A-klasa,gr. III: Unia Złoty Stok 3:2 (1:2) Łomniczanka Stara Łomnica

Pojedynek pomiędzy Kłosem a goścmi z Wojborza nie był porywającym widowiskiem. Po końcowym gwizdku gospodarze przyznali jednak, że mogliby takie grać jak najczęściej, byle tylko zgarniać punkty. Dla Kłosa była to druga wygrana w sezonie, która pozwoliła im nieco doskoczyć do regularnie punktujących rywali. Kłos z siedmioma punktami jest w tabeli trzynasty, ale do ósmych Zjednoczonych Ścinawka Średnia traci tylko cztery oczka.

Do przerwy Kłos prowadził 1:0 po celnie egzekwowanym rzucie karnym przez Babca. Faulowany był Kukla. W odpowiedzi na bramkę Zygmunta groźnie uderzał Wnent, ale bramkarz Lasek zdołał obronić strzał.

W drugich 45. minutach inicjatywę przejęli goście i zepchnęli gospodarzy do defensywy. W efekcie zdołali wyrównać i mieli jeszcze swoje okazje by wyjść na prowadzenie. Raz z linii bramkowej piłkę wybijał Gajek. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, dwukrotnie groźnie było pod bramką ATS. Raz Kielocha uratowało obramowanie bramki po uderzeniu Karolewskiego, ale chwilę później musiał sięgnąć on już do siatki. Bohaterem Kłosa został Woś, który popisał się ładnym uderzeniem z dystansu i zapewnił ekipie z Lasek trzy oczka.

Za tydzień Kłos czeka mecz z sąsiadującą w tabeli Łomniczanką.

A-klasa, gr. III: Unia nie dogoniła Pogoni

Unia Bardo przegrała czwarty mecz w sezonie. Tym razem o porażce bardzian zadecydował fatalny początek meczu. Unici w ciągu 23. minut stracili trzy gole i szanse na korzystny rezultat. Podopieczni Pawła Świerzawskiego znów popełnili indywidualne błędy. Najpierw Tokarz podał pod nogi napastnika, który skorzystał z prezentu, a potem Brzęczkowski sprokurował rzut karny wykorzystany pewnie przez Kijankę.  Goście mieli uwagi co do decyzji arbitra, ale ten decyzji nie zmienił. Na 3:0 podwyższył Jakóbek po asyście Jurkowskiego.

Do przerwy bardzianie przegrywali 0:3 i wydawało się, że emocji w tym meczu nie będzie. O te zawodnicy obu ekip jednak zadbali, bowiem w 83. minucie rywalizacji unici zdobyli pierwszego gola autorstwa Brzęczkowskiego, a w dodatku za niesportowe zachowanie w tej samej minucie z boiska wyleciał Maciejczyk. W końcówce unici grający w przewadze zdobyli gola kontaktowego (ponownie Brzęczkowski), ale na remis zabrakło im już czasu.

Unia po ostatnich meczach bez wygranej spadła w tabeli na jedenaste miejsce. Teraz bardzianie będą mieli weekendową przerwę. Na ich prośbę mecz z Unią Złoty Stok został przełożony na jedną z październikowych śród.

A-klasa, gr. III: Unia wymęczyła wygraną

Łomniczanką, która w minionej kolejce sprawiła mnóstwo problemów liderowi ze Złotego Stoku. Gracze Waldemara Tomaszewicza dwukrotnie musieli odrabiać straty, ale pokazali charakter i nawet prezentując słabszą dyspozycję wywalczyli komplet oczek.

Unia rozpoczęła mecz najgorzej jak mogła, bo przegrywała już od drugiej minuty. Arbiter podyktował rzut karny za zagranie ręką w polu karnym Kowala, a jedenastkę na gola zamienił Banaś. Chwilę później mogło być 1:1, ale zmierzającą do bramki futbolówkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców.

Po zdobyciu gola przyjezdni cofnęli się, czekając na okazje do kontry. Przez ponad pół godziny ataki unitów przypominały bicie głową w mur. Zawodnicy trenera Tomaszewicza nie mieli pomysłu na rozmontowanie szczelnej obrony gości, grali wolno i niedokładnie, mieli mnóstwo strat i złych wyborów. Wreszcie w 35 minucie Głąb znakomicie dograł do Satanowskiego, który głową pokonał strzegącego bramki przyjezdnych Szczygła. Do szatni to jednak rywale schodzili w lepszych nastrojach. Chwilę po doprowadzeniu do wyrównania, Łomniczanka strzelił gola numer dwa. W sytuacji sam na sam ze Słoniną znalazł się Moneta i dogodnej sytuacji nie zmarnował.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Unia goniła wynik i niemal całym zespołem atakowała bramkę Łomniczanki, goście odgryzali się tylko nielicznymi kontrami. W 58 minucie ponownie był remis, znów celną główką popisał się Satanowski, tym razem asystę zaliczył Smaga. Do końca spotkania było wówczas ponad pół godziny, wydawało się więc, że gospodarze pójdą za ciosem i strzelą kolejne gole. Tak się jednak nie stało: czas płynął, bramek nie było, unici wykonywali mnóstwo rzutów różnych i wolnych, ale bez efektu. W 89 minucie to goście wyprowadzili bardzo groźną kontrę. Wprowadzony kilka minut wcześniej Wiśniewski znalazł się sam przed Żurawskim, który w przerwie zastąpił Słoninę. Bramkarz Unii popisał się znakomitą interwencją, po czym unici ruszyli z kolejnym atakiem. Piłkę na lewym skrzydle przejął Zabrzeński, który w swoim stylu przeprowadził rajd, minął dwóch obrońców i z niemal zerowego kąta pokonał Szczygła. Na stadionie zapanowała euforia, a chwilę później sędzia zakończył mecz.

Unia z sześcioma zwycięstwami i jednym remisem jest liderem A-klasy i potwierdza wysokie aspiracje. Choć to dopiero początek sezonu to z meczu na mecz złotostoczanie dają sygnał, że w tym sezonie chcą powalczyć o powrót do klasy okręgowej.

Przejdź do artykułu »

przewijaj również klawiszami strzałek na klawiaturze Strzałki
przewijaj również za pomocą gestów Strzałki

A-klasa,gr. III: Unia Złoty Stok 3:2 (1:2) Łomniczanka Stara Łomnica fot.: Magdalena Winnik / Poszukując Kadru