Express-Miejski.pl

W Ziębicach powstanie park handlowy. Znamy szacowany termin otwarcia i pierwszych najemców

Wizualizacja parku handlowego przy ul. Przemysłowej w Ziębicach

Wizualizacja parku handlowego przy ul. Przemysłowej w Ziębicach fot.: JB Development

W Ziębicach przy ul. Przemysłowej powstanie nowy park handlowy o łącznej powierzchni około 6 tys. m². Inwestycja ma zostać oddana do użytku wiosną 2027 roku.

Jednym z istotnych elementów pozwalających na rozpoczęcie projektu było uchwalenie w styczniu 2026 roku przez radę miejską miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w rejonie ul. Przemysłowej – obręb Wschód. Zmiana przeznaczenia terenu na usługi dała formalne podstawy do realizacji inwestycji.

Jak wynika z dostępnych informacji inwestorskich, projekt zakłada budowę nowoczesnego obiektu handlowego, który ma skupiać różnorodne marki z segmentu codziennych zakupów, odzieży, drogeryjnego oraz wyposażenia domu. Inwestorem jest podmiot prywatny.

Według wstępnych założeń w parku handlowym mają pojawić się m.in. sklepy takich sieci jak Jysk, Sinsay, Rossmann, CCC, Worldbox, Lidl, Media Expert, Pepco czy Martes Sport. Lista najemców nie jest jednak jeszcze ostateczna i może ulec zmianie w trakcie realizacji projektu.

Inwestycję prowadzi prywatny podmiot zajmujący się realizacją obiektów handlowych i koordynacją techniczną najemców. 

Park nahdlowy ma szansę stać się największym punktem handlowym w gminie i uzupełnić lokalną ofertę zakupową dla mieszkańców Ziębic i okolicznych miejscowości.

em24.pl

86

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • W Ziębicach powstanie park handlowy. Znamy szacowaną termin otwarcia i pierwszych najemców

    2026-05-13 15:20:12

    gość: ~Darek

    Czekamy:)

  • 2026-05-13 15:47:09

    gość: ~Mieszkaniec

    Bardzo sie ciesze, nie bedzie trzeba jezdzic do Wroclawia czy Ząbkowic specjalnie za czyms,tylko bedzie na miejscu wszystko.

  • 2026-05-13 15:48:46

    gość: ~Przedsiębiorca

    Czy można uzyskać informację o inwestorze

  • 2026-05-13 15:53:58

    gość: ~Bogdan

    Tylko za Donalda Tuska mamy taki wspaniały rozwój i nowe miejsca pracy.

  • 2026-05-13 20:51:51

    gość: ~Ernst

    @~Bogdan
    Dobre tyle bo za Pis-u to by nawet tego nie było bo by wszystko rozkradli oszołomy Jarka

  • 2026-05-14 00:36:50

    gość: ~A23

    @~Ernst
    Pozdrowienia z USA od Pana Zbyszka Ziobro, możecie pocałować go w doope! Uśmiechnijcie się brygada!

  • 2026-05-17 18:47:21

    gość: ~Ernst

    @~A23
    Jeszcze trochę to cały PiS wyemigruje. Banda złodzieju.

  • 2026-05-30 18:03:41

    gość: ~osoba niebinarna

    ostatnio dodany post

    @~Ernst
    Długo NIE a później WCALE platformiana czerwona parówo !!!!

  • 2026-05-14 10:12:22

    gość: ~Hilda

    @~Ernst
    Jaka ksywa takie tępe i rude platformiane poglądy . Idź swojemu idolowi obciągnij krokieta .

  • 2026-05-17 18:45:01

    gość: ~Ernst

    @~Hilda
    Wystarczy że ty mi obciągasz krokieta codziennie z rana . Więcej nic nie trzeba

  • 2026-05-30 17:59:13

    gość: ~Hans

    @~Ernst
    Tobie to już w poprzek dają do papy bo taki świński rudy ryj rozepchany

  • 2026-05-17 18:45:56

    gość: ~Ernst

    @~Hilda
    Hilda co to jest za stworzenie Ss

  • 2026-05-13 15:55:50

    gość: ~takitam

    (this post was banned by administrator)

  • 2026-05-13 15:59:48

    gość: ~hehe

    Jak to lokalne buraki mówią "galerja"

  • 2026-05-13 16:14:59

    gość: ~aaa

    "uzupełnić lokalną ofertę handlową"? chyba zastąpić

  • 2026-05-13 16:19:13

    gość: ~Julka

    Rynek umrze.

  • 2026-05-13 16:36:56

    gość: ~Ola

    @~Julka
    Rynek już umarł dawno. Zostały same lumpeksy i placówki bankowe

  • 2026-05-13 18:24:14

    gość: ~Xxx

    @~Ola
    I menele na ławkach.

  • 2026-05-18 09:37:25

    gość: ~mieszkanka ziębic

    @~Ola Piszesz o rynku nie w Ziębicach? Dawno nie byłs to mało wiesz.Przejdz się po Rynku i sprawdź ile róznych sklepów jest, nie tylko lumpeksy i banki.

  • 2026-05-13 16:51:22

    gość: ~Darek

    @~Julka
    A jaki tu jest rynek, co tutaj można kupić, po wszystko trzeba jeździć. Żeby ktoś jeszcze chciał tu prywatną pprządną przychodnię lekarską otworzyć to byłoby extra. Bo nasze władze to potrafią otwierać inkubatory, hale, festy i tego typu równie niepotrzebne rzeczy.

  • 2026-05-13 18:32:48

    gość: ~Ja

    @~Darek
    Gdyby tu została jakaś empatyczna kobieta burmistrzanką to może by i szpital wrócił

  • 2026-05-13 19:04:54

    gość: ~Ola

    @~Ja
    Kim? Burmistrzanką? A co to za wynalazek?
    I żeby nie było, jestem kobietą

  • 2026-05-13 20:58:24

    gość: ~takitam

    @~Ola

    To jeszcze nic.

    Ostatnio w TVN-ie usłyszałem ... świadkini :)

    To nie żart.

  • 2026-05-13 21:49:09

    gość: ~Wert

    @~takitam
    Wymyślanie quasi nazw to ich specjalność nic lepszego im do głowy nie wejdzie.

  • 2026-05-13 23:20:01

    gość: ~Ja

    @~Ola
    Klasyk - zwracać uwagę na pisownię/składnię/itd a nie na sedno sprawy.

  • 2026-05-13 20:31:43

    gość: ~qwerty

    @~Darek
    w powiecie nie mamy szpitala,soru ale zabytki, browar, hale sportowe, festyny itd to są,
    wyborca ma zdychać na stojąco w milczeniu,
    a pani minister zdrowia mówi że pacjenci sa zadowoleni,
    hipokryci, szkodnicy i całe łajno urzędasów rządzi w powiecie
    czekamy na wybory

  • 2026-05-13 20:59:35

    gość: ~takitam

    @~qwerty

    Niestety, do uśmiechniętych fajnopolaków dotrze wtedy, kiedy zbiednieją na MAX-a.

  • 2026-05-14 06:12:57

    gość: ~Tomek

    @~qwerty
    Jeździ po Polsce i widzi ze ludzie sa zadowoleni....ona jest oderwana od rzeczywistości.

  • 2026-05-14 11:24:59

    gość: ~Monia

    @~qwerty We Wrocławiu szpitali i lekarzy pod dostatkiem.

  • 2026-05-14 11:23:28

    gość: ~Julka

    @~Darek Ja leczę się tylko na NFZ i nie narzekam.Jakeś frajer to płać prywatnie.

  • 2026-05-14 13:26:15

    gość: ~Julka

    @~Darek Nawet złoto ,możesz kupic.

  • 2026-05-13 17:20:31

    gość: ~Kamila

    @~Julka
    Co takiego umrze? Ludzie gadaja, ze lokalne sklepy padną, tymczasem najwieksze kolejki w Biedronce, Dino i netto. Nie badzmy hipokrytami.

  • 2026-05-14 11:27:10

    gość: ~Julka

    @~Kamila Wszyscy umrzemy. Ty też.

  • 2026-05-14 16:01:33

    gość: ~Julka

    @~Kamila Markety to nie lokalne sklepy. Hipokrytko

  • 2026-05-13 16:39:24

    gość: ~Igo

    No i bardzo dobrze. Patrząc na to, jakie będą sklepy, to będzie około 100 miejsc pracy. Chociaż tyle, skoro nie ma chętnego inwestora do otwarcia jakiegoś zakładu.

