Express-Miejski.pl

Wójt ubolewa nad brakiem polubień na facebooku

Fanpage wójta gminy Marcina Czernieca fot.: screen em24.pl

Wójt Kamieńca Ząbkowickiego utworzył swój oficjalny fanpage na portalu społecznościowym. To kolejny punkt zapalny pomiędzy radnymi, mieszkańcami i szefem gminy.

W lutym na fanpage'u wójt opublikował kilka informacji dotyczących dofinansowania, jakie gmina otrzymała od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i prac, które zostaną w ramach pozyskanych funduszy wykonane. Materiały spotkały się ze sporą aprobatą mieszkańców. Często były udostępniane, otrzymały sporo polubień i dotarły do szerokiego grona odbiorców. – Ponad 4 tys. osób, które przeczytały tę wiadomość były pełne entuzjazmu, co także mnie cieszy. Ponad sto indywidualnych polubień to też jest taka forma spersonalizowania tych osób, które doceniają, że coś zostało zrobione. Z ubolewaniem stwierdzam, że żaden z członków wysokiej rady posiadających facebooka nie polubił tej wiadomości. Szkoda, bo to jest jednak pewne spojrzenie na ten temat jako temat poboczny, ale oczywiście każdy ma do tego pełne prawo – komentował sytuację Marcin Czerniec podczas ostatniej sesji.

- Dla mnie tego rodzaju sytuacja to jest jakieś nowum. W sferze Internetu funkcjonuję już od wielu lat, ale nigdy w życiu nie przyszło mi do głowy sprawdzać i analizować na facebooku kto kliknął pod moim postem lubię to, a kto nie. Jasne, że cieszy to, że jakaś informacja, którą przygotowuje się przez długi czas, jest dobrze odbierana przez społeczeństwo, no ale żeby analizować kto kliknął „lubię to”, a kto nie to dla mnie nieporozumienie – komentuje analizę „lajków” przez wójta Mateusz Gnaczy. – To kuriozum, że na tak ważnym posiedzeniu jakim jest sesja rady gminy, poruszamy temat facebookowych lajków, a nie dyskutujemy o ważnych sprawach – dodaje radny.

Wydaje się, że do facebookowych polubień Marcin Czerniec przywiązuje sporą wagę. Nie tak dawno do naszej redakcji wpłynęło pismo od szefa kamienieckiej gminy, do którego dołączony był wydruk zrzutu ekranu. Co znajdowało się na obrazku? Lista osób, które polubiły wpis kontrkandydata wójta podczas listopadowych wyborów samorządowych. Obraz znalazł się w piśmie najprawdopodobniej przypadkowo. Żeby nie być gołosłownym ukazujemy grafikę poniżej.

Za komentarz syna pod jednym z artykułów zamieszczonych na fanpage’u wójta „oberwało się” też radnej Elżbiecie Cwek. Pełnoletni mieszkaniec gminy Kamieniec Ząbkowicki w swoim wpisie użył sformułowania, że wójta „zasranym obowiązkiem” jest udzielenie odpowiedzi na zadane pytanie. Ostatecznie wójt skomentował tylko zachowanie i kulturę syna, nawiązując do osoby radnej. Na koniec dodał, że odpowiedzi na pytania zainteresowany znajdzie w dokumentach.

Z Facebooka od dawna aktywnie korzysta również burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek, który poprzez serwis między innymi zachęca znajomych do promowania ząbkowickich wydarzeń kulturalnych. Informacje dotyczące bieżącej działalności urzędu publikuje także wójt gminy Stoszowice Paweł Gancarz. Na profilu obu panów zamieszczane są zarówno pozytywne komentarze użytkowników Facebooka, jak i pełne krytyki. Często, mimo ostrych słów, panowie starają się porozumieć z mieszkańcami. Obaj włodarze mają po ponad 4 tysiące "znajomych", a niemalże każdy ich post spotyka się z falą tzw. "polubień". Z pewnością Facebook jest znakomitym przekaźnikiem informacji i za jego pomocą można szybko dotrzeć do sporej liczby osób. To także szansa na uzyskanie od wyborców informacji zwrotnej na temat jakości wykonywanej przez siebie pracy. Dlatego ciężko nie zgodzić się z wójtem Kamieńca, że faktycznie 'polubienia' są ważne i warto je analizować, ale czy wytykanie podczas publicznych spotkań zachowania kogokolwiek na ogólnodostępnym portalu internetowym jest właściwe? A co Państwo o tym sądzicie?

