Express-Miejski.pl

Będzie kontynuacja remontu drogi wojewódzkiej nr 390 między Kamieńcem Ząbkowickim a Złotym Stokiem

Częściowy remont nawierzchni zrealizowano w 2021 roku. Jego wykonawcą była firma Bisek-Asfalt z Kostomłotów

Częściowy remont nawierzchni zrealizowano w 2021 roku. Jego wykonawcą była firma Bisek-Asfalt z Kostomłotów fot.: em24.pl

Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu rozstrzygnęła przetarg na przebudowę prawego pasa na blisko trzykilometrowym odcinku od Sosnowej do Płonicy.

Realizacją zadania zajmie się Colas Polska sp. z o.o z Wielkopolski, a wartość umowy wynosi 2.33 mln zł. Umowa z wykonawcą została podpisana w drugiej połowie kwietnia. Wykonawca ma pół roku od dnia podpisania umowy na realizację prac. Oznacza to, że zadanie zostanie zrealizowane najpóźniej na początku czwartego kwartału tego roku.

Remont będzie polegał na wzmocnieniu konstrukcji jezdni po prawej stronie od km 2+540 (za miejscowścią Sosnowa) do km 5+270 (skrzyżowanie i zjazd do miejscowości Płonica) na działkach drogowych: nr 349 obręb Sosnowa, gmina Kamieniec Ząbkowicki, nr 222 obręb Płonica.

Konstrukcja istniejącego odcinka drogi posiada nawierzchnię bitumiczną o grubości warstw w przedziale 10 – 15 cm. Szerokość nawierzchni jezdni wynosi 6,0 m. Odcinek przedmiotowej drogi nie posiada ograniczeń tonażowych. Odcinek posiada przekrój drogowy. Droga odwadniana jest powierzchniowo za pomocą spadków podłużnych i poprzecznych do rowów przydrożnych. Celem prac jest poprawa stanu technicznego, nośności i zapewnienia mrozoodporności konstrukcji na prawym pasie jezdni (od Kamieńca Ząbkowickiego w stronę Złotego Stoku).

W 2021 roku wyremontowano nawierzchnię lewego pasa tego niemal trzykilometrowego odcinka. Po trzech latach udało znaleźć się środki i wykonawcę na przeprowadzenie remontu drugiej części jezdni.

em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Będzie kontynuacja remontu drogi wojewódzkiej nr 390 między Kamieńcem Ząbkowickim a Złotym Stokiem

    2024-05-21 10:21:08

    gość: ~bb

    ostatnio dodany post

    10 lat oczekiwania na remont 3 km drogi ----- POLSKA

REKLAMA