Ziębiccy bokserzy z medalami

Bokserzy z Jaskini Lwa wywalczyli pięć medali

Bokserzy z Jaskini Lwa wywalczyli pięć medali fot.: Jaskinia Lwa

Cztery brązowe i jeden srebrny krążek przywieźli bokserzy z ziębickiego klubu Jaskinia Lwa z mistrzostw Dolnego Śląska i Opolszczyzny.

Po raz pierwszy w historii boksu województwo dolnośląskie i opolskie wspólnie organizują wojewódzkie mistrzostwa. Powyższa inicjatywa wydaje się być o tyle niezwykła, ponieważ boks na Opolszczyźnie aktualnie zatacza duże koło i po ponad 20 latach nieobecności wraca ponownie na krajowe ringi.

Zorganizowane w miniony weekend mistrzostwa to efekt bardzo dobrej współpracy pomiędzy Okręgowym Związkiem Bokserskim we Wrocławiu m.in. w osobie wiceprezesa Franciszka Jaszczyszyna i Opolskim Klubem Bokserskim, na czele z jego prezesem Krzysztofem Chojnowskim. Ziębicki klub wsparł technicznie organizację zawodów. Stanisław Antoszczyszyn i Franciszek Jaszczyszyn wystąpili jako delegacji techniczni, pracę delegatów i arbitrów wspierał Jacek Robak, a Damian Jaszczyszyn wcielił się w rolę spikera.
Na zawodach zaprezentowali się także bokserzy z Jaskini Lwa.

Wywalczyli oni pięć medali i w klasyfikacji klubowej zajęli trzecie miejsce w stawce osiemnastu ekip. Trzecie miejsce zdobyli Aleksandra Ganczar w kat. 64 kg, Radosław Pazdan w kat. 75 kg, Łukasz Maślerz w kat 81 kg i Krzysztof Kotara w kat. +91 kg. W tej samej kategorii na drugiej pozycji uplasował się Michał Szyszkowski.