Express-Miejski.pl

Gimnazjum zbiera na sztandar. Będzie nowy patron

Akcja "Biedronka" w wykonaniu uczniów Gimanzjum Publicznego nr 2 fot.: D. Kieniuk

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Od prawie roku uczniowie Gimnazjum Publicznego nr 2 zbierają fundusze na zakup nowego sztandaru. Wiąże się to bezpośrednio z uzyskaniem nowego patrona przez placówkę.

30 i 31 października uczniowie gimnazjum wzięli udział w kolejnej już „akcji Biedronka". Młodzież zaopatrzona w reklamówki pomagała klientom sklepu pakować produkty spożywcze do siatek. Przy okazji zbierali fundusze na zakup nowego sztandaru, który od 10 grudnia będzie dumnie reprezentował szkołę.

Na ostatniej sesji rady miejskiej radni podjęli uchwałę, zgodnie z którą w dniu 10 grudnia 2013 roku szkoła uzyskuje nazwę „Gimnazjum Publiczne nr 2 im. Noblistów Polskich". Procedura ta rozpoczęła się już w listopadzie 2012 roku. W uzasadnieniu do uchwały czytamy:

W wyniku konsultacji uczniów, rodziców i nauczycieli, na patrona szkoły wybrano Noblistów Polskich, ufając, że autorytet i wzorzec osobowy noblistów stanowi godny naśladowania wzór dla młodego pokolenia".

By przekonać mieszkańców Ząbkowic Śląskich do tego, że polscy nobliści są wzorem do naśladowania, uczniowie zorganizowali wystawę poświęconą Polakom, którzy otrzymali Nagrodę Nobla. Można ją oglądać w korytarzu ząbkowickiego ratusza.

groszek / Express-miejski.pl

10

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Gimnazjum zbiera na sztandar. Będzie nowy patron

  2013-11-12 11:54:33

  groszek / Express-miejski.pl

  Od prawie roku uczniowie Gimnazjum Publicznego nr 2 zbierają fundusze na zakup nowego sztandaru. Wiąże się to bezpośrednio z uzyskaniem nowego patrona przez placówkę.

 • 2013-11-12 17:14:55

  gość: ~takitam

  "W wyniku konsultacji uczniów, rodziców i nauczycieli, na patrona szkoły wybrano Noblistów Polskich, ufając, że autorytet i wzorzec osobowy noblistów stanowi godny naśladowania wzór dla młodego pokolenia."

  Zlitujcie się.
  Tylko nie Wałęsa.

 • 2013-11-12 17:26:10

  gość: ~rodzic

  Przykro patrzec jak młodzi sa wykorzystywani przez nauczycieli w akcjach organizowanych w kilku ząbkowickich supermarketach. Może lepiej Szanowna Dyrekcjo przy współpracy
  i wsparciu młodzieży zorganizowac jakis koncert, loterię. Zyski większe i lepszy efekt medialny. Pakowanie zakupów to nie jest raczej dobry pomysł.

 • 2013-11-12 17:43:59

  gość: ~kołowrotek

  @rodzic

  Zgadzam się całkowicie.

  Ponadto nie mam pojęcia, dlaczego szkoła która nie miała patrona tylko numer (a może miała) nagle MUSI mieć jakiegoś patrona, a już pitolenie, że uczniowie(zapewne spontanicznie) tak chcieli, jest p prostu żałosne i przypomina lata słusznie minione.

  Komu w ogóle i do czego potrzebne jest to całe nadawanie imienia czy patrona ?

 • 2013-11-26 21:27:57

  gość: ~Absolwentka

  Kołowrotek widzę nieźle zakręcony. Może warto by tak teraz w drugą stronę? Po co patron? A czemu by nie? A nie, no rzeczywiście, lepiej przecież nie robić nic, tylko siedzieć i narzekać jak to było za poprzedniej dyrekcji której wcale nie zależało na niczym. A niby dlaczego nie inicjatywa uczniów? może są bardziej chętni do współpracy i PRACY niż rodzice?

 • 2013-11-12 20:55:23

  gość: ~uczen15

  jestem uczennicą tego gimnazjum i nie zostawaliśmy przymuszeni,sami chcieliśmy.skoro GP1 ma patrona dlaczego my nie możemy mieć? radzę poszukać innych źródeł informacji bądź lepiej zapoznać się ze sprawą drodzy 'rodzice' .

 • 2013-11-12 21:43:02

  gość: ~kołowrotek

  @uczen15

  Po pierwsze nie wiadomo czy piszesz prawdę pisząc, że jesteś uczennica tego gimnazjum (wszak to internet), ale nawet jeśli tak jest, to jest to opinia jednego ucznie, a nie wszystkich, czy też większości z nich.

  Proponuję ponownie przeczytanie mojego posta i wskazanie w którym miejscu napisałem, że zostaliście przymuszeni.

  Jestem niemal pewny, że większości uczniów lata to i powiewa czy gimnazjum będzie miało imię czy nie.

  Poza tym, ortografia się kłania.
  Cytuję "nie zostawaliśmy przymuszeni"

 • 2013-11-22 15:48:06

  gość: ~CZYTELNICZKA

  Ja tam jestem zadowolona dzieci spisuja sie na medal wyreczajac nas w zapakowaniu koszyka zbieraja na szczytny cel,chetnie wrzucam i oby wiecej takich pomyslow na promowanie miasta

 • 2013-11-26 21:31:06

  gość: ~Absolwentka

  Skoro to internet to Ty jednak nie jesteś kołowrotkiem? kurcze, czuję się zawiedziona. Może znajdź sobie jakąś pracę i zajmij się czymś konstruktywnym...a nie! czekaj! po co robić coś konstruktywnego? komu to w ogóle potrzebne? lepiej siedzieć na necie i głupio komentować porządne akcje. Żal mi Ciebie człowieku, naprawdę żal...Dobrze że choć gimnazjaliści starają się coś zrobić, ale przecież i tak, po co?

 • 2013-11-26 21:25:42

  gość: ~młodzież

  Drogi rodzicu, a może zanim skrytykujesz i tak napiszesz pomyślisz? wykorzystywani? To była wolna wola uczniów aby w tej akcji uczestniczyć! kto wie, może uczniowie wolą zrobić coś pożytecznego dla szkoły po lekcjach (co tylko chwalić) niż siedzieć z takimi sfrustrowanymi i krytycznymi rodzicami w domu?

 • 2013-11-26 21:33:23

  gość: ~Absolwentka

  ostatnio dodany post

  A szkoda to tylk jednego, że szkoła sama musi za pomocą róznych form zarobić na sztandar i nie tylko. Może gdyby tak miasto zechciało to ufundować nie było by problemu.

REKLAMA