Marcin Borkowski

41

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wójt ubolewa nad brakiem polubień na facebooku

  2015-03-09 21:04:09

  Marcin Borkowski

  Wójt Kamieńca Ząbkowickiego utworzył swój oficjalny fanpage na portalu społecznościowym. To kolejny punkt zapalny pomiędzy radnymi, mieszkańcami i szefem gminy.

 • 2015-03-19 14:11:53

  gość: ~Zaniepokojony

  Szanowna redakcjo. Jestem zaniepokojony sytuacją. Proszę o informację czego dotyczyło pismo przesłane przez wójta do redakcji?

  Ja już sam nie wiem - płakać czy się śmiać?!

 • 2015-03-19 14:24:22

  gość: ~bolo

  Niech on nie ubolewa czas najwyższy wziąć się k wa za robotę bo tu nic dobrego się nie dzieje podsłuchy ,kamery i donosy czas z tym skończyć.

 • 2015-03-19 14:44:27

  gość: ~pismo

  "Obraz znalazł się w piśmie najprawdopodobniej przypadkowo" smieszne jest to, ze wyslal to do akurat EM ktorego nie oplaca :D polewam

 • 2015-03-19 14:18:38

  gość: ~kzzzz

  Rece opadaja...tyle powaznych spraw w gminie. Sledzenie kto lubi to?! No comment...

 • 2015-03-19 14:34:11

  gość: ~pierrr

  Niektórych spraw nie da się nawet skomentować.
  Wójt przebił granicę absurdu.

 • 2015-03-19 15:20:01

  gość: ~Koment

  Hahahahahaha!!!!
  Wycofałem swojego "lajka" i dodaje najlepszy koment
  http://www.alestrona.net/upload/images/large/2015/01/zebracy_kiedys_i_dzis_2015-01-08_09-11-16.jpg

  Klikać mi tu Lubię to hahahah

  Aaaa nie da się...

 • 2015-03-19 16:05:52

  gość: ~jareczek

  nie no Drogi Expresie przez przypadek wójt wysłał do WAs rzut ekranu ???? lepszego kawału nie słyszałem czy Wy macie ludzi za kopletnych baranow i sadzicie ze kazty to kupi??. Przecież większość mieszkańców wie ze ten artykuł ukazał sie dzięki dobrej współpracy waszego portalu z waszczukowymi radnymi a w szczególności z jednym z radnych nazwisko jego jest znane w Kamiencu. Ja tylko tak w ramach przypomnienia jak kampania starowala w tamtym roku to Pan Szeregowy z Kłodzka wszystkim mieszkancom Gminy Kamieniec wyslal zaproszenia na FB nie patrzac czy to bylo dziecko piecioletnie czy nastolatek w jakim celu to bylo oczywiscie chcial sobie nabić znajomych z Kamienca bo przecież ON sam w Kamienicu nie mieszka. Szanowny Expresie troche wiecej obiektywizmu pozdrawiam

 • 2015-03-19 16:18:00

  gość: ~haha

  Pomyśl. Czy EM wystawiłby się na "strzał" a może raczej "odstrzał" gdyby nie miał tego zrzutu ekranu przesłanego do redakcji? Pomyśl. Czy gdyby to co napisali nie było prawdą wójt mógłby wytoczyć proces. Zrobi to? Zapewne nie bo skoro szanująca się gazeta publikuje to znaczy, że ma dowody, materiały. Proste nie?
  Widzę, że przyboczna straż Marcinkowska ma obawy przed zmianami w Kamieńcu. Nie lękajcie się hahaha

