Express-Miejski.pl

Nieprawdopodobne zdarzenia policyjne

istock.com fot.: istock.com

Głupota ludzka nie zna granic. Nawet najbardziej wprawieni przestępcy popełniają błędy, które ząbkowicka policja skrzętnie zanotowała. Dziś możemy wybrać te najbardziej nieprawdopodobne zdarzenia jakie miały miejsce w roku ubiegłym. Oto ich ranking.

 

1. Nieletni ukradli towar z otwartego sklepu
Dwóch nieletnich, wykorzystując niezamknięte drzwi w jednym ze sklepów spożywczych na terenie gminy Ziębice, skradło towar o wartości blisko 1200 zł. Wzięli papierosy, piwo, nalewki alkoholowe i słodycze. Policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanych o kradzież - byli to dwaj chłopcy w wieku 14 i 15 lat oraz odzyskali znaczną część towaru. Młodzi przestępcy zdążyli wypić jedynie kilka piw i zjeść kilka batoników, a reszta towaru została zwrócona już właścicielowi.  

2.Dwie 14-latki pobiły 17–latkę
Ząbkowiccy policjanci wyjaśniają okoliczności pobicia 17 - letniej dziewczyny. Kiedy pokrzywdzona wracała z dodatkowych zajęć do domu została zaczepiona przez 14-latkę, której towarzyszyło kilka innych osób. Dziewczyna złapała 17-latkę za włosy i zaczęła ją kopać. W tym czasie inna 14-latka nagrywała telefonem całe zajście, a po chwili przekazała go 11-letniemu koledze, by „pomóc” koleżance w biciu pokrzywdzonej. Jak ustalili funkcjonariusze, w trakcie zajścia, jedna z 14-latek twierdziła, że 17-latka dwa lata wcześniej „odbiła” jej chłopaka i dlatego postanowiła się teraz zemścić …

3. 12- latek kierował Audi
Policjanci z Ząbkowic Śląskich otrzymali informację, że ulicami Osiedla XX-lecia jeździ samochód, którym kieruje dziecko. Kilka minut potem policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód Audi 80. Za kierownicą siedział kilkunastoletni chłopiec. Na miejscu pasażera siedział dziadek z nogą w gipsie. Okazało się, że chłopiec miał zawieźć go do szpitala. Dziadek dwunastolatka oświadczył, że pozwala wnukowi jeździć samochodem, bo młodzieniec kieruje lepiej niż niejeden wykwalifikowany kierowca. Dodał także, że wnuk jeździ samochodem nie od dziś. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym 300 złotych za dopuszczenie do kierowania na drodze publicznej osoby nie posiadającej wymaganych uprawnień.

4. Nawet 10 lat za 10 czekolad
W centrum Ząbkowic Śląskich mężczyzna wszedł do sklepu, zabrał z niego 10 tabliczek czekolady i zaczął uciekać. Sprzedawczyni wykazała się dużą odwagą i determinacją. Po zawiadomieniu policji pobiegła za nim i chciała odzyskać skradziony towar. Mężczyzna był agresywny, groził kobiecie. W chwili, gdy przyjechali na miejsce policjanci 58-latek próbował użyć siły w stosunku do funkcjonariuszy. Mieszkaniec Ząbkowic Śląskich został zatrzymany, a czekolada została zwrócona właścicielce.

5. W ciągu tygodnia trafił trzy razy do aresztu
W ostatni dzień roku ząbkowiccy policjanci po raz trzeci zatrzymali 24 letniego mieszkańca gminy Kamieniec Ząbkowicki, który kolejny raz popełnił przestępstwo. Stało się tak, ponieważ otrzymali zgłoszenie, że ktoś ukradł samochód mieszkańcowi Ząbkowic Śląskich. W krótkim czasie ustalono i zatrzymano podejrzanego mężczyznę. 24-latek, po wyjściu z policyjnego aresztu, w którym został zatrzymany za... kradzież pojazdu - ponownie znalazł sobie ofiarę. W tym przypadku łupem złodzieja stał się VW Vento. Na szczęście nie doszło do kolizji i właściciel odzyskał auto w całości, a 24-latek ponownie trafił za kratki. Za swoje czyny w ciągu ostatniego tygodnia po raz trzeci zostaje zatrzymany w areszcie. Po raz pierwszy za kradzieże w czasie świąt, drugi raz za kradzież samochodu i w chwili obecnej również za kradzież kolejnego samochodu.

