Ząbkowicka Liga Futsalu: Ziębice wciąż bez straty punktów

Drużyna Auto-Moto S.G znajduje się na czele drugoligowej tabeli

Drużyna Auto-Moto S.G znajduje się na czele drugoligowej tabeli fot.: OSiR Ząbkowice Śląskie

W miniony weekend odbyła się szósta kolejka Ząbkowickiej Ligi Futsalu. Kibice obejrzeli w sobotnie i niedzielne popołudnia łącznie 133 bramki*.

Dużo goli padło w spotkaniach pierwszej ligi. W meczu na szczycie Ziębice pokonały 6:2 Straż Pożarną, choć do przerwy na tablicy widniał wynik 2:1 dla strażaków. Precelek aż 13:1 rozgromił Sotpol i wyprzedził go w tabeli. W konfrontacji innych sąsiadujących w tabeli zespołów ZTS okazał się lepszy od Toporów. Nauczyciele, którzy są obrońcami tytułu, zwyciężyli Amatorów, a w pojedynku pomiędzy beniaminkami Skład B uległ 3:9 Goldowi Niedźwiednik, choć do przerwy wygrywał 3:2.

VI kolejka – I liga ZLF:
Sotpol - Precelek 1:13 (1:6)
ZTS - Topory 7:3 (2:0)
Amatorzy - Nauczyciele 3:5 (1:2)
Skład B - Gold Niedźwiednik 3:9 (3:2)
Ziębice - Straż Pożarna 6:2 (1:2)

W drugiej lidze bez sensacji. Faworyci, czyli Auto-Moto S.G i Drink Team po ubiegłotygodniowych wpadkach tym razem odnieśli pewne zwycięstwa, gromiąc rywali z dolnej części klasyfikacji. Ostatnia w tabeli Tarnovia nie przybyła na mecz, więc trzy punkty bez gry otrzymał Dualmedia Team. W najbardziej wyrównanym pojedynku Skład C pokonał 4:3 Cis Brzeźnica.

VI kolejka – II liga ZLF:
Skład C - Cis Brzeźnica 4:3 (3:1)
DUALMEDIA Team - Tarnovia Tarnów 3:0 - walkower
Grande Team - Drink Team 4:12 (2:6)
Auto-Moto S.G - WKS Czerńczyce 18:2 (4:2)

W rozgrywkach trzecioligowych prym wiodą niepokonane do tej pory Inpol-Papier Bardo oraz Orzeł Piława Dolna. W minionej kolejce zarówno jedna, jak i druga drużyna sięgnęła po pewne trzy punkty. W pozostałych pojedynkach Fachowcy tylko 6:5 pokonali Kolejarzy, a Montex wygrał 4:3 z Lutomierzem.

VI kolejka – III liga ZLF:
Fachowcy - Kolejarze 6:5 (2:2)
Bar Miejski - Orzeł Piława Dolna 4:12 (2:7)
Lutomierz - Montex 3:4 (1:2)
Inpol-Papier Bardo - Mirex Służejów 4:0 (1:0)

*133 bramki - w podsumowaniu nie zostały podliczone trzy gole, które bez gry otrzymali piłkarze Dualmedia Team za wygraną walkowerem.