Express-Miejski.pl

Ponad 73 tys. zł dla mieszkańców gminy Ząbkowice Śląskie na wymianę nieekologicznych źródeł ciepła

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Ponad 73 tysiące złotych trafiło do siedmiu mieszkańców gminy Ząbkowice Śląskie, którzy wymienili stare kopciuchy i piece kaflowe.

W ich miejsce dzięki otrzymanym środkom z zewnątrz zainstalowali na nowe ekologiczne kotły gazowe, kotły na pellet, pompę ciepła powietrze/powietrze oraz ogrzewanie elektryczne.

Dofinansowanie jest możliwe dzięki programowi Ciepłe Mieszkanie realizowanemu przez gminę Ząbkowice Śląskie.

– Zainteresowanie mieszkańców pokazuje, że takie pogramy są potrzebne - mówi Marcin Orzeszek, burmistrz Ząbkowic Śląskich. - Zachęcam mieszkańców naszej gminy do składania wniosków o dotację. Wierzę, że dzięki temu powietrze w gminie będzie czystsze, a więc jakość życia mieszkańców będzie jeszcze lepsza - dodaje włodardz.

Wszelkich informacji na temat programu Ciepłe Mieszkanie oraz Czyste Powietrze dla domków jednorodzinnych udziela Wydział Funduszy Zewnętrznych pod nr tel. 748 165 313, 748 165 347 i 748 165 357.

UM Ząbkowice Śląskie

56

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ponad 73 tys. zł dla mieszkańców gminy Ząbkowice Śląskie na wymianę nieekologicznych źródeł ciepła

  2024-04-18 09:12:48

  gość: ~Szklarus

  Ja tam palę oponami cały rok. Walić waszą ekologie

 • 2024-04-18 10:24:21

  gość: ~Teddy

  A za dni kilka za dni parę , no może rok lub dwa dostaniemy nakazy na wymianę pieców na eko groszek, zakazy paleniem peletem, ogrzewanie gazem , zakazy palenia drewnem w kominkach. Głosowaliście na PO, Trzecia drogę , PSL i całe towarzystwo to macie wybór.

 • 2024-04-18 10:28:57

  gość: ~Adam

  @~Teddy
  Właśnie mamy wybór zamiast brudu,smrodu i ubóstwa oraz montażu panali fotowoltaicznych gdzie potem zasady rozliczeń zmienili pisiory i zwrot wyjdzie po 40 latach

 • 2024-04-18 11:16:56

  gość: ~takitam

  @~Adam

  Miły Adamie.

  Już w lipcu wchodzą wyższe o 70% ceny energii elektrycznej, a co za tym idzie, podrożeje WSZYSTKO JAK LECI.
  W następnych latach, wchodzą kolejne regulacje unijne, za które zapłacimy WSZYSCY już 300-400% więcej, a to nie koniec, bo zbliża się dyrektywa budynkowa, czyli WSZYSTKIE JAK LECI budynki będą musiały być zeroemisyjne (co samo z siebie jest fizyczną bzdurą) , czyli ocieplanie, pompy ciepła itd, itp.

  Już wiadomo, że nawet bogate Niemcy NIE BĘDĄ w stanie się do tego dostosować, a co dopiero Polska i inne kraje europejskie.
  Ponadto wiadomo (zapisy już są) , że w razie gdyby jakiś delikwent nie chciał lub nie mógł wyłożyć około 300 tysięcy złotych (bo na tyle obliczany jest średni koszt modernizacji budynku) to po prostu BĘDZIE WYRZUCONY NA BRUK Z WŁASNEGO DOMU .... to nie żart.

  ... ale ... od czego jest "pomoc państwa" ? ktoś zapyta.

  Otóż okazuje się (zapisy już są) , że ci których nie stać będą ZMUSZENI do zaciągnięcia kredytu i to również nie jest żart.

  Najciekawsze jest jednak to (zapisy już są) , że jeśli mimo wszystko jakiś delikwent chciałby nadal mieszkać w nieocieplonym domu bez pompy ciepła i innych bzdetów, czyli dom będzie zeroemisyjny, bo w ogóle nie będzie ogrzewany, to ... NIE MOŻE ... po prostu ... nie może, bo też tu nie o to chodzi żeby nie emitować czegoś tam, a o to żeby zarobiły banki, czyli ogrzewasz dom czy nie, emitujesz czy nie, ocieplić i tak musisz :))))

  Takich kwiatków jak powyższe jest ZNACZNIE WIĘCEJ, ale nie miejsce tu na ich opisywanie.

  Zderzysz się kolego Adamie z w/w rzeczywistością, to ZAPRAWDĘ POWIADAM CI, że wszelki smród i bród przestanie ci przeszkadzać, żeby tylko mieć co do gęby włożyć i jako tako we względnym cieple przetrwać zimę.

  Przez w/w ogólnie pojęty "zielony ład" JUŻ TERAZ mamy masowy odpływ inwestycji z Polski, a te firmy które od lat funkcjonowały w Polsce właśnie się zwijają i przenoszą produkcję do Rumunii i do Afryki.

