Ziębiccy bokserzy rywalizowali w mistrzostwach województwa

Raffi Grigorian i Dawid Gurtatowski -dolnośląscy medaliści razem z Januszem Zarenkiewiczem (pierwszy od lewej) - medalistą olimpijskim z Igrzysk Olimpijskich w Seulu (1988) fot.: ZKB Jaskinia Lwa

Dziewięć medali przywieźli bokserzy z ziębickiego klubu bokserskiego "Jaskinia Lwa" z Mistrzostw Dolnego Śląska młodzików, kadetów i juniorów w boksie.

Zawody odbyły się w miniony weekend w Chojnowie. W zawodach startowało 82 zawodników z 18 dolnośląskich klubów bokserskich. Ziębice reprezentowało dwunastu bokserów, którzy wywalczyli cztery srebrne i pięć brązowych medali. Trzej zawodnicy z klubu ukończyli swoje zmagania poza strefą medalową. Ponadto drużynowo bokserzy z Jaskini Lwa wywalczyli drugie miejsce, przegrywając tylko z bokserami wrocławskiej Gwardii.