A-klasa: Cis Brzeźnica 0:6 (0:2) Pogoń Duszniki-Zdrój

Walcząca o awans Pogoń Duszniki-Zdrój nie pozostawiła złudzeń piłkarzom Cisu Brzeźnica i odniósła piętnaste zwycięstwo w sezonie, w tym siódme na boisku rywala. Pojedynek zakończył się zwycięstwem duszniczan 6:0 (2:0). Obie ekipy do meczu przystąpiły osłabione. Dysponujący wąską kadrą Cis nie miał zawodników rezerwowych.

Brzeźniczanie nie wyciągnęli wniosków sprzed tygodnia i znów fatalnie weszli w mecz. W efekcie po 15. minutach przegrywali już 0:2. Najpierw świetne dośrodkowanie z rzutu wolnego sfinalizował Jurkowski, a po chwili po kontrze i błędach w defensywie do siatki gospodarzy trafił Lewandowski. Taki też rezultat utrzymał się do końca pierwszej części gry. Przed stratą kolejnych goli gospodarzy kilkukrotnie chronił strzegący bramki PorębaCis przy odrobinie szczęścia także mógł pokusić się o kontaktowe trafienie. Najbliżej szczęścia był Łuka, ale w dogodnej sytuacji piłka po jego strzale trafiła w obrońcę.

Po przerwie piłkarze Pogoni szybko dołożyli trzy gole. W 51. minucie rzut karny na gola zamienił Matecki, chwilę później do siatki Cisu ponownie trafił Jurkowski, a wynik na 5:0 w 57. minucie rywalizacji podwyższył Lytvynenko. Na kwadrans przed końcem meczu na listę strzelców wpisał się Rozmus i brzeźniczanie musieli przełknąć kolejną gorycz porażki, która zepchęła ich na 9. miejsce w tabeli. Za tydzień Cis uda się na wyjazdowe starcie do Gorzanowa, który z dwoma punktami okupuje ostatnie miejsce w tabeli i każda strata punktów przez beniaminka z gminy Bardo będzie sporą sensacją.