Marlon strzela jedynego gola, Orzeł zwycięski w Zgorzelcu

Marlon (na zdjęciu w niebieskiej koszulce) zdobył jedynego gola w tym meczu i dał Orłowi ważne trzy punkty nad niżej notowanym rywalem fot.: bksbobrzanie.pl

Trzecie zwycięstwo z rzędu i kolejny mecz bez straty gola zanotowali gracze Orła Ząbkowice Śląskie. W Zgorzelcu podopieczni Tomasza Stelmacha wygrali 1:0 (1:0) z Nysą.

Pierwsza część gry to zdecydowana przewaga ząbkowiczan, którzy już po trzech kwadransach mogli prowadzić różnicą kilku goli i ustalić rezultat spotkania. Niestety biało-niebiescy byli mało skuteczni i zdołali zdobyć tylko jednego gola. Po dośrodkowaniu Adriana Sobczyka najwyżej w powietrze wyskoczył Hubert Górski i głową skierował futbolówkę w poprzeczkę bramki miejscowych. Ta odbiła się i wyszła w pole gry, a do siatki z najbliższej odległości wpakował ją Marlon. Do przerwy ząbkowiczanie prowadzili 1:0 i wydaje się, że był to najniższy wymiar kary dla zgorzeleckiej jedenastki. Warto odnotować, że w 9. minucie boisko musiał odpuścić już Kamil Szymański - piłkarz biało-niebieskich doznał kontuzji mięśnia dwugłowego uda i najprawdopodobniej był to jego ostatni mecz w rundzie jesiennej.

Po zmianie stron obraz gry praktycznie nie uległ zmianie. Biało-niebiescy szukali drugiego trafienia, jednak marnowali okazjena potęgę. Stuprocentowej okazji nie wykorzystał Kamil Olejarnik, poprzeczka uchroniła gospodarzy po uderzeniu Pawła Kobrzaka, a i Dawid Kuriata mógł się wpisać na listę strzelców. Od około 70. minuty Nysa, która przy lepszej skuteczności gości powinna przegrywać kiloma bramkami, widząc szansę na gola wyrównującego zaczęła atakować. W ostatnim kwadransie mecz stał się jeszcze bardziej emocjonujący i kilka razy groźnie było pod bramka Igorza Pierzgi. Największe zagrożenie ekipa ze Zgorzelca stworzyła po stałych fragmentach gry, jednak futbolówka mijała bramkę Orła. Ostatecznie biało-niebiescy dowieźli jednobramkowe prowadzenie do końca gry i zdobyli cenne trzy punkty, odskakując tym samym na dobre od strefy spadkowej i przesuwając się do środkowej części klasyfikacji.

Skład Orła: I.Pierzga - Szymański (9' Majewski), Okrojek, Górski, Fudali, Wandzel, Marlon, Sobczyk (73' Wiszowaty), Olejarnik, Kobrzak (88' Łuka), Kuriata.