Orzeł przegrał na własnym boisku

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Źle wygląda sytuacja ząbkowickiego Orła w IV-ligowej tabeli. Podopieczni Tomasza Stelmacha przegrali 1:2 (0:2) ze Zjednoczonymi Żarów i w klasyfikacji zajmują 11 miejsce.

Przed spotkaniem biało-niebiescy uchodzili za faworyta rywalizacji. Zjednoczeni z taką samą liczbą punktów jak Orzeł zajmowali niższą lokatę w tabeli ze względu na stosunek bramek. Ząbkowiczanie grali na własnym obiekcie, a do składu powrócił jeden z filarów defensywy Maciej Bielski. Rotacje w składzie w porównaniu z przegranym spotkaniem w Bolesławcu nie przyniosły jednak efektu...

Mecz świetnie rozpoczął się dla Zjednoczonych. W szóstej minucie gry objęli oni prowadzenie, a do siatki w sytuacji sam na sam z Igorem Pierzgą trafił Paweł Zyl. Niewiele ponad kwadrans później było już 0:2. Zza pola karnego przy dalszym słupku uderzył Grzegorz Chłopek i żarowianie po niespełna trzydziestu minutach prowadzili różnicą dwóch goli. Taki rezultat utrzymał się do końca pierwszej połowy i biało-niebiescy mieli 45. minut na odwrócenie losów rywalizacji.

W przerwie Tomasz Stelmach zdecydował się na trzy zmiany. Na boisku pojawili się Adrian Sobczyk, Saulo, a także Kamil Szymański. Murawę opuścili Krzysztof Pietrzykowski, Mateusz Fudali i Marcin Gerlach. Trzy roszady nie dały jednak pożądanego efektu. Orzeł co prawda starał się atakować i stwarzać sytuacje, ale na tym się kończyło. Znaczną przewagę biało-niebiescy osiągnęli dopiero w około 65. minucie. Dużo ożywienia dało wejście Radosława Wandzela. Orzeł zaatakował i miał kilka dogodnych okazji, jednak zdołał wykorzystać zaledwie jedną. W 85. minucie po ładnej akcji futbolówkę do siatki skierował Adrian Sobczyk. Na wyrównanie zabrakło już jednak czasu. Ząbkowiczanie mecz kończyli w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Marlona.

Obecnie biało-niebieskim bliżej do strefy spadkowej, aniżeli walkę o czołowe lokaty. Teraz piłkarze Orła jeżeli chcą spokojnie spędzić zimowy okres przygotowawczy muszą zacząć zdobywać punkty, bo sytuacja w tabeli robi się powoli nieciekawa...

Składy:

Orzeł Ząbkowice Śląskie: Pierzga, Bielski, Marlon, Fudali (46' Szymański), Gerlach (46' Sobczyk), Górski, Majewski, Olejarnik, N. Pierzga (85' Kobrzak), Pietrzykowski (46' Saulo), Wiszowaty (67' Wandzel)

Zjednoczeni Żarów: Hruszowiec, Chłopek, Ciupiński, Drąg, Dubicki (84' Kaczmarczyk), Kloc, Kołodziej, Koluśniewski, Łagiewka (90' Baziak), Pietruszka, Zyl (82' Jernutowski)