17 medali dla siłaczy na rękę z Przyłęku [foto i video]

Rafał Woźny

Rafał Woźny fot.: armpower.net

Ponad 200 zawodników z 24 polskich klubów, świetna organizacja, bardzo wysoki poziom sportowy oraz spore grono kibiców. Tak pokrótce można przedstawić trzynaste z kolei Mistrzostwa Polski w siłowaniu na rękę, które odbyły się 5-7 kwietnia w Gniewie.

Nie mogło na nich zabraknąć klubu UKS Black Skorpion z Przyłęku, który uczestniczył w zawodach pod przewodnictwem trenera oraz vice-prezesa Adriana Ferenca.

Zawody w gniewskim zamku  zorganizowane były na bardzo wysokim poziomie po względem  organizacyjnym jak i przebiegu samych zawodów. Do Gniewa zjechały się osoby z ponad dwudziestu klubów z całej Polski, w tym medaliści Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. Stawka zawodów była bardzo wysoka, bowiem medalista pierwszego i drugiego miejsca w każdej kategorii wagowej, automatycznie  zostaje  powołany do kadry narodowej na tegoroczne Mistrzostwa Świata, które w tym roku odbędą się w Gdyni i Mistrzostwa Europy na Litwie. Wszyscy walczyli  najlepiej jak mogli.

W tym roku klub z Przyłęku reprezentowała 15 osobowa drużyna, która łącznie zdobyła 17 medali (11 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe). Czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej juniorów. W klasyfikacji ogólnej także czwarte miejsce. 7 osób  zakwalifikowało się do kadry narodowej.

A oto wyniki zawodników UKS Black Skorpion Przyłęk:

Juniorzy

Jacek Stecyk – Mistrz Polski ręki prawej w kategorii do 50 kg, 2 miejsce na rękę lewą ( wywalczył możliwość startu w Mistrzostwach Europy  i Świata )

Patryk Żwakuła- Mistrz Polski prawa, lewa ręka w kategorii do 65 kg (  wywalczył możliwość startu w MEiŚ )

Kasjan Ferenc -   4 miejsce w kategorii do 50 kg

Cyprian Załoga – Mistrz Polski ręki prawej  w kategorii do 70 kg, ręka lewa  miejsce 7 ( wywalczył możliwość startu w MEiŚ na rękę prawą ) w kategorii seniorskiej do 70 kg na rękę prawą zajął 5 miejsce.

Paweł Halota -  Mistrz Polski ręka prawa, lewa w kategorii do 80 kg (  wywalczył możliwość startu w MEiŚ )

Magdalena Fil -  Mistrzyni Polski w czterech kategoriach wagowych-junior prawa, lewa ręka, senior prawa, lewa ręka . Wywalczyła możliwość startu na Mistrzostwach Europy i Świata  w czterech kategoriach.

Andrzej Stecyk – Vice Mistrz Polski w kategorii junior starszy ( od 18 do 21 lat ) do 75 kg – ręka  lewa . 4 miejsce na rękę prawą (  wywalczył możliwość startu w MEiŚ na rękę lewą )

Seniorzy

Adrian Ferenc trener i vice prezes klubu- brązowy medal na rękę prawą  w kategorii do 110 kg. Warto dodać, iż jest to długo oczekiwane miejsce na podium.

Tomasz Pelczar – 5 miejsce na rękę prawą i lewą w kategorii do 90 kg.

Łukasz Bogusz- 7 miejsce w kategorii do 80 kg.

Jakub Urbaniak-  6 miejsce na rękę lewą w kategorii do 80 kg, ręka prawa miejsce 7

Rafał Woźny- Mistrz Polski na rękę lewą w kategorii do 80 kg, Vice Mistrz na rękę prawą. ( wywalczył możliwość startu w MEiŚ )

Kamil Zwardoń- 8 miejsce na rękę prawą w kategorii do 80 kg, 11 na rękę lewą.

Robert Leszko – 5 miejsce na rękę prawą  w kategorii do 100 kg

Grandmaster (zawodnicy po 50 r.ż)

Radny powiatu ząbkowickiego Wiesław Jabłoński kat. grandmaster +90 kg srebrny medal ręka lewa, 3 miejsce na rękę prawą. Pan Wiesław pokonał m.in. jedną z ikon polskiego armwrestlingu Konstantego Królika. Takim oto sposobem wywalczył możliwość startu w Mistrzostwach Europy i Świata.

Po raz kolejny UKS Black Skorpion Przyłęk udowodnił wszystkim, że należy do czołówki polskiego armwrestlingu. Sukces ten nie byłby możliwy do osiągnięcia  bez wysiłku członków klubu i ich zamiłowania do sportu. Bez pomocy sponsora strategicznego gminy Bardo zarówno ten wyjazd jak i kolejny ogromny sukces zawodników z Przyłęku nie byłby możliwy.