Express-Miejski.pl

Kosztowny "pieprzny" żart

fot.: sxc.hu

Przed sądem dla nieletnich, za rozpylenie gazu pieprzowego w szkole, odpowie 14 - latek zatrzymany przez policjantów z powiatu ząbkowickiego. Gimnazjalista rozpylił środek w budynku gimnazjum i szkoły podstawowej. W związku ze zdarzeniem z obu obiektów ewakuowano około 200 uczniów. Nieletni tłumaczył się, że znalazł gaz i chciał go wypróbować.

12 maja br., około godziny 12.30 policjanci z komisariatu w Kamieńcu Ząbkowickim zostali powiadomieni o tym, że w dwóch znajdujących się w tej miejscowości budynkach szkolnych została rozpylona jakaś substancja. Z obiektów ewakuowano około 200 uczniów.

W czasie, gdy opuszczali oni budynek policjanci odszukali żartownisia. Okazał się nim uczeń gimnazjum. Funkcjonariusze znaleźli przy 14 – latku puste opakowanie, z napisów którego wynikało, że był to gaz pieprzowy. Jak twierdził, znalazł go i chciał wypróbować jak działa. Policjanci ustalili, że po rozpyleniu gazu w gimnazjum, nieletni poszedł do szkoły podstawowej i tam już, jak twierdził, dla żartu rozpylił pozostałości z pojemnika.

Na szczęście uczniom nic poważnego się nie stało. Szkoły zostały wywietrzone i po dwóch godzinach uczniowie mogli wrócić na zajęcia. Nieletni po wykonaniu czynności z jego udziałem, został przekazany pod opiekę rodziców. Teraz za czyn, którego się dopuścił odpowie przed sądem dla nieletnich.

KPP Ząbkowice Śl. / st. asp. Ilona Golec

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA