Finał Licealiady w badmintonie

Drużyna z Liceum Ogólnokształcącego zajęła trzecie miejsce w województwie

Drużyna z Liceum Ogólnokształcącego zajęła trzecie miejsce w województwie fot.: LO Ząbkowice Śląskie

Zakończył się dolnośląski etap Licealiady - rozgrywek badmintonowych, w których brali udział uczniowie ze szkół ponadgminazjalnych w Ząbkowicach Śląskich.

12 listopada miała miejsce pierwsza część rozgrywek. Dziewczęta i chłopcy rozgrywali mecze badmintonowe na Hali Słonecznej w Ząbkowicach Śląskich. Na tym etapie w grupie dziewcząt, spośród 6 drużyn najlepsza okazała się ząbkowicka reprezentacja w składzie: Natalia Kowacka, Aneta Kubicz. Drugie miejsce zajął ZS VII Wałbrzych, a trzecie – ZS IV Wałbrzych.

W grupie chłopców ząbkowiczanie także nie dali wyrwac sobie wysokich lokat. Pierwsze miejsce w rozgrywkach okręgowych zajęli Kuba Seweryn, Michał Iwaszków i Mikołaj Hudy z Liceum Ogólnokształcącego w Ząbkowicach Sląskich. Drugie miejsce zdobył Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych z naszego miasta. Trzecie miejsce na podium zdobyło Liceum Ogólnokształcące nr 2 w Dzierżoniowie.

Zespoły te spotkały się ponownie w finale wojewódzkim, który odbył się 20 listopada w hali sportowej City Sport we Wrocławiu. Dziewczyny zmagania zakończyły na 9 pozycji. Męska reprezentacja zajęła ostatecznie trzecie miejsce, a w drodze na podium pokonała m.in. zespoły z Lubania i Wrocławia.

Końcowa klasyfikacja w tej kategorii napawa dumą: 1 miejsce - Szklarska Poręba, 2 miejsce - Technikum Leśne Milicz, 3 miejsce- LO Ząbkowice Śląskie.