 • 2015-03-20 10:36:02

  gość: ~Bury

  Lepsze jest to że przesłał zrzut ekranu będąc zalogowanym na koncie jakiejś Aleksandry bo wystarczy popatrzyć w górny róg zrzutu żeby zobaczyć kto był zalogowany w momencie robienia zrzutu. Chcą robić z ludzi baranów ale sami są w redakcji za głupi żeby tak prostą rzecz zamazać, wyciąć lub zrobić cokolwiek żeby tylko widać tego nie było ;)

  Brawo Expresie ;)

 • 2015-03-20 11:11:14

  gość: ~zamazanie

  ale po co to zamazywać? nawet jesli to nie bylo konto fikcyjne a jakies konkretnej aleksandry popierajacej wojta to i tak niezly przypal ze gmina wyslala to do redakcji. I to jeszcze z lista osob lajkujacych czyjes wpisy. Poza tym nie jest napisane ze zrzut jest z profilu wojta tylko ze pismo bylo od wojta. Czytaj ze zrozumieniem.

 • 2015-03-21 09:31:06

  gość: ~aga

  Czytaj "Dobę" tam nie znajdziesz artykułu, który opisuje wpadki wójta lub jego ulubieńców (oszustwa agenta ubezpieczeniowego, zatrzymanie prawa jazdy pijanemu radnemu itp.)

 • 2015-03-19 16:04:33

  gość: ~viera

  Już wiadomo po co wójtowi fanpage. Do dalszej inwigilacji społeczeństwa. Ale żeby analizować portale przeciwników pod kątem polubień, szukanie nazwisk, tego się mimo wszystko nie spodziewałem. Waszczuk na swoim facebooku ma ponad tysiąc znajomych. Znakomita większość mieszka w naszej gminie.I co, lista "wrogów" wójta gotowa. Trzeba przecież dużo czasu aby te wszystkie nazwiska zweryfikować pod kątem "zysków i strat" w rozumieniu wójtowego umysłu. Kto z tych osób jest "zależny" lub w inny sposób powiązany z wójtem, do odstrzału. A rodzina też musi byś prześwietlona. I nic dziwnego, że wójt na nic innego nie ma czasu. Nawet gdy by pomagał mu krekora i ten drugi z Byczenia, szukanie "haków" na taką rzeszą ludzi to zajęcie bardzo czasochłonne.Choć z drugiej strony jak ktoś to uwielbia i robi to od wielu lat... A propos ,krekora ma jeszcze dodatkowe zadanie, udowodnić, że wójtowi za tak ciężką pracę należy się niezwłocznie podwyżka z wyrównaniem od grudnia.Co zresztą czyni praktycznie na każdej sesji i nie tylko. Najbliższa nie będzie wyjątkiem. Twórcy ustawy samorządowej nie przewidzieli takiego przypadku jak wójt w Kamieńcu, bo normalny człowiek nie mógłby tego przewidzieć.I dla tego pozostaje jedynie referendum. Czym prędzej tym lepiej. Bo obawiam się , że to jeszcze nie ostatnie słowo wójta i jego wesołej drużyny.

 • 2015-03-19 16:09:31

  gość: ~abb

  W lewym górnym rogu tego zrzutu widać imię właściciela profilu. Co niby wójt loguje się na czyjeś konto? CZYSTA PROWOKACJA!!!

 • 2015-03-19 16:13:52

  gość: ~abb

  W prawym górnym rogu, przepraszam.

 • 2015-03-19 16:45:52

  gość: ~hahah

  Ale zaskoczenie!
  Przypominam, że jak grzyby po deszczu na FB wyrastały w czasie kampanii anonimowe profile. Niepokorni i inni tacy. Niczym "Ministerstwo jedynej słusznej prawdy".
  Wójt się nie popisał.

 • 2015-03-19 16:16:18

  gość: ~ngb

  Kolejny absurd Czerńca pośmiewisko głąb kapuściany ten nasz wójt

 • 2015-03-19 16:31:12

  gość: ~kzkz

  Dajcie ludzie spokój...przecież to jakaś Aleksandra jest zalogowana...czysta prowokacja. Spójrzcie na właściciela profilu.

 • 2015-03-19 16:41:56

  gość: ~zkzk

  To jakaś Marianna z domu Rower.Spójrzcie dokładnie.

