Express-Miejski.pl

Zbierają fundusze na ponowną budowę ekologicznego domu

Tak wyglądał dom na kilka chwil przed pożarem fot.: Paweł Kobielus

Rozpoczęła się akcja zbierania funduszy na odbudowę domu w ekoosadzie Bardo. Pierwsze prace nad ponownym tworzeniem ekologicznego budynku mają rozpocząć się wiosną.

Właścicielem i pomysłodawcą utworzenia ekoosady w miejscowości Opolnica (gmina Bardo) jest Paweł Kobielus. To właśnie jego dom miał być pierwszym w bardzkiej ekoosadzie. 18 sierpnia podczas prac związanych z wypełnianiem drewnianego szkieletu kostkami słowy doszło do pożaru domu. Podzas usuwania jednej z metalowych taśm szlifierką kątową poleciała iskra i po chwili cały budynek stojący w płomieniach złożył się niczym domek z kart. Pożar domu można zobaczyć tutaj - Roczna praca i 100 tys. zł w kilka minut obróciły się w popiół [VIDEO].

- Po tym tragicznym wydarzeniu odezwało się wiele osób chcących ofiarować swoje wsparcie i pomoc. To zadecydowało, że postanowiliśmy odbudować dom – mówi właściciel spalonego budynku. Mieszkańcy Opolnicy, lokalne władze i wszyscy, którzy uczestniczyli w budowie ekologicznego domu następnego dnia po pożarze rozpoczęli działania, uporządkowując miejsce katastrofy. - Naprawiliśmy uszkodzone izolacje piwnic i zabezpieczyliśmy je przed zimą. Nasi eksperci poprawili i ulepszyli projekt szkieletu tak, by pogodzić wymogi konstrukcyjne z łatwością układania kostek. Prace budowlane planujemy rozpocząć wiosną 2015 roku a główną siłą wspierającą ma być ekipa biorąca udział w warsztatach. W zakres prac które chcemy wykonać wchodzi postawienie szkieletu parteru i poddasza oraz położenie więźby dachowej – wyjaśnia Kobielus.

Cały projekt odbudowy domu będzie polegał na finansowaniu społeczny, tzw. crowdfundingu. Polega to na dokonywaniu wpłat przez społeczeństwo i wybieraniu przygotowanych przez właściciela atrakcyjnych nagród pozyskanych od sponsorów. Powodzenie akcji zależy od zaangażowania jak największej ilości osób. Więcej o całej akcji i szczegółach projektu można przeczytać tutaj.

Paweł Kobielus o swoich planach, pomysłach i akcji społecznej:


Express-Miejski.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA