ZLF: Ubiegłoroczni finaliści tracą punkty

W drugiej kolejce doszło do kilku sensacyjnych rozstrzynięć

W drugiej kolejce doszło do kilku sensacyjnych rozstrzynięć fot.: OSiR Ząbkowice Śląskie

W miniony weekend rozegrana została druga kolejka Ząbkowickiej Ligi Futsalu. W pierwszej lidze doszło do kilku zaskakujących rozstrzygnięć.

Sobotnie rozgrywki zainaugurował mecz pomiędzy dwiema przegranymi ekipami z pierwszej kolejki. Przed meczem wydawało się, że faworytem są piłkarze Toporów, jednak niesamowicie wyrównane widowisko zakończyło się zwycięstwem Golda Niedźwiednik. Po 20 minutach na tablicy świetlnej widniał wynik 4:4 i sprawa zwycięstwa pozostawała otwarta. Ostatecznie w drugiej połowie dwa gole strzelili zawodnicy beniaminka i tracąc tylko jedno trafienie odnieśli victorię 6:5. Pierwsze punkty zdobył Precelek, który zremisował 2:2 ze Strażą Pożarną. Niesamowicie wysoko Ziębice rozgromiły ekipę ZTS-u. Ziębiczanie już do przerwy prowadzili 5:0, a po zmianie stron dołożyli kolejne gole i wygrali 9:1. Amatorzy okazali się lepsi od Składu B, wygrywając 7:5, a punkty stracili Nauczyciele, remisując 5:5 z innym beniaminkiem – Sotpolem.

I liga:
Topory - Gold Niedźwiednik 5:6 (4:4)
Precelek - Straż Pożarna 2:2(1:2)
ZTS – Ziębice 1:9 (0:5)
Amatorzy - Skład B 7:5 (2:3)
Sotpol – Nauczyciele 5:5 (3:4)

W drugiej lidze rozegrane zostały tylko trzy mecze – punkty bez gry otrzymali piłkarze WKS Czerńczyce, gdyż Grande Team nie stawił się na mecz. Na inaugurację drugoligowych zmagań Cis Brzeźnica przegrał 2:3 z Drink Teamem, Skład C pokonał 5:3 DualMedia mimo iż do przerwy przegrywał 1:3, a Auto-Moto S.G rozgromiło 8:2 (3:0) Tarnovię Tarnów.

II liga:
Cis Brzeźnica - Drink Team 2:3 (0:1)
WKS Czerńczyce - Grande Team 3:0 v.o
Skład C - DUALMEDIA Team 5:3 (1:3)
Auto-Moto S.G - Tarnovia Tarnów 8:2 (3:0)

W trzeciej lidze drugiej porażki doznali Kolejarze, którzy ulegli 3:10 (1:3) ekipie Montex. O wielkim comebacku mogą mówić gracze Mirexa Służejów, którzy do przerwy przegrywali z Lutomierzem 0:4, a mimo to zdołali doprowadzić do remisu i mecz zakończył się podziałem punktów (wynik: 4:4). Fachowcy pokonali 8:5 Bar Miejski, choć do przerwy przegrywali 2:4, a w ostatnim meczu Orzeł Piława Dolna zremisował 8:8 z Inpol-Papier Bardo. Zespół z Barda na półmetku prowadził 5:2, ale nie zdołał utrzymać korzystnego wyniku.