 • 2015-03-19 16:48:08

  gość: ~prowokacja

  Prowokacja ze strony wójta ktory zalozyl lewe konto zeby sledzic swoich kontrkandydatów. Na to sie moge zgodzic. Nie od dzis wiadomo, ze w okresie wyborow powstalo milion lewych kont w wiadomym celu. Jesli dostali to pismo z urzedu czy bezposrednio od wojta to juz swiadczy o tym ze fejsbuk jest wykorzystywany do analizy pzez nich danych, niekoniecznie pod swoimi danymi. Dziwne tylko ze ktos robi zrzuty ekranu osob ktore polubily czyjs wpis.

 • 2015-03-19 16:51:10

  gość: ~Jan

  A mnie ciekawi w jakim celu wójt pisał do redakcji. Może z propozycją współpracy? Ale wtedy zrzut byłby zbędny. Może redakcja napisze coś więcej? Bo to bardzo ciekawe.

 • 2015-03-19 16:48:19

  gość: ~Ola

  Zgadza się. Anonimowe konto które powstało na czas kampanii lub człowiek działający na zlecenie wójta.
  Genialne.
  Ale widać, że w Kamieńcu część społeczeństwa zapatrzona w Marcina i już nie da sobie wmówić że czarne jest czarne a białe białe.
  Wójt nie miał w czasie kampanii konta na FB

 • 2015-03-19 22:36:21

  gość: ~Osesk

  Czym się Wójt obecnie zajmuje? Wpisuje w google nasze nicki z forum
  i ma nadzieję, że znajdzie nasze nazwiska!

 • 2015-03-19 23:31:16

  gość: ~waril

  Ot wyborów upłynęło sporo czasu a rozwiązań na rozwój gminy i likwidację bezrobocia jak nie było tak niema wybraliśmy sobie ludzi nie kompetentnych nieudaczników, którzy nie mają pomysłów jak ożywić rozwój gospodarczy radni powinni opracować strategie rozwoju gospodarczego a wójt powinien go wprowadzić w życie realizować ani jedna ani druga strona nie ma o tym zielonego pojęcia sprzeczają dyskutują o mało istotne sprawach dla mieszkańców niski poziom wiedzy, którym dysponują radni i wójt bierze się stąd, że nie mają wielkiego doświadczenia w zarządzaniu, bo nie prowadzili firm działalności gospodarczej na wielką skalę, co innego wydawać pieniądze podatnika a co innego wydawać pieniądze swoje ciężko zarobione swym zachowaniem niektórzy radni kompromitują się robiąc z siebie błaznów ci, co tak najwięcej krzyczą mądrzą się niech pokarzą jak się pracuje i zarabia niech dadzą przykład gminy budżet jest źle opracowany pieniądze zainwestowane nie dadzą miejsc pracy na długotrwałe zatrudnienie mieszkańców .Obecnie jedna i druga strona robi bicie piany, kto więcej, na kogo napisze pomówi obgada a to tak naprawdę to szkoda czasu musicie zmienić zasady i przejść do konkretów najlepiej na sesji oficjalnie, bo tu jak tchórze piszecie anonimowo bzdury .

 • 2015-03-19 23:54:37

  gość: ~waril

  A ja bym proponował, aby wójt i radni organizowali kwartalne spotkania z mieszkańcami poruszane by były tematy społeczne i gospodarcze gminy mieszkańcy by zadawali pytania a władza by odpowiadała

 • 2015-03-20 07:48:40

  gość: ~kz222

  Proszę zwrócić uwagę na informacje zamieszczone na nowej stronie Kamieńca...znakomita większość związana jest, jak zwykle...z SP1...i przedszkolem nr 1....w SP2 i przedszkolu nr 2 nic się nie dzieje?! ?! ?! Kamieniec 2 jest gorszy ?! ?! ?!

 • 2015-03-20 09:08:29

  gość: ~mama

  Może nic tam się nie dzieje i nie ma o czym pisać .

 • 2015-03-20 09:52:26

  gość: ~kz222

  Dlaczego nic się nie dzieje? Monopol na "dzianie się" jest tylko w KZ1 ?!

