Patrycja Wrona z medalem Mistrzostw Europy

Patrycja Wrona

Patrycja Wrona fot.: prywatne

W ostatnich dniach listopada Patrycja Wrona wzięła udział w 27. Mistrzostwach Europy Karate Kyoukushin i wywalczyła w swojej kategorii brązowy medal.

23-letnia zawodniczka znalazła się w 30. osobowej kadrze reprezentującej Polskę. Oprócz Patrycji (kategoria: (kumite seniorek do 65 kg), Ząbkowicki Klub Karate Kyokushin reprezentowała także Małgorzata Koza w kategorii kumite semi kontakt +50kg oraz Shihan Witold Stolarczyk – trener, prezes i założyciel ząbkowickiego klubu, a także szkoleniowiec kadry narodowej.

Patrycja Wrona po raz kolejny pokazała ogromne umiejętności i po bardzo emocjonującej walce przegrała dopiero w półfinale z Dianą Cantero (Hiszpania) przez wskazanie sędziów. Pogromczyni ząbkowiczkiej zawodniczki okazała się najlepszą w kategorii, zdobyła złoto i została także okrzyknięta najlepszą zawodniczką Mistrzostw Europy. Ząbkowiczanka wywalczyła brąz.

Małgorzata Koza przegrała już w swojej pierwszej walce. Jej przeciwniczką była Donika Zhelyazkova – utalentowana reprezentantka Bułgarii, która jak się później okazało zdobyła pierwsze miejsce i sięgnęła po złoty krążek. Porażka z faworyzowaną rywalką ujmy zawodniczce reprezentującej ząbkowicki klub na pewno nie przynosi.

Podczas całej imprezy reprezentancji Polski zdobyli najwięcej medali i w klasyfikacji drużynowej zajęli pierwsze miejsce. Za nimi uplasowały się m.in. Rosjanie i Japończycy. To duży sukces nie tylko karateków, ale także trenerów drużyny narodowej.