Express-Miejski.pl

Powiatowy Piknik Wędkarski

Powiatowy Piknik Wędkarski

Powiatowy Piknik Wędkarski fot.: Express-Miejski.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W niedzielę zgodnie z zapowiedziami odbył się na zalewie Kozielno I Powiatowy Piknik Wędkarski. Udział w nim brali wszyscy chętni wędkarze oraz ich rodziny z terenu powiatu ząbkowickiego. Pogoda dopisała, frekwencja również. Słabo żerowały tylko ryby, one też chyba wybrały się na piknik.

Piknik rozpoczął się zaraz po gruntowych zawodach wędkarskich zorganizowanych przez Koło PZW Ząbkowice Śląskie. Wyniki poprzedników nie nastrajały optymistycznie. Brały głównie małe ryby i to sporadycznie. O żerowaniu tzw. „grubasów” można było tylko pomarzyć. Nikt jednak tego dnia nie myślał o rywalizacji i zwycięstwie. Chodziło głównie o miłe spędzenie czasu na łonie natury oraz promocję wędkarstwa szczególnie wśród najmłodszych. A tych nie brakowało.

Rodzice korzystając z dobrej pogody zabrali swoje pociechy nad zbiornik by i one zaszczepiły się pasją do wędkarstwa. To na dzień dzisiejszy jest bardzo ważne. Członków PZW z roku na rok ubywa, a młodzież niezbyt chętnie kontynuuje pasję rodziców czy dziadków. Dlatego ważne jest aby takie pikniki odbywały się częściej i dawały alternatywę najmłodszym jak spędzić wolny od nauki czas.

Wracając do pikniku podzielono go na dwie części. W pierwszej starano się złowić z gronie rodzinnym lub indywidualnie jak najwięcej ryb. Druga część to zabawa ze smażonymi kiełbaskami i konkursy dla dzieci. Duża frekwencją i zainteresowaniem cieszyły się zawody w zwijaniu żyłki na czas. Najmłodszym wyrzucano ołowiany ciężarek na taką samą odległość, a ci musieli go zwinąć do brzegu w jak najkrótszym czasie. Konkurs podzielono na dwie kategorie chłopców i dziewczynek. Wśród tych pierwszych pierwsze miejsce zajął Mikołaj Jankiewicz, który zwyciężył Artura Wierzbowskiego i Daniela Saczko. Kolejne miejsca zajęli Kacper Chmura, Paweł Osiadacz i Kacper Olewicz. Najlepszą dziewczynką, która pokonała również chłopców okazała się Monika Klimas. Drugie miejsce zdobyła Karolina Tabaczek, a trzecie Ania Jabłońska.

O godz. 16:00 zakończyły się zawody wędkarskie, w których zwyciężył Michał Huć. Drugie miejsce przypadło Andrzejowi Iwańców, a trzecie Kacprowi Chmurze. Kolejne osoby, które zostały sklasyfikowane, czyli złowiły jakakolwiek rybę to Waldemar Osiadacz, Kacper Olewicz i Ania Jabłońska. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu wędkarskiego ufundowane przez Starostę Ząbkowickiego Romana Festera oraz Burmistrza Ząbkowic Śląskich Marcina Orzeszka. Poczęstunek dla uczestników zarówno gruntowych zawodów wędkarskich jak i powiatowego pikniku ufundowali Jerzy Organiściak oraz Stanisław Jurcewicz.

Na koniec podziękowania. Organizatorzy pikniku składają podziękowania Zarządowi Koła PZW w Ząbkowicach Śląskich oraz wszystkim osobom, które poświęciły swój prywatny czas w celu organizacji pikniku. Do zobaczenia za rok.

Express-Miejski.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Powiatowy Piknik Wędkarski

  2011-09-26 08:54:49

  Express-Miejski.pl

  W niedzielę zgodnie z zapowiedziami odbył się na zalewie Kozielno I Powiatowy Piknik Wędkarski. Udział w nim brali wszyscy chętni wędkarze oraz ich rodziny z terenu powiatu ząbkowickiego. Pogoda dopisała, frekwencja również. Słabo żerowały tylko ryby, one też chyba wybrały się na piknik.

 • 2011-09-26 14:15:43

  gość: ~Anna Magdalena Pokryszka

  ostatnio dodany post

  ...no Donatka świetnie wyszłaś na zdjęciu...a złowiłaś jakąś grubą rybę ? :)

REKLAMA