Mikołajki na sportowo, czyli bieg uliczny w Bardzie

Dekoracja najlepszych zawodników i zawodniczek

Dekoracja najlepszych zawodników i zawodniczek fot.: Express-Miejski.pl

Prawie 60 osób wzięło udział w sobotnie popołudnie w pierwszym mikołajkowym biegu Santarun Bardo. 5-kilometrowy dystans najszybciej pokonał bardzanin Robert Sadzik.

Premierowa impreza zorganizowana przez firmę UltimaSport cieszyła się sporym zainteresowaniem. Do małego miasteczka przybyli biegacze i biegaczki m.in. z Nowej Soli, Wrocławia, Katowic i pobliskich miejscowości. Wystartowało także kilkunastu reprezentantów gospodarzy.

Skąd pomysł na organizację biegu? – Były tu kiedyś biegi uliczne, rozgrywano je w okresie letnim. Jednak od ponad pięciu lat jest przerwa. Staramy się to wznowić. Powstała sekcja biegowa, mamy spotkania w środy o godz. 18 i powoli aktywujemy sport w miejscowości – wyjaśnia organizator Tomasz Zając. Pomysłodawca imprezy przyznaje także, że ten bieg ma być dobrą wizytówką na kolejne lata, gdyż ambitne plany na kolejne biegowe imprezy w Bardzie już są. Jakie? - To na razie nasza tajemnica, ale już wkrótce podamy szersze informacje – dodają organizatorzy.

W pierwszej edycji Santarun Bardo w kategorii OPEN mężczyzn zwycięstwo odniósł Robert Sadzik, któremu przebiegnięcie pięciu kilometrów zajęło dokładnie 18 min i 47 sek. 27-latek o osiemnaście sekund wyprzedził drugiego Pawła Bogdała z Międzygórza, a na trzeciej pozycji uplasował się Adrian Samołuk z Białego Kościoła, tracąc do zwycięzcy 27 sekund.

- To był dobry bieg. bardzo się cieszę, że jako pierwszemu udało mi się dotrzeć do mety – komentował zwycięzca. - Przez cały dystans czułem się dobrze i starałem się kontrolować sytuację. Chciałbym także zaznaczyć, że doping jaki zapewnili mi miejscowi kibice również bardzo uskrzydlał. Wielkie dzięki. Teraz odpowiedni odpoczynek, regeneracja i jutro jadę do Rybnika na bieg Barbórki – mówił zaraz po biegu bardzianin. W Rybniku Sadzik zajął 73 miejsce w stawce niemalże sześciuset zawodników.

Wśród kobiet podczas bardzkich zawodów zwyciężczynią została Lidia Niekraś z Kłodzka, osiągając czas 23 min. Druga była noworudzianka Marcelina Mońko (23 min 56 sek), a ostatnie miejsce na podium przypadło Agacie Dereń ze Starej Łomnicy (23 min 31 sek).

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, dla najlepszych bardzian i bardzianek, a także zawodników w kategorii open ufundowano puchary. Nie zabrakło także posiłku regeneracyjnego oraz kawy i herbaty. - Dzieki za przybycie i do zobaczenia niebawem – kończą inicjatorzy przedsięwzięcia.