Zwycięstwo Orła na otwarcie sezonu

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Udanie zainaugurowali sezon piłkarze ząbkowickiego Orła, którzy na własnym obiekcie pokonali 2:0 Granicę Bogatynia.

Biało-niebiescy bardzo udanie rozpoczęli spotkanie. Paweł Pukacz długim podaniem na lewe skrzydło uruchomił Dawida Kuriatę, ten przebiegł z piłką znaczną część boiska i zagrał ją w pole karne do świetnie ustawionego Marcina Skubisza, który strzałem tuż przy dalszym słupku wyprowadził Orła na prowadzenie. Do przerwy ząbkowiczanie kontrolowali przebieg gry i nie pozwalali na wiele przyjezdnym. Jeszcze przed zmianą stron bliski podwyższenia wyniku był Kuriata, lecz trafił w słupek.

W drugich połowie podopieczni Arkadiusza Albrechta szybko uzyskali dwubramkowe prowadzenie. Tym razem asystował Skubisz, a bramkę strzałem głową zdobył Kuriata. Warto jednak wspomnieć, że kilka minut wcześniej piłkarze Granicy mogli doprowadzić do wyrównania po stracie Szydziaka, lecz dobrze interweniował Pukacz. Orzeł mający zapas dwóch goli panował na boisku i kontrolował boiskowe wydarzenia. Swoją okazję na podwyższenie rezultatu miał rezerwowy Kamil Olejarnik, ale ostatecznie do sieci nie trafił i biało-niebiescy pokonali Granicę różnicą dwóch trafień.

Po pierwszej kolejce Orzeł jest czwarty. Za tydzień gracze z miasta Frankensteina zagrają w Wielkiej Lipie z Sokołem, który na inaugurację rozgromił 7:1 oleśnicką Pogoń.

Skład Orła: Pukacz - Czachor, Górski, Kuriata (78' Drańczuk), Kuska, Łużny (73' Gliński), Majewski (85' Fudali), Okrojek, Skubisz (56' Olejarnik), Śleziak, Szydziak.