Juniorskie derby dla Orła [VIDEO]

Radość piłkarzy Orła po strzelonej bramce

Radość piłkarzy Orła po strzelonej bramce fot.: Oliwia Szumna

Udany rewanż zanotowali juniorzy Orła Ząbkowice Śląskie, którzy na własnym boisku w derbach powiatu rozbili aż 5:1 (3:1) Zamek Kamieniec Ząbkowicki.

Spotkanie zapowiadało się ciekawie z kilku powodów. Na inaugurację sezonu Orzeł przegrał w Kamieńcu Ząbkowickim 1:3, ponadto obie ekipy zajmują czołowe miejsca w stawce – ząbkowiczanie liderują, a Zamek przed tą kolejką zajmował drugą lokatę w klasyfikacji. Naprzeciwko siebie wystąpili także bracia Chamerscy – młodszy w barwach Orła, starszy w zespole Zamku.

W pierwszej połowie kibice obejrzeli cztery gole. Już w drugiej minucie spotkania Dariusz Mieszkalski tak niefortunnie interweniował we własnym polu karnym, że pokonał golkipera swojego zespołu. Mimo szybkiej straty gola przyjezdni nie załamali się, zaatakowali i pod koniec drugiego kwadransu gry zasłużenie wyrównali. Na listę strzelców wpisał się Mateusz Sopuch, wygrywając pojedynek z obrońcą i umieszcając futbolówkę w sieci Szymona Brandla. Z remisu Zamek nie cieszył się jednak długo, bo jeszcze przed przerwą z prezentu od obrońców skorzystał Seweryn Raszpla i wyprowadził biało-niebieskich na prowadzenie, a po chwili dobrą akcję lewą stroną boiska celnym strzałem z pola karnego zakończył skuteczny Marcin Gerlach.

Po zmianie stron Gerlach szybko zdobył gola numer cztery. Piłkarze gości fatalnie grali w defensywie, rozdając przedwczesne mikołajkowe prezenty, z których ząbkowiczanie dość regularnie korzystali. Przy wyniku 4:1 dwóch okazji w ekipie gospodarzy niewykorzystał Mateusz Hawel. Rezultat batalii ustalił młodszy z braci Chamerskich, uprzedzając bramkarza Zamka. Wychowanek przyjezdnych nie okazywał radości po zdobytym golu ze względu na szacunek, jakim darzy swój były klub.

Mecz, choć derbowy, przebiegał w atmosferze fair play, obaj zawodnicy amitnie walczyli, jednak arbiter nie pokazał w tym meczu ani jednego napomnienia. Biało-niebiescy umocnili się na pozycji lidera, Zamek spadł na czwartą pozycję, za świebodzicką Victorię i noworudzkiego Piasta.

BRAMKI Z MECZU [autor: czekman]: