25 września kwadrans po godz. 12 rozpoczął się pierwszy zjazd ząbkowiczan połączony z obchodami 70-lecia ząbkowickiego liceum ogólnokształcącego.
Po uroczystym wprowadzeniu sztandarów szkół, powiatu i gminy głos zabrali gospodarze: Marcin Orzeszek - burmistrz Ząbkowic Śląskich i Tomasz Błauciak - obecny dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Ząbkowicach Śląskich. Szef ząbkowickiego magistratu przywitał wszystkich, którzy przybyli do Ząbkowic Śląskich z najróżniejszych zakątków Polski, ale także z zagranicy. Pojawili się m.in. ząbkowiczanie obecnie mieszkający w Niemczech, Grecji, Szwajcarii czy Wielkiej Brytanii. Następnie swoje przemówienie wygłosił jeden z najstarszych absolwentów ogólniaka z 1953 roku Zbigniew Lubczyński, który podziękował wszystkim za przybycie, podzielił się kilkoma ciekawostkami sprzed lat i apelował do młodzieży o pielęgnowanie tradycji szkoły.
Usłyszano także hymn szkoły, który od 1987 roku rozbrzmiewa podczas apeli i uroczystości szkolnych. Wszyscy zgromadzeni mogli poznać także brzmienie ząbkowickiego hejnału, o którego historii i planach z nim związanych pisaliśmy szerzej tutaj. Odbyło się też pasowanie tegorocznych pierwszoklasistów, a po nich wystąpili absolwenci szkoły, m.in. Lubczyński, była dyrektor Wiesława Kurzyńska czy wicestarosta Mariusz Szpilarewicz, którzy odnowili ślubowanie w imieniu pierwszego rocznika ogólniaka.
Przed rozpoczęciem apelu, a także po nim i w kolejnych dniach będzie można wpisać się do uroczystej księgi gości przygotowanej specjalnie na pierwszy zjazd ząbkowiczan.
Na zakończenie uczniowie zatańczyli słynnego poloneza, który jest nieodłącznym elementem każdej studniówki. Następnie zaprosili do tańca chętnych gości. Oprócz starszych absolwentów nie zabrakło też samorządowców, a w pierwszej parze pojawił się szef ząbkowickiego magistratu Marcin Orzeszek.
Obecnie w Ząbkowickim Ośrodku Kultury trwa Akademia z okazji 70-lecia liceum ogólnokształcącego. Na godz. 17 został zaplanowany wieczór artystyczny w sali kinowej ZOK-u. W dniu jutrzejszym od godz. 9 będą trwały: konferencja historyczna "Ząbkowice Śląskie 1945-2015", targi produktu regionalnego i rękodzieła, a w auli liceum przy ul. Postańców Warszawy rozpocznie się festiwal nauki. Od. godz 13 w auli szkolnej odbędzie się uroczystość nadania auli im. profesor Heleny Kuczkowskiej. Następnie będzia miała miejsce impreza "Spotkanie po latach", które zakończy kabaret Neonówka. Nie będzie, jak wcześniej planowano, cateringu i zabawy tanecznej przy muzyce zespołu Hellos.
Na niedzielę zaplanowano zasadzenie symbolicznego drzewka w parku im. Sybiraków z okazji I zjazdu ząbkowiczan.
Szczegółowy program imprezy można zobaczyć poniżej:
sm. / Express-Miejski.pl
Przybyli do Ząbkowic Śląskich z różnych stron świata. Pierwszy zjazd ząbkowiczan rozpoczęty
2015-09-25 14:10:16
sm. / Express-Miejski.pl
25 września kwadrans po godz. 12 rozpoczął się pierwszy zjazd ząbkowiczan połączony z obchodami 70-lecia ząbkowickiego liceum ogólnokształcącego.
2015-09-25 16:36:39
gość: ~Taka prawda
Ząbkowice są jak Lenin. Z zewnątrz wszystko ładne, odnowione, a od strony technicznej zgniły trup.
2015-09-25 17:17:10
gość: ~absolwent
Patrząc na program imprezy to jest to bardziej jubileusz szkoły. Szczególne wyrazy uznania należą się temu, kto wymyślił zorganizowanie równocześnie Festiwalu Nauki i Konferencji Historycznej w dwóch rożnych częściach miasta. Nie trudno więc zgodzić się z poprzednikiem. Pomysły są, ale organizacja jakaś dziwna.
2015-09-25 18:52:33
gość: ~Kowal
Lepszy rydz niz nic
2015-09-25 20:22:46
gość: ~zabkowiczanin
.......ten zjazd to na pozegnanie PO partii ktora zadłuzyła powiat najbardziej w historii /4 miejsce w tabeli najbardziej zadłuzonych powiatow w polsce/ trzeba pogonic to twarzystwo a starosta zarabia wiecej od starosty kłodzkiego!!!!!nie dajcie sie nabrac na te klocki!!!!
2015-09-26 19:56:53
gość: ~em
Fotoreporterowi EM gratuluje szczególnie zdjęcia nr 18. Cała nasza władza!
2015-09-27 19:40:01
gość: ~absolwent
ostatnio dodany post
Nie ma możliwości aby w tak krótkim czasie każdy mógł być wszędzie. A to, że miałeś wybór to świadczy o różnorodności programu. Najlepiej krytykować i narzekać, bo tak robią Ci co nic nie robią.
2015-09-26 23:24:07
gość: ~zc4ever
Prawdziwe liceum im. Władysława Jagiełły było na Bohaterów Getta, do tej pory nie mogę zrozumieć dlaczego "przenieśli" liceum zamiast zamknąć to "Jagiełły" i otworzyć nowe liceum na Powstańców Warszawy imienia kogoś innego. Szkoda tamtego budynku...Powstańców Warszawy zawsze będzie mi się kojarzyć z wojskiem a nie szkołą.
2015-09-27 19:32:30
gość: ~absolwent
Szkoła to nie budynek lecz uczniowie i nauczyciele oraz atmosfera jaką potrafią razem stworzyć, a potrafią -chyba z tym się zgodzisz?
REKLAMA
REKLAMA