Express-Miejski.pl

Nieletni ukradli towar z otwartego sklepu

sxc.hu

sxc.hu fot.: www.sxc.hu

Dwóch nieletnich wykorzystując niezamknięte drzwi w jednym ze sklepów spożywczych na terenie gminy Ziębice skradli towar o wartości blisko 1200 zł. Policjanci zatrzymali 14 i 15- letnich chłopców podejrzanych o popełnienie tego przestępstwa oraz odzyskali znaczną część skradzionego mienia.

21 stycznia 2012 r. wieczorem młodzi mieszkańcy jednej z wiosek na terenie powiatu ząbkowickiego postanowili pójść do sklepu i kupić słodycze. Po wejściu do sklepu czekali kilka minut, lecz nie zastali właściciela. Uznali, że jest to świetna okazja, żeby zrobić duże ”zakupy„ nie płacąc za nie. Wzięli papierosy, piwo, nalewki alkoholowe i słodycze.

Rano, gdy właściciel chciał wejść do sklepu zauważył, że drzwi są otwarte a z półek zginęło trochę asortymentu. Okazało się, że dzień wcześniej nie zamknął drzwi wejściowych co wykorzystali nieletni sprawcy. Policjanci ustalili i zatrzymali podejrzanych o kradzież - byli to dwaj chłopcy w wieku 14 i 15 lat oraz odzyskali znaczną część towaru. Młodzie przestępcy zdążyli wypić jedynie kilka piw i zjeść kilka batoników, a reszta towaru została zwrócona już właścicielowi.

Nieletni teraz za kradzież odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, a właściciel sklepu na przyszłość napewno kilka razy sprawdzi, czy dobrze zamknął drzwi.

KPP w Ząbkowicach Śląskich

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA