Orzeł dzieli się punktami na początek wiosennych zmagań [VIDEO]

Po spotkaniu odbyła się konferencja prasowa z udziałem trenerów obu drużyn

Po spotkaniu odbyła się konferencja prasowa z udziałem trenerów obu drużyn fot.: Express-Miejski.pl

Od remisu rozgrywki wiosenne rozpoczęli piłkarze ząbkowickiego Orła. Podopieczni Arkadiusza Albrechta zremisowali na własnym boisku 2:2 (0:1) z Orkanem Szczedrzykowice.

Przed spotkaniem trener Albrecht zapowiadał, że interesuje go zdobycie tylko i wyłącznie trzech punktów, nieważne w jakim stylu. Ostatecznie sam mecz nie zachwycił, biało-niebiescy nie zdołali odnieść zwycięstwa, lecz na konferencji prasowej po meczu szkoleniowiec podziękował swoim podopiecznym za walkę, szczególnie w drugich 45. minutach. Orkan po rundzie jesiennej zajmował w tabeli czwarte miejsce i na własnym obiekcie wygrali z Orłem 1:0.

Pierwsza część gry toczyła się raczej pod dyktando gości, którzy mieli więcej okazji do strzelenia gola. Wykorzystali tylko jedną z nich i to przy sporej pomocy piłkarza Orła. W 43. minucie Krzysztof Czachor tak niefortunnie przecinał dośrodkowanie w pole karne, że trącił futbolówkę i ulokował ją we własnej bramce, zaskakując Igora Pierzgę. Do przerwy 0:1.

Po zmianie stron biało-niebiescy szybko doprowadzili do wyrównania, za sprawą gola Dawida Kuriaty. Z wyrównania miejscowi nie cieszyli się jednak długo. W 57 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zamieszaniu podbramkowym futbolówka spadła pod nogi Jarosława Gambala, a ten mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans golkiperowi Orła na skuteczną interwencję. Biało-niebiescy ruszyli natychmiast do odrabiania strat i w około 70. minucie po golu Marcina Skubisza wyrównali. Świetną akcją popisał się Kamil Olejarnik, dograł futbolówkę Skubiszowi, a ten mocnym strzałem przy dalszym słupku ulokował piłkę w sieci. W końcowej fazie pojedynku gracze Albrechta mogli pokusić się o zdobycie zwycięskiego trafienia, ale dobrych okazji nie wykorzystali rezerwowi – Michał Szabat i Marcin Gerlach.

Skład Orła: Pierzga - Fudali, Okrojek, Górski, Szymański (84' Kobrzak), Czachor, Wiszowaty, Olejarnik, Sobczyk (73' Szabat), Skubisz (82' Gerlach), Kuriata