  • 2026-05-13 17:02:24

    gość: ~Przedsiębiorca

    @~Igo

    Tu nie chodzi o chęci tylko o koszty ponoszonę przez pracodawców aktualnie - każdy narzeka, że prywaciarz złodziej, ale pracownicy też nie są święci. Każdy chce zarabiać 10k na ręke a pracę którą wykonują w czasie pracy to jest śmiech na sali. Jak robią na godziny to naciągają ile się da aby jak najwięcej mieć "premii" w godzinach za przesiedzenie w pracy znowu jak robią na akord to nazywają pracę kołchozem bo jak normy nie wyrobi to sef ksycy. L4 które jest wykorzystywane przed każdym dłuższym weekendem to aktualny standard wśród pracowników. Otwarcie zakładu oraz miejsc pracy to ogromne koszty ale przecież jak na Merola czy Audice czy Beeme ma to przecież co to dla niego otworzyć zakład pracy. Wydać kilka milionów na wyburzenie, kolejne kilka na halę produkcyjną nie licząc w tym maszyn na których ludzie będą pracować. Łatwo się mówi dopóki nie zorientujesz się w aktualnych cenach samych hal produkcyjnych czy maszyn. Wiem, że większość powie, że przecież są dotacje, kredyty itd ale wkład własny oraz te kredyty trzeba spłacać plus dodatkowo płacić pensje bo nikt charytatywnie do tej pracy nie przychodzi. Wiadomo, że narzekać nie mogę bo byłby to grzech natomiast nikomu nie życzę przechodzenia przez proces zakładania firmy oraz zatrudniania ludzi. Nie wspomnę o dotacjach, papierach i wszystkich innych pozwoleniach. A patrząc na Ziębice to miasto nie ma perspektyw - na stanowiska kierownicze nawet w zakładzie 50-80 osób potrzeba 3-4 osoby a to głównie interesujące stanowiska - a na produkcji gdzie można zarobić trochę więcej niż amazonie czy innych magazynach pod Wrocławiem ale pod warunkiem jakiego kolwiek myślenia a nie pracy na taśmie to każdy ma potocznie w d.... bo woli mniej zarobić, ale się nie narobić i koło się zamyka :) Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma. A "Centrum Handlowe" to idealny pomysł na tzw " miejsca pracy" oraz miejsce do wydania pieniędzy bo nasz piękny zaścianek Ziębicki to idealny przykład z filmu Kogel Mogel czyli zastaw się a postaw się. Większość ludzi pójdzie do tych sklepów, żeby wydać pieniądze, ale pokazać sąsiadowi, że ma jednocześnie dając pracę temu który mu ten towar sprzeda. A zaraz po wyjściu ze sklepu obrobi mu tyłek, że ma robotę po znajomości a on to i tak by w tym sklepie nie pracował bo woli na magazyn jechać bo autobus przyjedzie przywiezie odwiezie. Ziębice w pigułce.

  • 2026-05-13 17:22:07

    gość: ~Ola

    @~Przedsiębiorca
    Nie wiem, po co pójdzie do tych sklepów "większość ludzi", ja pójdę po to, żeby zrobić zakupy i mam gdzieś to, co sąsiad będzie widział. Myślę, że tak większość dorosłych i normalnych ludzi postępuje, a jak ktoś idzie szukać innego rodzaju atrakcji to nie moja wina, że ma mentalność dziecka, lub się komuś klepki nie stykają.

  • 2026-05-13 21:16:35

    gość: ~takitam

    @~Przedsiębiorca

    Tu nie o to chodzi.

    Mordowanie polskiego przemysłu i handlu, zaczęło się JUŻ DAWNO ... czyli UE (czytaj Niemcy) zażądali od tzw. "polskich władz" nie tylko dostępu do naszego rynku, ale jeszcze ZLIKWIDOWANIA wszelkiej konkurencji.

    To była cena za wejście do UE.

    UE (czytaj Niemcy) wydali MNÓSTWO KASY na korumpowanie wszelkich komuchów którzy zostali osieroceni przez nieboszczkę partię, a że te komuchy byli wszędzie poupychani (zakłady prac, handel, rolnictwo i w ogóle wszędzie) to przyjmowali KAŻDĄ kasę i likwidowali polskie przedsiębiorstwa i handel, albo "sprzedawali" za bezcen.

    Mimo to, część drobnego handlu się uchowała, ale weszły wielkie sieci handlowe, NIE PŁACĄC W OGÓLE PODATKU przez kilka lat + do tego jeszcze dostały dopłaty od państwa i ... praktycznie zmiotły polski handel.

    Mimo to, drobni przedsiębiorcy (sklepikarze i inni) CIĘŻKĄ PRACĄ i wyrzeczeniami (bo może kiedyś będzie lepiej) całymi latami jakoś utrzymywali się na powierzchni i to pomimo kłód rzucanych pod nogi przez państwo polskie w ogóle i samorządy w szczególe.

    Dzisiaj zostali praktycznie TYLKO CI, którym jakimś cudem udało się wykupić lokale albo którzy mieli je już wcześniej na własność, a to TYLKO DLATEGO, że nie musieli płacić IDIOTYCZNIE WYSOKIEGO czynszu dla miasta.

    Wpuszczanie obcego kapitału, dodatkowo stosując ulgi dla nich, a kary, obostrzenia i opłaty dla lokalnej działalności spowodowało, że nie ma już właściwie polskiego handlu.

    Kto nigdy nie był przedsiębiorcą, ten po prostu nie ma pojęcia jak opresyjne mamy państwo w stosunku do WŁASNYCH OBYWATELI i gospodarki i to niezależnie od tego kto rządzi.
    Natomiast zachodnie korporacje mają się świetnie, bo NIKT ICH NIE RUSZA.

    Reasumując ... weszliśmy do UE NIE DLATEGO, że ten "wspaniały" zachód nas chciał, ale dlatego, że widział tu (w Polsce) OGROMNY rynek zbytu dla swoich towarów i usług.

