Express-Miejski.pl

Cała Polska biega, Ziębice też pobiegną

Akcja Polska biega w Ziębicach / wrzesień 2011

Akcja Polska biega w Ziębicach / wrzesień 2011 fot.: UM Ziębice

Po raz kolejny Ziębice wezmą udział w ogólnopolskiej akcji Polska Biega. Miasto rozbiega się w sobotę, 19 maja, o godz. 15.00. Impreza odbędzie się w Parku Miejskim.

Akcja Polska Biega odbywa się w całym kraju. Uczestników łączy jeden cel - chęć przeżycia czegoś niezwykłego i niezapomnianego. Wyjątkowa atmosfera, poczucie wspólnoty, mili i pomocni organizatorzy, a nade wszystko ruch na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody. Sprawność fizyczna - mniej wymagana, bo liczy się Twoja radość i uśmiech na twarzy!

Do biegu zapraszamy wszystkich chętnych, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Uczestnicy zostaną podzieleni na uczniów szkół podstawowych, gimnazjalistów, uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Reszta osób wystartuje w kategorii open – mówi Magdalena Pałasz, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Ziębicach. 

Dziewczęta oraz chłopcy z klas od 0 do III pobiegną na dystansie 500 metrów. - Najmłodsze dzieci najczęściej biegają w towarzystwie rodziców – podkreśla Pałasz.

Uczniowie klas od IV do VI będą mieli do pokonania 800 metrów. Młodzież gimnazjalna, w oddzielnych biegach dziewcząt i chłopców, staną do walki na dystansie 1000 metrów. Na uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz kobiety i mężczyzn  z kategorii open czeka dystans 1200 metrów.

Wszyscy zawodnicy będą mieli zapewniony posiłek, napoje. Na zwycięzców poszczególnych kategorii będą czekały nagrody. Poza tym każdy uczestnik biegu weźmie udział w loterii fantowej - dodaje Magdalena Pałasz.

Zapisy odbywają się w ziębickich szkołach, ale chętni będą mieli szansę, aby wpisać się na listę przed samymi zawodami, czyli w niedzielę, 19 maja, około godz. 14.00.

Express-Miejski.pl / Sylwia Stwora

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA