Marek Zapotoczny z kolejnym medalem na międzynarodowej imprezie

Marek Zapotoczny z reprezentacją Polski w Belgii

Marek Zapotoczny z reprezentacją Polski w Belgii fot.: mat. prasowe

Tym razem kulturysta z Kamieńca Ząbkowickiego wywalczył trzecie miejsce w zawodach Mr Universe 2014 w Belgii.

Międzynarodowe mistrzostwa odbywały się w Nivelles pod Brukselą w miniony weekend. Marek Zapotoczny miał możliwość wzięcia udziału w imprezie dzięki dobrej lokacie wywalczonej przed miesiącem na zawodach w Siedlcach. W Belgii wystartował w kategorii senior +90 kg. - Rywalizowałem z zawodnikami młodszymi o 20 lat, a mimo to udało mi się wywalczyć miejsce na podium. Puchar jedzie do Kamieńca Ząbkowickiego – komentuje sportowiec. Łącznie w zawodach brało udział około 200 zawodników.

Zarówno dla Marka Zapotocznego jak i całej reprezentacji Polski był to debiut na mistrzostwach w Belgii. Możliwość startu była możliwa dzięki współpracy organizatora z Arturem Kozłowskim wielokrotnym mistrzem Polski i Świata w kulturystyce.

Polskę na międzynarodowej scenie reprezentowało łącznie jedenaście osób, w tym dwie kobiety. Drużynowo Polacy także znaleźli się na podium i wywalczyli trzecie miejsce.

- Dziękujemy za wspaniałą postawę sportową i rywalizację fair play. Dziękujemy także za wspaniałą atmosferę i spędzony razem miło czas. Mamy nadzieję, że zobaczymy się już na wiosnę – takie słowa podziękowania skierowali do Polaków Belgowie organizujący wydarzenie. Po zawodach odbyło się after party. Reprezentanci Polski zaprezentowali się na ulicach Brukseli, gdzie zostali miło przyjęci i chętnie pozowali do zdjęć. Zawodnicy wrócili już do kraju.