    Kolejne "polskie" rządy nadstawiały d_py każdemu zachodniemu kapitałowi + niszczyły własną gospodarkę.

    Teraz mamy to co mamy, czyli KOMPLETNY BRAK polskiego handlu i praktycznie zero przemysłu.

    Podziękujmy za to Solidarności, volksdeutschowi Tuskowi, PiS-owi i innym dla których klepanie po plecach przez zachodnich polityków to najwyższy zaszczyt.

  • 2026-05-13 22:02:17

    gość: ~Obywatel

    @~takitam
    Jedyne co jest sensowne w tym wpisie, to to, że Polacy sami sobie zniszczyli przemysł. Sprzedawli każdemu byleby kasa się zgadzała. Tu nie było żadnego spisku żeby pognębić tego biednego polaka. Kto nie kupi kiedy idiota sprzedaje za grosze. Reszta twojego wpisu to pieprzenie głupot, i dokładnie tego co chce PIS i Konfa. Ble ble ble, Unia zła, ble ble ble, Unia zła. Ja Ci przypomnę, że do Uni to sami chcieliśmy, było referendum? Było. Wyniki można sobie sprawdzić.

    Ale polak jak to polak, kasę chce ale odpowiedzialności i poszanowania zasad wspólnoty to już nie. Dej bo mnie się należy, ale ja od siebie nie dam nic. Unia nie jest idealna, to jasne, ale obwinianie jej za wszystko to już debilizm.

    Co napiszesz w odpowiedzi to też wiem, to co kazali Ci myśleć pisiory razem z konfą, choć udajesz, że tak nie jest. Tyle w twoim wpisie pozowania na myśliciela, który ma swoje zdanie, a w rzeczywistości piszesz to co Ci wbili do głowy prawoskrętni.

  • 2026-05-13 22:38:13

    gość: ~takitam

    @~Obywatel

    /// Ja Ci przypomnę, że do Uni to sami chcieliśmy, było referendum? Było. ///

    Ty żartujesz ?

    Przecież NIE BYŁO JAKIEJKOLWIEK DEBATY w sejmie na temat wejścia do UE.
    Wszystkie ugrupowania polityczne jednogłośnie piały z zachwytu.
    Propaganda w telewizorniach pokazywała tylko SAME ZALETY, ... ZERO WAD.

    Wobec powyższego ... jakiego Ty wyniku oczekiwałeś w tym "referendum" ?



    /// Ale polak jak to polak, kasę chce ale odpowiedzialności i poszanowania zasad wspólnoty to już nie. ///

    Przypomnę, że DO INNEJ UNII wchodziliśmy.
    To co teraz jest, nie ma ABSOLUTNIE NIC WSPÓLNEGO z ówczesnymi traktatami.
    Poza tym, jak już pisałem ... tę kasę dostaliśmy TYLKO DLATEGO, że zgodziliśmy się zamordować własną gospodarkę i przemysł.
    Nic nie ma za darmo .... UE mają w d_pie demokrację czy inne bzdety.
    Polska czy inna Bułgaria z Rumunią, to dla UE (czytaj Niemców) TYLKO I WYŁĄCZNIE rynki zbytu, a nie jakaś przyjaźń czy tym bardziej równe prawa.

    Kolejne polskie rządy przyjmują WSZYSTKO co im UE (czytaj Niemcy) podsuną do podpisania.
    ZERO SPRZECIWU.

    Na koniec powtórzę ... JAK NAJSZYBCIEJ TRZEBA WYJŚĆ z tego niemieckiego, śmierdzącego worka z trupem zwanym eufemistycznie Unią Europejską.

    Czy Ty naprawdę nie widzisz, że z Europy która jeszcze całkiem niedawno liczyła się na świecie, z której wychodziły nowe technologie czy pomysły, gdzie kwitła nauka, został już tylko CZYSTY SOCJALIZM ?
    Kompletnie nikt na świecie nie liczy się z UE.
    Unia coraz bardziej przypomina ZSRR w fazie schyłkowej.
    Gospodarka leży i kwiczy, to wszystko NA WŁASNE ŻYCZENIE durniów "zarządzających" Unią.

    Idea UE ... JAK NAJBARDZIEJ SŁUSZNA ... natomiast realizacja tej idei, no po prostu DRAMAT.

  • 2026-05-13 23:23:07

    gość: ~Janek kos

    @~takitam
    Unia jewropejska jest jak krowa - jedni karmią a drudzy doją, tyle w temacie

  • 2026-05-14 05:14:10

    gość: ~CWL

    @~Obywatel
    Chyba UBwatel, cwelu.

    Ojciec cię za młodu 3 razy podrzucił a 2 razy złapał, dlatego
    jesteś za platformą i lewicą?

  • 2026-05-15 10:06:11

    gość: ~Fun

    @~Obywatel
    Rozumiem ze tys sprzedawców bazarowych którzy wyszli na ulice to tez pieprznie? Ważęnie szmat to tez pieprzenie? Nowe obciążenia podatki regulacje nakazy to tez pieprznie. Nie wolno nic powiedzieć bo jest sie pisiorem. Taki tam nie jest prawoskretny ma swoje zdanie i często słuszne. Mozna z nim porozmawiać na argumenty. A ty kim jestes? Powtarzajacym bełkot nie myślącym samodzielnie człowiekiem. Ludzie chcieli zachodu to fakt. Ale tego zachodu juz nie ma. Przykładów jest setki jak Janowski walczył o cukrownie zrobili z niego wariata a mial racje. Jak unia wprowadziła zapisy aby zniszczyć polski transport. Dlaczego interesy państw które nie są członkami sa ważniejsze niz kraj tzw wspólnoty. Gdzie byłeś jak niemcy omijałay europe środkowa budując Nord stream. Poszukaj w sieci co gadali w tv ludzie współczesnej targowicy. Nikt sobie nie pozwala w ue uderzać w swoj interes i obywateli. Tylko te nasze sprzedajne sw.inie które nie wiadomo kim sa i kto ich tam kieruje. Myślisz ze tych ludzi na ulicy interesuje Ziobro? Proszą wręcz o zostawienie ich w spokoju zeby mogli pracować i płacić podatki.

  • 2026-05-13 23:21:10

    gość: ~Jacek

    @~Przedsiębiorca
    100% racja przez osiem lat wychowano ludzi na populistycznych dodatkach z nastawieniem że wszystko się należy bez własnej inicjatywy, ambicji i pracy

  • 2026-05-15 10:14:23

    gość: ~Fun

    @~Jacek
    Jedyna ambicje jaka macie to byc niemieckobrukselskim popychadłem. Jedyne co macie w głowie to pis i 8 lat ich rządów. Zero refleksji i zero zderzenia z faktami które sa nie do podważenia. Posluchaj o tej aferze w Kłodzku bo juz wychodzą nowe fakty ze to kolejna odnowga afery podkarpackiej. Po tym co sie dzieje w spółkach w gospodarce handlu sluzbie zdrowia powinniście zeżreć swoj jezor.

  • 2026-05-13 16:48:07

    gość: ~Mieszkaniec

    Czy gmina będzie miała z tego jakieś profity? Czy kosztem tej inwestycji zamkną się pozostałe sklepy które od dekad płacą podatki. Tak pytam dla kolegi.

  • 2026-05-13 16:52:48

    gość: ~Stachu

    @~Mieszkaniec
    A jakie sklepy tu się mają zamknąć. Przecież tu nic nie ma.

  • 2026-05-13 17:09:55

    gość: ~Staszek dobrze mówi

    @~Stachu


    Zamkną sklepy które płącą podatki od dekad - z naszych kieszeni oczywiście. Aktualnie w czasach internetu gdzie każdą cenę można sprawdzić w sekundę w sklepie kroją na biednych starszych osobach na marży, która mają zabójczą. Młodzi ludzie nie robią już stacjonarnie zakupoów w tych naszych luksusowych sklepach bo wszystko jest ściągnięte z najtańszych materiałów chińskich a sprzedawane u nas z marżą kiluset procentową. Dla wszystkich komentujących co powiedzą " A CO TERAZ NIE JEST Z CHIN " - odpowiadam. Wszystko jest z Chin ale są produkty chińskie i chińskie które są najtańszym g***em i dobrym towarem. Tylko w internecie można to kupić z dostawą pod dom DAJĄC KURIEROM PRACĘ oraz MAGAZYNOM - i płacąc 60% ceny tej co można kupić to na miejscu w Ziębicach. Tylko starsza osoba już tego nie zamówi. A tłumaczenie że płacą podatki od dekad to coś na styl Telefoni Komórkowej czy Telewizji - jesteś naszym stałym klientem od 30 lat? Super dla nowego klienta i tak zrobimy 10% taniej. I tu jest podobnie. Niestety czasy się zmieniają i rynek również. A co Staszek powiedział to święta prawda - tam już prawie nie ma co zamykać :)

  • 2026-05-14 07:38:25

    gość: ~Mieszkaniec

    @~Staszek dobrze mówi
    A skąd pieniądze w twojej kieszeni. Jakby nie przedsiębiorcy to miałbyś tam tylko dziury.

  • 2026-05-15 18:17:41

    gość: ~Ula

    @~Mieszkaniec
    A to tylko przedsiębiorcy płacą podatki? Pracownicy najemni nie? To znaczy że mój pracodawca mnie co miesiąc okrada, bo mi potrąca od pensji podatek?!

  • 2026-05-14 11:30:19

    gość: ~Złoty

    @~Mieszkaniec Raczej nie. Zwolnienia od podatków na start. Potem zmiana nazwy i też zwolnienia. Gmina jest za mała żeby właściciel miał jakieś zyski i będzie wykazywał straty.

  • 2026-05-14 11:30:22

    gość: ~Złoty

    @~Mieszkaniec Raczej nie. Zwolnienia od podatków na start. Potem zmiana nazwy i też zwolnienia. Gmina jest za mała żeby właściciel miał jakieś zyski i będzie wykazywał straty.

  • 2026-05-14 14:48:28

    gość: ~Alka

    @~Mieszkaniec
    Mieszkańcy będą mieli profity, bo nie będą musieli jeździć za wszystkim po okolicy, bo w Ziębicach albo nie ma, albo sprowadzą, albo cena jak w Paryżu. A o szacunku lokalnych sklepikarzy dla klientów to lepiej nie mówić, wystarczy popatrzyć co się dzieje w tzw. handlowe niedziele o które tak walczyli a teraz większość małych lokalnych sklepów nie raczy się w taką niedzielę nawet otworzyć bo olewają potencjalny zarobek odsyłając ludzi do marketów i wygodę klientów.

  • 2026-05-17 23:36:17

    gość: ~JanuszPalikot

    Od dekad placa podatki xD

  • 2026-05-13 17:42:41

    gość: ~Uuu

    Czekam aż ci, co tak grzmią na Facebooku o tym, że trzeba w Ziębicach otwierać zakłady pracy zamiast galerii otworzą jakąś firmę i zatrudnią pracowników. A nie, czekaj...

  • 2026-05-13 17:49:30

    gość: ~Ola

    @~Uuu
    Nikomu sie nie dogodzi. Jest cos - zle. Nie ma - zle. Ja tam się cieszę.

  • 2026-05-13 21:19:18

    gość: ~takitam

    @~Ola


    Typowy ... uśmiechnięty fajnoPolak.

  • 2026-05-13 18:56:44

    gość: ~ooo

    @~Uuu
    Twoim zdaniem to należy do obowiązków obywateli?.. Czy może raczej tych leni śmierdzących
    co pchają się do koryta, a i tak nic nie mogą i nic nie potrafią?

  • 2026-05-13 19:07:00

    gość: ~Uuu

    @~ooo
    Moim zdaniem zakład pracy musi stworzyć jakiś INWESTOR. Nie sądzę, żeby przykładowo Amazon otworzył jakikolwiek urzędnik państwowy?
    A to, że nikt nie jest zainteresowany stworzeniem takiego w Ziębicach to już inna sprawa.

  • 2026-05-14 17:59:10

    gość: ~ooo

    @~Uuu
    Czyli ci wszyscy urzędnicy są po prostu zbędni. Oni nigdy nic nie mogą i nie potrafią.

  • 2026-05-14 18:42:15

    gość: ~takitam

    @~ooo

    Proponuję eksperyment.

    Zwolnić 70% urzędników.

    GWARANTUJĘ, że nikt nie zauważy ich braku.

    ================
    ... i żeby nie było, to swego czasu w Estonii ... tuż po upadku u nich komuny i wyjściu z ZSRR, ówczesny estoński rząd zwolnił 50% urzędników.

    Mało kto zauważył ich brak.

  • 2026-05-15 14:41:27

    gość: ~gfb

    @~ooo
    Mogą i potrafią wszystko jak trzeba załatwić coś dla siebie albo znajomego.
    W innym przypadku są bezradni.

  • 2026-05-13 19:30:44

    gość: ~Mieszkanka

    Super by bylo, gdyby powstal u nas zaklad pracy. Ale wydaje sie, że nasze miasteczko raczej nie leży w strategicznym inwestycyjnie miejscu. Do wiekszych miast tez jest stosunkowo daleko. A skoro taki wymarzony zaklad pracy musimy poczekać, to fajnie, ze chociaz bedzie taka mini galeria. Na pewno nie jedna osoba znajdzie zatrudnienie w sprzedaży, czy ochronie. A jesli nie, to zaoszczędzimy na dojazdach do Nysy czy Strzelina, zeby wpasc do Lidla czy Rossmana. W Ziebicach raczej zbyt wielkiego wyboru co do drogerii nie ma, a ceny sa czesto takie, ze lepiej zamowic online w dyskoncie albo wlasnie pojechać do Zabkowic przykladowo. Troche pozytywow :)

  • 2026-05-13 20:13:20

    gość: ~Iza

    @~Mieszkanka
    W końcu jakiś głos rozsądku.

  • 2026-05-13 20:16:18

    gość: ~Zuza

    Inwestor ze strzelina

  • 2026-05-14 07:34:49

    gość: ~aaa

    To że wiele lokalnych firm zacznie padać przez to centrum to każdy sobie zdaje sprawę. Wszyscy szukają wygody za parę groszy zarobku bo taniej kupili. Nikt nie myśli o tych u których dzisiaj kupuje. Czy dobrze im życzymy?
    A tak swoją drogą to ciekawe będzie jak oni się zabezpieczą przed większymi opadami deszczu :) W tym miejscu zawsze jest wesoło :)

  • 2026-05-14 08:38:03

    gość: ~autor

    w Wałbrzychu jest galeria o nazwie--Stara Kpalnia-to w Ziebicach proponuję nazwę--Stara Cukrownia-kto jest za????

  • 2026-05-17 23:37:40

    gość: ~JanuszPalikot

    @~autor
    ja proponuje nazwe Twoja Stara - kto jest za?

  • 2026-05-14 09:57:16

    gość: ~Optymista

    Super sprawa galeria handlowa podatki zasilą budżet gminy więc korzyści są wymierne.
    Dobrze że inwestor w myśl przepisów podatkowych nie zbuduje tam oddzielnych lokali połączonych ze sobą bo to znacznie zmienia postać rzeczy.
    Ale bądźmy dobrej myśli...

  • 2026-05-15 07:02:32

    gość: ~aaa

    @~Optymista
    Te podatki o których piszesz to kiedy? Na ile lat są zwolnieni z tej daniny?

  • 2026-05-15 10:17:32

    gość: ~Ziębiczanin

    Mieszkam w Ziębicach od urodzenia, więcej niż pół wieku. Rożnie bywało, raz lepiej raz gorzej. Jak wszystkie zakłady szły i zjezdzali sie pracownicy z okolicznych wsi też narzekali za im sie nie oplaca, przedsiebiorcom tez nigdy sie nie oplacało. Pracownicy tez sa rozni, zatrudni się i idzie na L4. Prawda jak zwykle leży po srodku. Popatrzmy na przedsiębiorców, sklepikarzy nad ktorymi tak wszyscy placza. Znacie ta pania ktora cale zycie narzekala i z jednego malego sklepu chleb maslo i powidlo wybudowala dom dla syna(debila) ktory nie umial wymienic opon w samochodzie. Wybudowala dom dla córki ktora nie umiala prowadzic sklepu i musiala sprzedac Zabce. Mąz na laweczce gral w 66 z innym sklepikarzem ktory w taki sam sposob sie dorobil dom wybudowany dla syna kupiony bo ten umie tylko ryby łowic. I zadnemu sie nie oplaca. Jak sie cos nie oplaca to po 2 lub 3 miesiąch sie rezygnuje. Tak postąpił "wspaniały" pracownik ktoremu sie nie oplacalo pracowac zalozyl fundacje pomoc dla biednych i teraz z uzbieranych pieniedzy wpierdala zapiekanki w "pieczone i smazone" To przedsiebiorca ma zadbac o to zeby pracownik byl wydajny i wykonywal swoje obowiazki ale jak zamiast mlotka przedsiebiorca kupuje qłada dla synka to niech milczy ze pracownik nie efektywny. A wladze to prawda wmurowac tablice, wybudowac altanke w parku dla cpunów, wyremntowac boznice, zrobic muzeum z browaru wszystko dla mieszkanców czyli zeby nic nie robic a sie nachapac. A w Ziebicach lumpeksy, studia urody i banki w sklepie po pasmanterii ktore nic nie moga, tak jak erste bo bezgotówkowy tylko kredyt zaproponowac aby tego Kowalskiego do ziemi przycisnąc aby nie mogł slowa powiedziec tylko zapierdalał do konca zycia i zeby nie odwazyl się przejsc na emeryture.

  • 2026-05-15 12:46:23

    gość: ~takitam

    @~Ziębiczanin

    Nie rozumiem ... toż przeca też mogłeś zostać sklepikarzem i opływać w dostatki.
    Poza tym, w ogóle mnie nie obchodzi co prywatny przedsiębiorca robi ze swoimi pieniędzmi, bo ... TO JEGO PIENIĄDZE.
    Może je po prostu wyrzucić do śmieci jeśli ma na to ochotę, bo to (przypomnę) JEGO PRYWATNE PIENIĄDZE.

    Co innego kasa publiczna.

    Co do wspomnianych przez Ciebie banków .... to ktoś Cię zmusza korzystać z ich usług ?

  • 2026-05-16 12:40:11

    gość: ~Ziębiczanin

    @~takitam
    To ja wiem ze Ty nie rozumiesz, ja przeciez im nie zazdroszcze tylko sie dziwie ze ludzie placzą ze sklepikarze upadna. tak jak napisalem na poczatku. A co do banków, był, są i bedą ale mogą pracować dla ludzi a nie na pomnazanie swojego majątku. Ty po prostu masz wyprany mózg jak ten Braun, a nowotwór też uwazasz ze mozna leczyć mrozoną cytyną i kazdy powinien byc zdany tylko na siebie. jak bedziesz robil pod siebie to zrozumiesz co to jest państwo.

