Inauguracja Ząbkowickiej Ligi Futsalu

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: osirzabkowice.pl

Pierwszy weekend z Ząbkowicką Ligą Futsalu za nami. W sobotę na parkiecie rywalizowali pierwszoligowcy, zaś w niedzielę grały zespoły z drugich i trzecich lig.

W pierwszej lidze nie zawiedli finaliści poprzedniej edycji. Straż Pożarna po wyrównanym meczu ostatecznie pokonała 2:1 zespół Toporów, a Nauczyciele zwyciężyli 9:6 beniaminka Golda Niedźwiednik. Emocji nie brakowało w pojedynkach Sotpolu z Amatorami, gdzie ci pierwsi po golu w drugiej połowie odnieśli minimalne zwycięstwo, a także Precelka z Ziębicami – ziębiczanie zwyciężyli 3:2, przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść w ostatnim fragmencie rywalizacji. ZTS pewnie pokonał zaś 4:0 Skład B prowadząc już do przerwy różnicą trzech goli.

I liga:
Sotpol – Amatorzy 1:0 (0:0)
ZTS - Skład B 4:0 (3:0)
Precelek – Ziębice 2:3(1:2)
Topory – Straż Pożarna 1:2 (1:1)
Gold Niedźwiednik – Nauczyciele 6:9 (2:4)

W drugiej lidze kibice byli świadkami pogromów. Auto Moto S.G pokonało aż 16:1 Skład C, który w poprzedniej edycji na trzecioligowych boiskach radził sobie bardzo przyzwoicie. Grande Team uległo 2:5 Cisowi Brzeźnica, a Drink Team rozbił 13:2 Tarnovię Tarnów. Najwięcej emocji było w pojedynku Dual Media z WKS Czerńczyce. Do przerwy ci pierwsi prowadzili 6:4, lecz ostatecznie pojedynek zakończył się remiem 8:8.

II liga:
Skład C – Auto-Moto S.G. 1:16 (0:6)
Dual Media – WKS Czerńczyce 8:8 (6:4)
Grande Team – Cis Brzeźnica 2:5 (0:1)
Drink Team – Tarnovia Tarnów 13:2 (7:0)

Orzeł Piława Dolna odniósł najbardziej efektowne zwycięstwo i po pierwszej kolejce znajduje się na czele klasyfikacji.  Pokonali oni ekipę Montex aż 14:1. W innych meczach Lutomierz rozgromił 9:2 Kolejarzy, Bar Miejski rozprawił się z Mirexem Służejów, zaś Inpol-Papier choć do przerwy przegrywał 2:4 z Fachowcami to w drugiej połowie zdołał odwrócić losy pojedynku na swoja korzyść i zwyciężył 11:5.