Express-Miejski.pl

Mobilna strefa kibica w Ząbkowicach

Strefa Kibica

Strefa Kibica fot.: Mat. prasowe

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Ząbkowice Śląskie będą miały swoją strefę kibica podczas piłkarskich Mistrzostw Europy 2012. Powstanie ona przed Halą Słoneczną przy ulicy Powstańców Warszawy.

Mobilna strefa kibica ma powstać 28 czerwca.

Ząbkowice są oddalone od Wrocławia o 60 km, od Kłodzka, gdzie powstaje strefa kibica o 25 km, dlatego też wspólnie z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji postanowiliśmy zorganizować strefę kibica również dla mieszkańców naszego miasta – mówi Daniel Ciepierski z Wydziału Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Ząbkowicach Śląskich.

Teren przy ząbkowickiej hali sportowej jako jedyny w mieście spełnia normy UEFA, które mówią, że utworzenie przestrzeni dla kibiców jest możliwe na placu o minimalnych wymiarach 60 mkw. na 50 mkw., bez ogrodzeń, lamp itp.

W strefie kibica znajdzie się telebim o wymiarach 5 metrów na 3 metry, na którym będzie można obejrzeć mecze półfinałowe Euro 2012. Będzie ona obejmowała wyłożone tartanem mini boisko do piłki nożnej, na którym zostaną rozegrane dziecięce zawody piłkarskie, stosika gastronomiczne oraz stosika sponsorskie z cateringiem. Będą tam również tzw. „żywe piłkarzyki”, wzorowane na grze w piłkarzyki na stole. Poza tym oczywiście mnóstwo atrakcji, czyli konkursy z oficjalnymi nagrodami UEFA Euro 2012 – wymienia Daniel Ciepierski. 

Na teren ogrodzonej strefy wejdzie około 500 kibiców. 

.

Express-Miejski.pl / Sylwia Stwora

10

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA