Express-Miejski.pl

18 osób zginęło na drogach powiatu

Wypadek z 23.11 fot.: OSP Bardo

Rok 2012 zebrał czarne żniwo w powiecie ząbkowickim. W 12 wypadkach drogowych zginęło aż 18 osób. W większości zawiniła brawura i szybka prędkość. Krajowa ósemka niechlubnie zapisała się w kartach policyjnych. Została nazwana drogą śmierci.

Do pierwszego śmiertelnego wypadku doszło 21 stycznia. Na krajowej 8, w okolicach miejscowości Boguszyn został potrącony pieszy. Kierujący pojazdem Audi A4 potrącił pieszego, który na skutek odniesionych obrażeń poniósł śmierć. Kierowca samochodu zbiegł z miejsca zdarzenia.

Pechowy marzec

4 marca w Jemnej kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. W wyniku zderzenia pasażer, 40-letni mężczyzna, zginął na miejscu. Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia.

26 marca na trasie Kłodzko – Złoty Stok, niedaleko miejscowości Laski doszło do wypadku.  Zderzyły się dwa samochody osobowe. Samochodami podróżowali tylko kierowcy, obaj zostali przewiezieni przez pogotowie do szpitala, gdzie kierowca citroena, z powiatu ząbkowickiego, zmarł.
Dzień później 27 marca na wysokości miejscowości Olbrachcice doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. Kierowca dwóch kółek zmarł.
22 maja nad ranem kierowca motoroweru został potrącony przez samochód. 60-leni kierowca dwóch kółek zginął.

Tragiczny koniec wakacji
W ostatni dzień wakacji, 31 sierpnia, doszło do jednego z najtragiczniejszego w skutkach wypadku. Na trasie Ząbkowice Śląskie – Szklary w wypadku samochodowym zginęły trzy osoby. Ofiary śmiertelne to kierowca i pasażer samochodu osobowego. Ponadto w wypadku ucierpiały trzy osoby jadące samochodem osobowym, które w stanie ciężkim trafiły do szpitala. Jedna z nich zmarła.

16 września w tym samym miejscu, gdzie tydzień wcześniej zginęło trzech młodych mężczyzn, doszło do podobnego wypadku, w wyniku którego śmierć poniosło dwóch mężczyzn- sprawca wypadku i pasażer drugiego samochodu. Jadący samochodem opel omega od strony Wrocławia nietrzeźwy, 35-letni mężczyzna zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z właściwie jadącym samochodem marki mercedes, w którym podróżowało trzech mężczyzn. Pasażer mercedesa zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Agresywni pasażerowie
We wrześniu doszło do jeszcze jednego śmiertelnego w skutkach wypadku. Tym razem 21.09 na krajowej 8 został potrącony pieszy. Dwóch mężczyzn, mieszkańcy powiatu ząbkowickiego, w wieku 20 i 37 lat wracali do domu autobusem rejsowym z Kłodzka do Ząbkowic Śląskich. W trakcie podróży zachowywali się agresywnie. W autobusie spożywali alkohol i palili papierosy. Przeszkadzali pasażerom i kierowcy, który zatrzymał się na krajowej 8, na wysokości kopalni w Braszowicach i wysadził mężczyzn. Mężczyźni szli pieszo w stronę Braszowic. Młodszy z mężczyzn postanowił złapać stopa. Wybiegał pod jadące samochody w celu ich zatrzymania. W końcu mężczyzna został potrącony przez nadjeżdżający autobus.

13 października w Ziębicach została potrącona kobieta przechodząca przez jezdnię. Najeżdżający samochodem mężczyzna nie zauważył pieszego.

23 listopada na wysokości kopalni Braszowice zginęły dwie osoby. Samochód osobowy zderzył się z ciężarówką, oba samochody stanęły w płomieniach. Kierowca ciężarówki zdążył uciec z kabiny. Dwie osoby podróżujące samochodem osobowym spłonęły.

Radosny dzień zakończony śmiercią

Nawet Mikołajki nie oszczędziły podróżujących z Wielkopolski.  6 grudnia na wysokości miejscowości Olbrachcice zginęły 3 osoby. Kierowca samochodu osobowego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z ciężarówką. Pasażerowie samochodu osobowego i kierowca nie mieli szans. Zginęli na miejscu.

Ostatni śmiertelny wypadek w roku 2012 miał miejsce parę dni przed Świętami Bożego Narodzenia. Samochodem marki audi A6 podróżowały 3 osoby. Kierowca z powiatu nyskiego 45 – letni mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem na łuku drogi, z której wypadł i dachował. Pasażer - kobieta została odtransportowana do szpitala w stanie ciężkim. Niestety 19 – latek, który także podróżował samochodem zmarł na miejscu.

KPP Ząbkowice Śl.

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • 18 osób zginęło na drogach powiatu

  2013-01-10 17:03:58

  KPP Ząbkowice Śl.

  Rok 2012 zebrał czarne żniwo w powiecie ząbkowickim. W 12 wypadkach drogowych zginęło aż 18 osób. W większości zawiniła brawura i szybka prędkość. Krajowa ósemka niechlubnie zapisała się w kartach policyjnych. Została nazwana drogą śmierci.

 • 2013-01-11 11:19:52

  gość: ~zxcv

  jeszcze dwie osoby w piławie co z dyskoteki wracali

 • 2013-01-12 02:36:09

  gość: ~takitam

  ostatnio dodany post

  Mowa jest o naszym powiecie.

REKLAMA