Ziębice biegały

Ziębice biegały fot.: UMiG Ziębice

W sobotę 8 maja odbyła się w parku miejskim w Ziębicach kolejna edycja akcji "Polska Biega". Z powodu opadów deszczu i niesprzyjającej pogody w Ząbkowicach przełożono akcję na 14 maja 2010 r.

Organizatorami w Ziębicach byli: Szkoła Podstawowa nr 2 w Ziębicach (koordynator: Grzegorz Bartkiewicz) oraz Urząd Miejski w Ziębicach i Ośrodek Opieki i Oświaty w Ziębicach, przy współpracy z Zakładem Usług Komunalnych, Ziębickim Centrum Kultury i Polskim Czerwonym Krzyżem.

Imprezę rozpoczął burmistrz Ziębic Antoni Herbowski. Punktualnie w samo południe w swoją trasę wyruszyli najmłodsi biegacze – uczniowie szkół podstawowych. Zawodnikom, którzy ulegli wypadkowi na trasie, bardzo szybko i sprawnie została udzielona pierwsza pomoc.

W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Kasia Gąsior – Szkoła Podstawowa nr 2, drugie Karolina Panas z tej samej szkoły a trzecie Agata Lebowska ze Szkoły Podstawowej nr 4.

Wśród chłopców pierwszy pokonał trasę Patryk Maciejczyk ze Szkoły Podstawowej nr 2, drugi Patryk Żwakuła z Zespołu Szkół Samorządowych w Henrykowie a trzeci Kamil Lewandowski ze Szkoły Podstawowej nr 2.

Kolejny bieg łączył ze sobą kategorię gimnazjów oraz kategorię open. Trasa była dłuższa i trudniejsza. Spośród dziewcząt gimnazjów I miejsce zajęła Marta Cholewa z ziębickiego gimnazjum, II Klaudia Cholewa z gimnazjum w Głuchołazach a III Anna Szafler z ziębickiego gimnazjum.

Spośród chłopców I miejsce zajął Szymon Radziszewski a II Dawid Maciejczyk – obaj z ziębickiego gimnazjum, natomiast III przybiegł Maksymilian Kliś z gimnazjum w Kamieńcu Ząbkowickim.

W kategorii open kobiet miejsca na podium zajęły uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych: I – Ceylan Gierus, II – Aleksandra Kokoszka, III – Karolina Piętoń. W kategorii mężczyzn I miejsce zajął Kamil Dudek z ZSP w Ludowie Polskim, II miejsce Dariusz Bodio a III miejsce Mateusz Dudek z ZSP Ziębice.

Tradycyjnie upominkami nagrodzono najmłodszą uczestniczkę biegów – Małgosię Obodiak i najstarszego uczestnika imprezy – Dariusza Bodio.

Kulminacyjnym momentem podczas wręczania nagród było losowanie spośród wszystkich uczestników trzech rowerów ufundowanych przez Urząd Miejski w Ziębicach.

Aktu losowania dokonał Michał Śledź – najmłodszy uczestnik biegów w 2007 i 2008 roku, a rowery powędrowały do Michała Mruczka (ZSS Henryków), Patryka Poręby (Gimnazjum Publiczne w Ziębicach) oraz Piotra Pietruniaka (ZSP Ziębice).

A tak liczebnie prezentowały się gminne szkoły podczas tegorocznej edycji „Polska biega”: