Strażacy z OSP Braszowice pierwsi w powiecie

Zawody sportowo-pożarnicze w Kamieńcu Ząbkowickim

Zawody sportowo-pożarnicze w Kamieńcu Ząbkowickim fot.: OSP Przyłęk

W weekend na boisku sportowym w Kamieńcu Ząbkowickim odbyły się kolejne powiatowe zawody sportowo-pożarnicze. Pierwsze miejsce zajęli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) Braszowice.

W zawodach wzięło udział 11 jednostek OSP z terenu powiatu ząbkowickiego. Ochotnicy rywalizowali ze sobą w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej i ćwiczeniach bojowych. Po podsumowaniu punktacji uzyskanej przez zawodników w obu z nich, tabela wyników wygląda następująco:

11. OSP Płonica

- Na etapie wojewódzkim będzie reprezentował nas mistrz powiatu 2014r., bo w tym roku nie ma eliminacji. Wszystkie jednostki, które chcą coś osiągnąć na tych zawodach, muszą ciężko trenować. Jeszcze nie znamy dokładnej daty zawodów. Myślę, że dowiemy się na początku przyszłego roku - mówi Jacek Górowski, naczelnik OSP Braszowice.

Co ciekawe, strażacy z OSP Braszowice w obu konkurencjach zajęli drugie miejsce, ale wystarczyło im to na objęcie prowadzenia w klasyfikacji generalnej, ponieważ drużyny, które zajęły pierwsze miejsca, z Głębokiej (8. miejsce w drugiej konkurencji) i Przyłęku (5. miejsce w pierwszej) nie osiągnęły w obu konkurencjach wyniku, który zagroziłby ochotnikom z Braszowic.

Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci pucharów, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy.