Express-Miejski.pl

Dotacje z budżetu gminy dla ROD „Radość” i „Relaks” na poprawę infrastruktury ogrodów

Podpisanie umowy dotacyjnej dla rodzinnych ogrodów działkowych w Złotym Stoku

Podpisanie umowy dotacyjnej dla rodzinnych ogrodów działkowych w Złotym Stoku fot.: UMiG Złoty Stok

5 lipca burmistrz Grażyna Orczyk zawarła umowę dotacyjną z Danutą Tomaszek - prezes Stowarzyszenia ROD „Radość” i Elżbietą Cwek - prezes Stowarzyszenia ROD „Relaks”.

Jak podkreślają przedstawicielki ogrodów, udzielane przez gminę od kilku ostatnich lat dotacje znacznie przyczyniły się do poprawy infrastruktury ogrodowej i warunków korzystania z rodzinnych ogrodów działkowych przez działkowców.
 
W bieżącym roku burmistrz przyznała dotację celową dla:
  • Stowarzyszenia ROD „Radość” w Złotym Stoku w wysokości 11.100 zł na kontynuację remontu sieci wodociągowej na ogrodach. W latach 2020-2023 stowarzyszenie otrzymało z budżetu Gminy Złoty Stok na wymianę sieci wodociągowej łącznie 62 tys. zł.
  • Stowarzyszenia ROD „Relaks” w Złotym Stoku w wysokości 11.100 zł z przeznaczaniem na realizację drugiego etapu remontu instalacji elektroenergetycznej i wodnej w ogrodach. Na poprawę infrastruktury w tym: na wymianę okien i instalacji centralnego ogrzewania w Domu Działkowca w latach 2020-2023, stowarzyszenie otrzymało z budżetu Gminy Złoty Stok łącznie 42.458 zł.

em24.pl / UMiG Złoty Stok

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA