaskakującej porażki doznał Gang Dyrektora Józefa, który przegrał aż 1:11 (0:3) z RKS Domex. Przegrani do meczu przystąpili w czteroosobowym zestawieniu, w dodatku bez nominalnego golkipera. Drugie zwycięstwo zanotowały Magnezyty Grochów, które wysoko rozbiły OSP Stolec. Pięć bramek dla zwycięzców zdobył Gheorghita Galbeaza. Trzy punkty do swojego dorobku dopisała Młoda Polonia, która okazała się lepsza od Ekipy Bania. FC Sajdersi podzielili się punktami z Mirexem Służejów.

KS Orzeł jest już pewny gry o drugą ligę. Bliska tego też jest Młoda Polonia, która awansowała na pozycję wicelidera. Z szansami na pierwszą czwórkę wciąż pozostaje jeszcze pięć innych ekip – Gang Dyrektora Józefa, Ekipa Bania, FC Sajdersi, RKS Domex oraz Mirex Służejów.