  • 2026-05-17 09:31:05

    gość: ~Ja

    @~Ziębiczanin
    I sklepikarz z Przemysłowej który jest w Radzie i rękę podniósł za budową, a teraz udaje że nie....

  • 2026-05-15 18:31:12

    gość: ~Strzelin

    No proszę można. A w strzelinie też miał być i niema

  • 2026-05-16 12:57:43

    gość: ~ela

    Czyli standard-wpuszczenie zagranicznych wielkich korporacji, które nie zapłacą w Polsce ani jednego podatku, ludziom zaoferują gówniane oferty pracy oczywiście na umowe-zlecenie za nędzne pieniądze a pracowników będą traktować tam jak zwykłych śmieci. No i jak zwykle wspieranie "zakupoholizmu" czyli tandetne marki ubrań, pseudo modne mebelki i wiadomo drogerie z toną chemicznych kosmetyków. Dlaczego to miejsce nie może być przeznaczone np. na uprawianie zdrowej żywności, mogłyby powstać tam jakieś tanie ogródki działkowe dla mieszkańców, albo lokalna gastronomia ze smacznym, domowym, niedrogim obiadem.A nie jakaś głupia galeria z nikomu do niczego niepotrzebnymi bzdetami. I pewnie zaraz obok otworzy się Mcdonald albo jakieś inne Kfc z trującymi, tłuczącymi fastfoodami. Dlaczego coraz mniej ludzi widzi, że wpuszczanie do Polski tych wielkich sieciówek jest złem? To nie przynosi dla Polski i Polaków żadnych korzyści!

  • 2026-05-16 13:04:05

    gość: ~Ziębiczanin

    @~ela
    Ogródków do woli masz na Granicznej, proszą aby brac. Lokalna gastronomia po za miastem dla kogo? Lokale w srodku miasta swieca pustkami. Smaczny, domowy i niedrogi to 3 rózne lokale. Na McDonalda czekam i na KFC. A jak zatrudnia polski przedsiębiorca to jak zatrudnia tylko na zlecenie i chciałby aby człowiek za...lał po 10-12 godzin.

  • 2026-05-20 11:30:05

    gość: ~ela

    @~Ziębiczanin
    Gdy masz swój ogródek warzywno-owocowy nie musisz wydawać aż tyle pieniędzy na żywność bo masz swoją własną. Możesz wtedy pracować mniej, np. na pół czy 3/4 etatu i możesz mieć wtedy w du..pie to, że inni muszą zapier...lać po 12h u polskiego czy w zagranicznym korpo. Własna, żywność, swoje np.kury, własne jajka itp. sprawia, że stajesz sie wolnym człowiekiem. I nie musisz sie truć np. żarciem z McDonalda. A do szczęścia nie potrzebujesz tych wszystkich szmat z jakiegoś H&M czy tandetnych chińskich pierdół z pepco. To były tylko przykłady co mogłoby powstać zamiast tych galerii. Pomysłów jest wiele. Najważniejsze, żeby Polak sam coś tworzył a nie harował w jakimś gównianym obcym korpo. Może kiedyś zrozumiesz- jak już w Polsce nie będzie niczego polskiego-wtedy zatęsknisz..

  • 2026-05-20 19:04:05

    gość: ~Ernst

    @~ela
    Dawaj dawaj Ela bierz haczkę w dłoń i jazda.

  • 2026-05-20 19:09:37

    gość: ~Ernst

    @~ela
    Posadź starego na rower stacjonarny i niech kręci 24h to i prąd będziesz miała za darmo to wtedy już w ogóle nie będziesz musiała pracować.

  • 2026-05-20 19:13:36

    gość: ~Ernst

    @~ela
    Ela człowiek czynu nie sorry to kobieta.....

  • 2026-05-20 19:14:52

    gość: ~Ernst

    @~ela
    Ela zawsze możesz wyprowadzić się do Bobolic.

  • 2026-05-20 22:12:07

    gość: ~takitam

    @~ela

    Niestety ... większość po prostu NIE ROZUMIE o czym piszesz, a skoro nie rozumieją, to (znowu niestety) jest spora szansa, że lata 90-te się powtórzą, czyli staniemy się BARDZO BIEDNYM krajem zależnym w 100% od Niemiec czy jeszcze gorzej ... zachodnich korporacji.

  • 2026-05-21 12:26:28

    gość: ~Ernst

    @~takitam
    Zacznijmy uprawiać ogródki :)

  • 2026-05-21 15:52:39

    gość: ~Ernst

    @~takitam
    Wykończmy Niemcy i ich korporacje .......... ogródkiem:)

  • 2026-05-21 22:36:51

    gość: ~Ernst

    Ja będę uprawiał ogórki

REKLAMA