zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk” we Wrocławiu przedstawił wyniki współzawodnictwa sportowego szkół województwa dolnośląskiego w roku szkolnym 2014/2015.

Rezultaty szkół to suma punktów zdobytych za dziesięć najwyższych miejsc uzyskanych w zawodach międzyszkolnych. Zaliczane są tu wyniki uzyskane w zawodach od szczebla gminnego do finałów dolnośląskich i na tej podstawie tworzony jest ranking.

W kategorii szkół podstawowych w powiecie ząbkowickim najlepiej wypadła szkoła podstawowa ze Złotego Stoku, zajmując 46 miejsce w stawce ponad 550 szkół. W pierwszej setce na 74 miejscu uplasowali się uczniowie z bardzkiej podstawówki. Dalsze szkoły podstawowe powiatu ząbkowickiego zajęły miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce. Na 315 miejscu uplasowali się uczniowie z Ciepłowód.

W kategorii gimnazjów wysokie 41 miejsce wśród 345 szkół zajęli gimnazjaliści z ząbkowickiej jedynki, a dziesięć lokat niżej znaleźli się uczniowie z gimnazjum nr 1 w Ziębicach. W pierwszej setce nie zabrakło też miejsca dla gimnazjalistów ze Złotego Stoku. Uplasowali się oni na 88 pozycji. 138 miejsce przypadło gimnazjalistom z Kamieńca Ząbkowickiego, 141 uczniom z Przyłęku (gm. Bardo), a 148 sportowcom z ząbkowickiej dwójki. Najmniej punktów ze szkół powiatu ząbkowickiego zdobyli uczniowie z Ciepłowód (225 miejsce) i Henrykowa (278 miejsce).

Szkoły ponadgimnazjalne powiatu ząbkowickiego w zestawieniu także wypadły nieźle. Wysokie 18 miejsce na 194 sklasyfikowane szkoły zajęli uczniowie z ZSP w Ziębicach. Licealiści z Ząbkowic Śląskich zostali sklasyfikowani na 35 lokacie, a „Wrocławska” była siedemdziesiąta. W całym zestawieniu na odległej 187 pozycji uplasował się katolicki ogólniak z Henrykowa, a 135 byli uczniowie nieistniejącej już szkoły ZSP w Kamieńcu Ząbkowickim.