W meczu dwóch zespołów z powiatu ząbkowickiego Sparta Ziębice ograła 2:1 (1:0) rezerwy Orła Ząbkowice Śląskie. Dzięki tej wygranej Sparta jest w tabeli na piątej pozycji i do lidera traci trzy oczka.
Gospodarze prowadzenie objęli w 25. minucie po trafieniu Ziobry, który otrzymał dobre podanie od Robaka i mocnym uderzeniem pokonał Klubę. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza część rywalizacji. Po zmianie stron, na około kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry w polu karnym ziębiczan faulowany był Skotnicki, a rzut karny na gola pewnie zamienił Mazowita. W końcówce Orzeł zdołał strzelić gola kontaktowego za sprawą Noconia, który wykorzystał dobre zagranie Zielińskiego, ale gospodarze nie pozwolili sobie wydrzeć trzech oczek i po meczu mogli cieszyć się z trzeciej wygranej w sezonie.
Teraz Sparta o kolejne punkty pojedzie powalczyć do lidera z Ciepłowód. Jeśli wygra, to doskoczy do ścisłej czołówki tabeli. W przypadku porażki, strata do Ślęży będzie wynosiła już sześć oczek. Orzeł w tabeli jest ósmy. Dobra okazja do podreperowania bilansu punktowego już w najbliższy weekend, kiedy do Ząbkowic Śląskich przyjedzie STEP Tąpadła/Wiry.
A-klasa, gr. III: Sparta Ziębice 2:1 (1:0) Orzeł II Ząbkowice Śląskie fot.: Sandra Paszek
zdjęcie 1 z 9
foto_private_policy
REKLAMA
REKLAMA