Klasa okręgowa: Zamek Kamieniec Ząbkowicki 6:0 (1:0) Unia Złoty Stok

Zamek od początku uzyskał dużą przewagę. Goście ze Złotego Stoku, którzy w tym sezonie nie zdobyli jeszcze punktu i przeżywają dość bolesne zderzenie z klasą okręgową, ograniczali się do defensywy i pojedynczych prób zbliżenia się do bramki Szumnego. Gracze Zamku przez długi czas nie mógł sforsować obrony Unii, a jak już nadarzyła się okazja by pokusić się o gola, to razilili nieskutecznością. Na pierwszą bramkę kibice czekali do 38 minuty meczu, kiedy Grzywniak po indywidualnej akcji dał prowadzenie swojej drużynie. Trafienie Grzywniaka sprzed przerwy dało gospodarzom więcej luzu. Po przerwie przewaga podopiecznych Arkadiusza Albrechta nie podlegała żadnej dyskusji. Gospodarze byli też nieco skuteczniejsi, choć w tym aspekcie mają jeszcze trochę do poprawy. W 48. minucie po idealnym dograniu Kuski piłkę w bramce po strzale głową umieścił Grzywniak, a tzy minuty później było już 3:0. Indywidualna akcja Gerlacha, który wyłożył piłkę do Burczaka, a ten z najbliższej odległości ulokował piłkę w siatce. Podłamani goście nie otrząsnęli się po słabym początku drugiej odsłony, a już w 60. minucie przegrywali 0:4. Bramkę ładnym strzałem zdobył wprowadzony po przerwie Dudzic. Gospodarze nie zwalniali tempa i raz po raz nękali obrońców ze Złotego Stoku. W 65 minucie rywalizacji w roli asystenta ponownie wystąpił Kuska, a drugiego gola w meczu zdobył Burczak. Ten sam zawodnik po chwili skompletował hat-tricka. Gracze ofensywni Zamku zabawili się z defensywą złotostoczan, a futbolówkę w siatce umieścił własnie kapitan Zamku. Wygrana gospodarzy mogła być bardziej okazała, ale w końcówce miejscowi zmarnowali jeszcze co najmniej dwie świetne okazje do podwyższenia wyniku.

Wydaje się, że Zamek po słabym ubiegłym sezonie i dokonanych wzmocnieniach będzie w tym roku jednym z pretendentów do awansu. Ekipa trenera Albrechta z ośmioma oczkami po czterech kolejkach zajmuje w tabeli niezłą czwartą lokatę i do lidera traci tylko dwa oczka.

Przejdź do artykułu »

przewijaj również klawiszami strzałek na klawiaturze Strzałki
przewijaj również za pomocą gestów Strzałki

Klasa okręgowa: Zamek Kamieniec Ząbkowicki 6:0 (1:0) Unia Złoty Stok fot.: Andrzej Kaługa / zamekkamieniec.futbolowo.pl