Express-Miejski.pl

Wystartowała XVII edycja Turnieju im. Marka Wielgusa

fot.: Express-Miejski.pl / MK

10 kwietnia ruszyła siedemnasta już edycja Turnieju im. Marka Wielgusa, jednego z najpopularniejszych dziecięcych turniejów piłkarskich w Polsce. W eliminacjach powiatu ząbkowickiego bezsprzecznym zwycięzca okazała się Szkoła Podstawowa nr 3.

W tym roku w turnieju weźmie udział prawie 22 tys. jedenastoletnich dziewcząt oraz chłopców z całej Polski. Będą oni rozgrywali mecze piłkami firmy Diadora, a w stroje włoskiej marki zostaną ubrani, oprócz zawodników, także organizatorzy, koordynatorzy oraz trenerzy zespołów.

Turniej podzielony jest na rozgrywki powiatowe, finały wojewódzkie i turniej ogólnopolski. Eliminacje powiatowe województwa dolnośląskiego ruszyły 11 kwietnia w powiecie średzkim, a zakończą się 27 kwietnia turniejem powiatu wrocławskiego i miasta Wrocław na Stadionie Olimpijskim.

W powiecie ząbkowickim zawody odbyły się w piątek, 13 kwietnia, na Orliku przy SP nr 3 w Ząbkowicach. – Eliminacje powiatu ząbkowickiego wygrał gospodarz, czyli Szkoła Podstawowa nr 3. Oprócz zwycięzcy rozgrywek, drużyny prezentowały raczej przeciętny poziom, o czym świadczą wyniki 20:0, 18:0. Szkoła Podstawowa wygrała wszystkie swoje spotkania – powiedział Expressowi Miejskiemu Artur Oczkoś, koordynator rozgrywek powiatu ząbkowickiego.

Finały wojewódzkie zostaną rozegrane 10 maja w Świdnicy. Zwycięskie drużyny z wszystkich polskich województw zagrają w finale finałów, który odbędzie się we wrześniu we Wrocławiu.

A jest o co walczyć. Nagrodą główną dla dwóch mistrzowskich drużyn - chłopców i dziewcząt - jest wycieczka na mecz AC Milan.

Szczegółowe informacje na temat Turnieju im. Marka Wielgusa można znaleźć na stronie www.turniejwielgusa.pl.

Express-Miejski.pl / Sylwia Stwora

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA