Polacy remisują ze Szwajcarią, 45 minut Zielińskiego

Piotr Zieliński po zdobyciu bramki w meczu towarzyskim przeciwko Danii

Piotr Zieliński po zdobyciu bramki w meczu towarzyskim przeciwko Danii fot.: mat. prasowe

Piotr Zieliński wyszedł w pierwszym składzie dorosłej reprezentacji Polski. Biało-czerwoni zremisowali w towarzyskim meczu piłkarskim 2:2 (1:1).

Wychowanek ząbkowickiego Orła został zmieniony po pierwszej połowie przez Arkadiusza Milika. Na pewno nie był to najlepszy mecz „Ziela” w barwach reprezentacji. Piłkarz Empoli już w pierwszej minucie pojedynku mógł zdobyć bramkę, jednak z bliskiej odległości uderzył obok bramki. Ponadto zanotował kilka strat. W 17. minucie Piotrek mocno strzelił z dystansu, jednak piłka przeszła obok braki Helwetów.

Podopieczni Adama Nawałki, choć już od czwartej minuty przegrywali, to potrafili wyjść na prowadzenie. Do wyrównania tuz przed końcem pierwszej części gry doprowadził Artur Jędrzejczyk, a na prowadzenie biało-czerwonych zdobył w 61. minucie uderzeniem z rzutu wolnego zmiennik Zielińskiego – Milik. Goście drugiego gola dającego remis zdobyli trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Polacy kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Michała Żyry w 83. minucie gry.