Lipa Orła, mizerny start Polonii i Tarnovii

Początek sezonu nie należy do Polonii Ząbkowice Śląskie

Początek sezonu nie należy do Polonii Ząbkowice Śląskie fot.: Polonia Ząbkowice Śląskie

Nie udał się wyjazd do Wielkiej Lipy zawodnikom Orła Ząbkowice Śląskie, natomiast od dwóch porażek rozgrywki rozpoczęła Polonia.

Wymarzony start, czerwony Szydziak
- Jedziemy do Bolesławca po zwycięstwo, choć z pewnością gospodarzom także będzie przyświecał taki cel - mówił trener Piasta Karol Ulatowski. Niewątpliwie obu drużynom zależało na zwycięstwie, lecz na boisku zdecydowanie lepiej prezentował się Piast. W 34. minucie noworudzianie wyszli na prowadzenie za sprawą Kamila Kowalskiego, a w 69. minucie rezultat podwyższył wracający do składu Ernest Polak. - Nie spodziewałem się tak łatwej przeprawy. Wyraźnie dominowaliśmy nad rywalami, a wynik powinien być dużo wyższy. Byliśmy jednak nieskuteczni, co przyniosło w końcówce trochę nerwów - ocenia Karol Ulatowski. W 83. minucie kontaktową bramkę zdobył Piotr Dzięgleski. Na więcej miejscowych nie było już stać.

Dużo trudniejszą przeprawę miał z kolei Orzeł Ząbkowice Śląskie, którzy mierzył swoje siły z Sokołem Wielka Lipa. Sokół wyszedł na prowadzenie w 25. minucie, gdy gola strzelił Kamil Pyzłowski. Tuż przed przerwą wyrównał Hubert Górski i wydawało się, że podopieczni Arkadiusza Albrechta są w stanie powalczyć o pełną pulę. Plany te mocno pokrzyżował Damian Szydziak, który w 50. minucie otrzymał czerwoną kartkę. Chwilę potem zwycięstwo gospodarzom dał Michał Noga.

Zwycięska Nysa, bez(o)bronny beniaminek
Dużo dokładniejsza, a co za tym idzie skuteczna była Nysa Kłodzko. Zawodnicy Edwarda Małka ograli 3:1 Victorię Tuszyn, a premierowe trafienie zaliczył nowy nabytek Radosław Macura. - Byliśmy stroną przeważającą, stworzyliśmy dużo więcej sytuacji strzeleckich. Grę jednak mocno utrudniało boisko, które nie sprzyjało grze po ziemi. Tym bardziej to zwycięstwo cieszy - powiedział bramkarz Daniel Niewęgłowski. Z kretesem poległa natomiast Polonia Bystrzyca Kłodzka. Bystrzyczanie przegrali aż 0:6 z Victorią Świebodzice, a losy meczu zostały rozstrzygnięte już przed przerwą, kiedy gospodarze strzelili aż pięć goli. - O pierwsze punkty postaramy się z Victorią Tuszyn - mówi opiekun Polonii Wiesław Zalewski.

Na pierwsze zwycięstwo czeka również Iskra Jaszkowa Dolna, która uległa Karolinie Jaworzyna Ślaska. Zawodnicy Pawła Adamczyka, mimo że dotrzymywali kroku przyjezdnym, to nie byli w stanie znaleźć sposóbu na Grzegorza Iganatowicza. Król strzelców z zeszłego sezonu zaliczył hat-tricka. W odpowiedzi dwie bramki zdobył Mateusz Hajłasz. - Moi zawodnicy włożyli mnóstwo wysiłku w ten mecz, więc szczególnie szkoda, że o naszej porażce zadecydowały indywidualne błędy. Niemniej jestem pewien, że w końcu zaczniemy punktować, bo ta drużyna ma duży potencjał - komentuje Paweł Adamczyk.

Uniknąć powtórki z roz(g)rywki, Brazyliczyka hat-trick
Unia Bardo rozgromiła 5:1 Skalnika Czarny Bór, ale wbrew pozorom nie był to łatwy mecz. Gospodarze bowiem przegrywali od 17. minuty. W 51. minucie straty odrobił Herdy i miejscowi ruszyli do zmasowanych ataków. Przyniosły one cztery kolejne gole. - W pierwszej połowie moi zawodnicy razili nieskutecznością, w drugiej z kolei strzelali już jak na zawołanie, stąd przekonujące zwycięstwo - mówi szkoleniowiec Unii Tomasz Zieliński, który nakreśla również cele na obecny sezon. - Przede wszystkim nie chcemy drżeć do ostatnich kolejek o utrzymanie, jak to miało miejsce w zeszłym sezonie. Mam nadzieję jednak, że zakończymy rozgrywki co najmniej w czołowej piątce - tłumaczy szkoleniowiec Unii Tomasz Zieliński.

