Zamek Kamieniec Ząbkowicki 2:3 (1:1) Kryształ Stronie Śląskie

W bardzo ważnym meczu z sąsiadującym w tabeli Kryształem podopieczni Grzegorza Czachora przegrali 2:3 (1:1) i zamiast rozpocząć marsz w kierunku środkowej części tabeli, to znów zrobili krok w tył.

Goście prowadzili od 24 minuty po trafieniu Trześniowskiego. Pomocnik Kryształu wykorzystał dobre dośrodkowanie i precyzyjnym strzałem z główki dał swojej ekipie prowadzenie. Zamek odpowiedział jednak trzy minuty później. Błąd popełnił golkiper Kryształu, a odbitą przez niego futbolówkę do siatki wpakował Shaveddinov i doprowadził do remisu. Więcej goli kibice do przerwy już jednak nie obejrzeli. Było jednak sporo fauli i złośliwości. Tylko przez pierwsze 23. minuty arbiter czterokrotnie sięgał po żółte kartki. Po dwie otrzymali gospodarze i goście.

Drugie 45. minut Zamek rozpoczął fatalnie. Czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie obejrzał Wiktor Chamerski i piłkarze Czachora musieli grać w dziesiątkę. Goście zwietrzyli swoją szansę na wywiezienie ze Złotostockiej kompletu punktów, ale długo nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. Ta sztuka udała im się dopiero w 80. minucie, kiedy Sadowskiego na raty pokonał Bugajski. Trzy minuty później do siatki Zamku po raz drugi trafił Trześniowski i jasnym stało się, że to goście odniosą w tym meczu triumf.  W doliczonym czasie gry rozmiary przegranej Zamku zmniejszył Mieszkalski, wykorzystując błąd obrońcy i w sytuacji sam na sam lobując wychodzącego bramkarza Kryształu.

- Zagraliśmy słaby mecz. Tym bardziej szkoda, że akurat z zespołem, który mimo naszej kiepskiej postawy był w zasięgu. Teraz przed nami ciężki wyjazd do Jedliny-Zdroju i trzeba wierzyć, że uda nam się tam sprawić niespodziankę. Dalej twierdzę, że zawodnicy tworzący ten zespół mają potencjał i umiejętności do gry o znacznie wyższe cele nie utrzymanie, ale do tego potrzebne są regularne treningi, chęci i zaangażowanie, a tego brakuje - powiedział po meczu trener Zamku.

Przejdź do artykułu »

przewijaj również klawiszami strzałek na klawiaturze Strzałki
przewijaj również za pomocą gestów Strzałki

Zamek Kamieniec Ząbkowicki 2:3 (1:1) Kryształ Stronie Śląskie fot.: zamekkamieniec.futbolowo.pl