Obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę w Złotym Stoku rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Złotym Stoku. Eucharystię uświetnił poprzez oprawę muzyczną zespół „Wesołe nutki” z Mąkolna.
Po kilkugodzinnej przerwie dalsza część obchodów odbyła się na złotostockim rynku. W centrum miasta wciągnięto na maszt flagę Polski oraz odśpiewano hymn państwowy. Następnie w towarzystwie Górniczej Orkiestry Dętej miał miejsce przemarsz na plac Adama Mickiewicza, gdzie odsłonięto tablicę upamiętniającą setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.
Reszta obchodów odbyła się w hali sportowej. W programie była m.in. prezentacja polskich tańców ludowych „Poloneza” i „Krakowiaka” w wykonaniu uczniów ze szkoły podstawowej oraz przedszkola „Zielona Dolina”, spektakl pt. „Pociąg do wolności" przygotowany przez uczniów szkoły podstawowej, a także pieśni patriotyczne, które wykonali członkowie chóru „Złoty Potok”.
Podczas uroczystości nadano także tytuł zasłużonego dla miasta i gminy Złoty Stok, wręczono nagrody burmistrza Złotego Stoku za wysokie wyniki sportowe w 2018 roku i rozstrzygnięto konkurs oraz wręczono nagrody dla uczestników akcji #wybitnienieznani.
Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w Złotym Stoku fot.: mwinnik / em24.pl
zdjęcie 1 z 236
foto_private_policy
Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w Złotym Stoku [foto]
2018-11-13 09:39:37
gość: ~widz
Było cudownie! Dziękujemy dzieciakom, młodzieży i osobom, które włożyły wiele pracy, aby to wszystko przygotować! Chór szkolny - petarda!
2018-11-13 09:56:58
gość: ~Ewa
Gratulacje dla wszystkich zaangażowanych w uroczystość. Miło, że dożyliśmy czasów kiedy możemy świętować tak ważne wydarzenie w historii istnienia kraju. Cieszę się też, że władza nie potraktowała po macoszemu tego tematu i naprawdę obchody w Złotym Stoku stały na wysokim poziomie. Jeżeli sami nie zadbamy o swoją historię i nie wzbudzimy u dzieci patriotyzmu, to będziemy żałować. Wydaje się jednak, że coraz więcej młodych osób ma świadomość ile krwi przelali nasi przodkowie żebyśmy mogli żyć w wolnym kraju i jak wielki jest to dar!
2018-11-13 10:55:44
gość: ~zdjecia
szkoda, że wstęga zamiast biało-czerwona to czerwono-biała...
2018-11-13 12:38:50
gość: ~nemo
Dziecko tak krakowiaka tańczyło, aż bucik zgubiło. Ale nie poddała się chociaż "został jej się jeden".
2018-11-13 18:46:14
gość: ~Mieszkaniec
Jak się nie znasz na obowiązujących zasadach to nie rób z siebie barana. Zobacz sale posiedzeń Sejmu. Jest tam rozpięta wzdłuż flaga Polski i popatrz z której strony jest kolor czerwony a z której kolor biały.
2018-11-14 15:56:53
gość: ~chór
Był jakiś chór szkolny ? W tekście o nim nie ma ani słowa.
2018-11-15 07:15:59
gość: ~tak
ostatnio dodany post
@~chór
Był na zakończenie uroczystości. Coś wspaniałego! 100-osobowy chór przepięknie śpiewał patriotyczne pieśni . Dzieciaki i młodzież dali z siebie wszystko. Śpiewali tak żywo, rytmicznie, że aż ciarki po plecach przechodziły. Dziękujemy!
REKLAMA
REKLAMA