Drugą wygraną zaliczyła imienniczka ze Złotego Stoku, która wygrała 2:1 z rezerwami Polonii-Stali Świdnica. Poza tym pierwszorzędny dzień miał Alex Silva, którego trzy trafienia zapewniły zwycięstwo Zamkowi Kamieniec Ząbkowicki przeciwko Zrywowi Gola Świdnicka. Zrywowi, który jako pierwszy wyszedł na prowadzenie. - Jestem mile zaskoczony, ponieważ źle rozpoczęliśmy, byliśmy zbyt spięci, ale z biegiem czasu przejęliśmy inicjatywę, co w rezultacie przyniosło trzy bramki. Poza tym radość sprawiła mi asysta Wiktora Chamerskiego, chłopaka z rocznika 98' - cieszy się Waldemar Tomaszewicz.

Nieobecność braci, Trojan wycofany
Hutnik Szczytna wywiózł trzy oczka z gorącego terenu w Domaszkowie, a jedynego gola zdobył Sebastian Trzciński. W zespole gospodarzy szczególnie widoczny był brak braci Sochów. - Zabrakło chociaż jednego, bo szwankowała w moim zespole skuteczność, a przy bramce niestety zaspała defensywa. Później, mimo wielu starań było trudno cokolwiek zdziałać, ponieważ Hutnik to zespół złożony z wielu doświadczonych zawodników - wyjaśnia trener Śnieżnika Krzysztof Dubinko.

Drugi mecz wyjazdowy i drugie zwycięstwo. Tak przedstawia się bilans Orląt Krosnowice, które osłabione brakiem Rafała Makowskiego i Pawła Podobińskiego, a Kamil Matusik wszedł z ławki, pokonały 2:0 KS Polanicę-Zdrój. - Kolejny trudny mecz. W pierwszych minutach gospodarze ruszyli na nas, zagrali wysokim pressingiem, ale z biegiem czasu opadli z sił i przed przerwą wyszliśmy na prowadzenie. Miejscowi mogli tuż po przerwie wyrównać, ale świetnie interweniował Marcin Kuraś. W końcówce meczu zdobyliśmy drugą bramkę, a ponadto byłem faulowany w polu karnym, co przyznali także gospodarze, ale sędzia ukarał mnie żółtą kartką za próbę wymuszenia - relacjonuje grający trener Orląt Kamil Matusik.

Wyśmienity start notuje także beniaminek z Bierkowic, który ograł 2:1 innego nowicjusza Cis Brzeźnica. Warta odnotowania jest trzecia bramka Pawła Milewskiego. Oprócz tego ziścił się czarny scenariusz. Z rozgrywek wycofał się Trojan Lądek-Zdrój.

Śnieżnik Domaszków - Hutnik Szczytna 0:1
Pogoń Duszniki-Zdrój - Zamek Gorzanów 4:1
KS Polanica-Zdrój - Orlęta Krosnowice 0:2
MLKS Radków - Odrodzenie Szalejów Dolny 1:5
Tęcza Ścinawka Dolna - Łomniczanka Stara Łomnica 3:2
Trojan Lądek-Zdrój - Kryształ Stronie Śląskie odwołany (Trojan wycofał się z rozgrywek)
Włókniarz Kudowa-Zdrój - Inter Ożary 1:2
LKS Bierkowice - Cis Brzeźnica 2:1

Marne otwarcie
To nie był udany weekend dla drużyn z drugiej II Klasy A. Zwycięstwo odniosły tylko Skałki Stolec, które pokonały 4:1 Deltę Słupice i z dorobkiem sześciu punktów plasują się na trzeciej lokacie. Nad wyraz gościnna była Sparta Ziębice, której cztery bramki zaaplikowała Niemczanka Niemcza. Równie serdeczni dla swoich rywali byli Polonia Ząbkowice Śląskie i Tarnovia Tarnów. Polonia okazała się słabsza od Piławianki Piława Górna, a Tarnovia od Płomienia Makowice. Po dwóch kolejkach oba zespoły mają na swoim koncie zero punktów. Polonia jest szesnasta, z kolei Tarnovia tuż nad nią.

Zieloni Łagiewniki - Pogoń Pieszyce 1:1
Polonia Ząbkowice Śląskie - Piławianka Piława Górna 1:3
Sparta Ziębice - Niemczanka Niemcza 0:4
Orzeł Piława Dolna - Koliber Uciechów 2:0
Klubokawiarnia Roztocznik - Henrykowianka Henryków 3:1
Skałki Stolec - Delta Słupice 4:1
Tarnovia Tarnów - Płomień Makowice 2:4
Boxmet Piskorzów - Czarni Sieniawka 4:2