 • 2015-03-20 11:34:51

  gość: ~mama

  Nikt nikomu nie broni działać niech działają i się wykazują . Później idą do gimnazjum i tam działają wspólnie nie ma absolwenci tej czy tej szkoły , a teraz ta co działa to to pokazuje .

 • 2015-03-20 09:32:59

  gość: ~fog

  Chciałbym się dowiedzieć co Wójt robi dla młodzieży w gminie, jak wspiera, co organizuje ?

 • 2015-03-20 16:29:30

  gość: ~erwin

  A ja się nie mogę dostrzegać wielkich pomysłów na rozwój gospodarczy radnego gnaczego obiecywał, co to on nie potrafi jak zostanie radnym a efekty jego pracy są żadne chyba po to został radnym, aby wkręcić się na dobrze płatną posadkę, co sugerował na ostatniej sesji nie trudno się domyśleć,że interesuje go posadka przy odbudowie pałacu najlepiej na dożywotnim etacie czeka na propozycje wójta jak się sprzedać to za konkretne pieniądze

 • 2015-03-22 16:36:31

  gość: ~Przyjaciel

  Muszę cię zmartwić. Jego nie interesuje posadka w pałacu. Wiem ile zarabia. Więcej niż wójt. ;-)

 • 2015-03-20 16:45:21

  gość: ~CZERNIEC TO BURAK

  CZERNIEC, CALA ANGLIA SIE Z CIEBIE SMIEJE. KABARETTTTTTTTTT

 • 2015-03-20 18:41:51

  gość: ~warii

  Tyle razy jeździłem po tym nowym moście, ale dzisiaj zauważyłem, że od strony stadionu poręcze przed mostem są krzywe powyginały się z drugiej strony niewiele się odkształciły i co na to władza czy nie powinna reklamować usterkę sporo pieniędzy kosztowała ta inwestycja

 • 2015-03-20 19:28:14

  gość: ~klebek

  jakos wszyscy w kamiencu przysypiaja nad sprawa radnego-rysia-dalej bryluje publicznie i smieje sie bo juz wie ze jego pijaczka samochodem zostala zamieciona pod dywan czyli przeszedl do jedynie slusznej partyiii,trzymaj sie rysiu,zaden pisowiec nam ni podskoczy,rysiu pij dalej bedziesz wielki

 • 2015-03-20 23:09:45

  gość: ~Praworzadny

  Mam pytanie . Co grozi za jazdę po spożyciu bez zagrychy . Alkomat wykazał 1,EHL2LB75.

 • 2015-03-20 23:11:28

  gość: ~Praworzadny

  Mam pytanie . Co grozi za jazdę po spożyciu bez zagrychy . Alkomat wykazał 1,75

 • 2015-03-21 23:36:36

  gość: ~bąk

  Nie darzę sympatią wójta, ale prawdą jest, że wciągu tych dwóch kadencji pousuwał sporą grupę swoich kapusi lizusów donosicieli, którzy zostali odsunięci ot koryta zostali na lodzie jak stare zużyte szmaty nikomu nie potrzebne szukają teraz pomocy zemsty u opozycjonistów stali się wielkimi wrogami wójta a wójt tak im podziękował
  „służyłeś panu wiernie a on ci na koniec pierdnie”

 • 2015-03-22 15:37:53

  gość: ~mieszkaniec

  Ten wójt na facebooku wygląda jak buc i dlaczego mamy go lubić kłamca i oszust najwyższy czas go wy lić.Dość na obiecywał a słowa nie dotrzymał .

 • 2016-04-01 08:32:26

  gość: ~kik

  Co za głupie określenie " lubić " .
  Lubić to coś dobrego co można zjeść , a on wcale na smacznego nie wygląda .

 • 2017-03-20 11:21:07

  gość: ~domka123

  ostatnio dodany post

  Polecam chociaż raz wybrac się na sesje i zobaczyć co tam się dzieje, cyrk odstawiają sami radni...multum zablokowanych projektów, sam wójt bez poparcia radnych nic nie zdziała drodzy Kamienieczanie. Sa większe problemy na świecie niż to czy wójt ma FB czy nie... Litosci

REKLAMA