ACT: Finał w Wilkszynie

Bartosz Zając chwilę przed wyruszeniem na trasę

Bartosz Zając chwilę przed wyruszeniem na trasę fot.: ACT

W  niedzielę, w Wilkszynie zakończył się Puchar Śniadania Mistrzów (PSM). Po 13-stej czasówce kolarze z klubu Astrontech Cycling Team wracają z niezłymi osiągnięciami.

Wrześniowa edycja jazdy indywidualnej na czas w Wilkszynie była piątą w tym roku i zarazem czwartą wliczaną do PŚM. Tego dnia zespół Astrontech Cycling Team reprezentowało 5 zawodników. Najszybszym był Bartosz Zając, który z najlepszym czasem sezonu w zespole zajął piąte miejsce w kat. M2 i 15 miejsce OPEN. Na starcie stanęło 70 osób, a w pierwszej połowie stawki uplasowali się także: Paweł Bury (z rekordem życiowym trasy) – 3 miejsce w kat. M3 i 23.OPEN, Piotr Zając – 8 miejsce w M4 i 26.OPEN oraz Michał Markowski – 9 miejsce w M2 i 31.OPEN. Grażyna Domachowska-Grzybek wygrała kategorię K6 a wśród kobiet była czwarta.

W zakończonym Pucharze Śniadania Mistrzów liczyły się 3 najlepsze występy z 4 możliwych. Tylko osoby startujące min. 3 razy były klasyfikowane. Ostatecznie za największe osiągnięcie można uznać czołowe miejsce OPEN Bartosza, który ukończył cykl na 8 miejscu, a w swojej kategorii był czwaty. Niezłe lokaty zajęli Piotr (13 miejsce OPEN) i Michał (15 miejsce OPEN), którzy w swoich kategoriach zajęli odpowiednio 5 miejsce M4 i 6 miejsce M2. Na 26 miejscu OPEN i czwartym w kat. M5 sklasyfikowany został Andrzej Frodyma, natomiast Grażyna zajęła 3 miejsce w kategorii Kobiety OPEN.

Należy dodać, że podium całego cyklu wyglądało następująco:
1. Tomasz Stalinger (Wrocław),
2. Mariusz Piasecki (RYCERZE ROLANDA - Oleśnica),
3. Jacek Łuczkiewicz (Wilkszyn).

Równocześnie prowadzona była także klasyfikacja drużynowa. Na czwartej edycji kolarze ACT zajęli 3 lokatę, lecz w ostatecznym rozrachunku uplasowali się „oczko” wyżej.