 

KPP Ząbkowice Śl.

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Nieprawdopodobne zdarzenia policyjne

  2013-01-15 19:09:13

  KPP Ząbkowice Śl.

  Głupota ludzka nie zna granic. Nawet najbardziej wprawieni przestępcy popełniają błędy, które ząbkowicka policja skrzętnie zanotowała. Dziś możemy wybrać te najbardziej nieprawdopodobne zdarzenia jakie miały miejsce w roku ubiegłym. Oto ich ranking.

 • 2013-01-16 10:48:13

  gość: ~z ukosa

  Jakie to nieprawdopodobne szczęście,ze istnieją jeszcze durni złodzieje, bo gdyby nie ich głupota to jakie sukcesy miała by policja ? Czym by sie chwaliła niedorzecznik prasowa , specjalistka od wszystkiego , komandos policyjny i skarbnica wiedzy, ta która w swojej policyjnej karierze nie przeprowadziła żadnego dochodzenia a żywego złodzieja to tylko widziała na fotografii.Ta sama ,która bredzi o nieuchronnym odnalezieniu każdego ,który pisze czy posługuje sie internetem,ona widocznie nie słyszała o czymś taki jak HAKER, tak tak po IP ich nasza dzielna policja odnajduje.Najgorsze w tym wszystkim,ze co bardziej wybitni detektywi jak Bujda czy Bajda porywani są do centrali CBS, tam pewnie przydzielono temu powiatowemu Herlocowi do rozwikłania jakąś aferkę ze złomem, powodzenia geniuszu

 • 2013-01-16 11:29:10

  gość: ~wspieraj swoja policję

  Zapiski rozmów warszawskiej policji : Przy Belwederskiej jest " Konkurs na najlepszego Policjanta" , bodajze z ruchu drogowego,tam sa próby kierowania ruchem, podjedz i sprawdz ,który to tak kieruje bo korek robi sie straszny .......Uwaga radiowozy ! Przed chwilą skradziono sprzed komisariatu radiowóz oznakowany. -A jak wygląda ? -Wygląda tak, jak kazdy inny .- Chciałbym przypomnieć ,ze nie wolno używać słów przez radiostację ! - To jak mam mówić ? - Uwaga radiowozy !- Niech jakiś wolny radiowóz podjedzie do parku.Lata tam goła baba.Tylko nie pojedzcie tam jak ostatnio, wszyscy na raz!! Uwaga UH-51, jak będziesz wolny , to podjedz do parku.Tam w krzakach jest jakaś para.Podejdz dyskretnie i posłuchaj ,czy ta pani mówi ,ze jej dobrze , czy może krzyczy ratunku.Melduj po rozpoznaniu.

 • 2013-01-19 18:35:11

  gość: ~And,,j Krawc,,k

  Głupota ludzka nie zna granic.Nawet najbardziej wprawieni policjanci popełniają błędy,które ja skrzętnie odnotowałem.Dziś zapewniam że cdn.
  Ps.A bonusikiem do tej ciekawej lektury jest prokurator prokuratury rejonowej maciej kroczuk/z małej litery celowo zamierzone/.

 • 2013-01-19 18:52:20

  gość: ~wspieraj swoja policję

  ostatnio dodany post

  UH -201 kiedy wreszcie dowieziesz zatrzymanego do prokuratury ? Tam czekają już trzy godziny.
  -Jak tylko pomocnik dowiezie mi benzyne.
  _ Gdzie stoisz ?
  - Nie wiem , nigdy tu nie byłem.Odbiór...

  UH-107..- Przy mieszkaniu leży i śpiewa.Może artysta? Sprawdz czy go do i izby wytrzeżwień czy na festiwal

REKLAMA