  Przyczyny poniżej:
  https://www.money.pl/gospodarka/w-polsce-narasta-niebezpieczne-zjawisko-fala-zwolnien-sie-rozpedza-7015476105247648a.html

  Komu się nie chce czytać, ... krótko .... WSZYSTKO PRZEZ ZIELONY ŁAD.

  .... a to dopiero początek.


  Jeszcze raz zatem kolego Adamie.
  Nie można mieć ciastka i zjeść ciastko.

  Chcesz ekologii i "czystości" ? .... OK .... ale musisz przyjąć na klatę, że Twój standard życia i standard życie Twoich dzieci ... POGORSZY SIĘ RADYKALNIE i wtedy mam nadzieję WRESZCIE zmądrzejesz i przejrzysz na oczy.

  ============
  Zresztą, jak już tu pisałem wielokrotnie, zielony ład zielonym ładem, ale TO SIĘ PO PROSTU NIE UDA, a nie uda się, bo to najzwyczajniej w świecie nie tylko nie ma najmniejszego sensu, ale będzie FIZYCZNIE nie do wykonania.
  Jeśli jednak mimo wszystko, do polskich domów będzie wchodzić na siłę policja i wyrzucać Polaków z ich domów bo ... nie ocieplili ich, to będzie to początek końca zarówno volksdeutscha Tuska jak i całej unii europejskiej.

 • 2024-04-18 12:13:53

  gość: ~Jacek

  @~takitam
  Bądź na bieżąco ceny energii do końca tego roku bez zmian nie na rękę tobie ta informacja co

 • 2024-04-18 13:21:58

  gość: ~Kwinto

  @~Jacek
  Jacku, placku... Wybory idą, wybory chłopie!Już samorządowe miały być gwoździem do trumny PiS, Tusek był pewny że PO pokona PiS,a tu wała jak Polska cała!Szykuje się kolejna wyborcza wtopa Tuskowych więc będzie teraz udawanie troski o społeczeństwo! Aby do wyborów, a później...Mamy was jazda z podwyżkami!

 • 2024-04-18 15:48:43

  gość: ~Mirek

  @~Kwinto
  A czy PiS zamrażaniem energii,gazu i obniżeniem cen paliwa nie kupował głosów o innym rozdawnictwie nie wspomnę mówisz wygrali podaj ile województw zdobyła ko a ile PiS oraz z jakiej partii w dużych miastach o mniejszych nie wspomnę wygrał prezydent z PiS pochwal się tym zwycięstwem tak samo jak rządzą w sejmie bo przecież wygrali prawda same sukcesy jak powrót Szydło z Brukseli ile tam było!!!

 • 2024-04-19 11:56:43

  gość: ~Ja

  @~Kwinto
  kwinto nieudaczniku PiS owski do lekarza po tabletki bo masz chory łeb

 • 2024-04-18 14:01:28

  gość: ~takitam

  @~Jacek

  Kolego Jacku.

  To co słyszysz w telewizorni MA SIĘ NIJAK do rzeczywistości.

 • 2024-04-19 09:41:38

  gość: ~pio pio

  @~Jacek
  To są skutki oglądania TV Republika gdzie ludzi straszą Tuskiem że wszystko drożeje że jest źle ludzie myślą że energia drożeje już w tym roku co jest nieprawdą.Takim ludziom nie wbijesz do głowy że jest inaczej bo oni są wpatrzeni w tą propagandową stację.Na szczęście nie jest to Telewizja publiczna mało tego żebra jeszcze od ludzi którzy to oglądają żeby nie upadli bo pieniedzy nie dostaną od Państwa.

 • 2024-04-18 13:09:06

  gość: ~Bulgulator śmierci

  @~takitam

  Dodam do tego że im wcześniej opuścimy unię tym szybciej będzie lepiej, może nie nagle ale życie się zmieni na łatwiejsze. Nikt nie będzie rozliczał tego ile może rolnik zabic w roku świń i kto je zjadł. Nikt nikomu nie będzie bronił trzymać kur i mieć swoich jaj. Nikt nie będzie utylizowal zdrowych Wieprzów bo jest niby jakiś pomór świń, czy inna ptasia grypa. Ludzie za trzy lata będą mieli dość unjii europejskiej i sami pójdą do Donalda czy innego premiera i nakażą opuścić ten euro kołchoz. W NATO zostańmy tak dla picu i artykułu piątego. Co i tak nas nie uchroni bo mówi o czymś zupełnie innym.

 • 2024-04-18 14:12:50

  gość: ~sra ta ta ta

  @~Bulgulator śmierci
  Po opuszczeniu unia np wprowadzi cła na towary z poza unii i wtedy leżymy gospodarczo ponieważ nasze towary będa drogie i pozostanie powrót do rwpg.

 • 2024-04-18 16:59:39

  gość: ~takitam

  @~sra ta ta ta


  Przypomnę może koledze, że kraje stowarzyszone w UE ... NIE SĄ JEDYNYMI krajami na świecie.
  Poza tym, nasze towary i generalnie unijne, za sprawą zielonego ładu już za chwilę będą tak drogie, że NIKT nie będzie chciał ich kupować.

  Unia to REGULACJA wszystkiego .... DOKŁADNIE TAK jak kiedyś w krajach RWPG.
  Dlatego komuna MUSIAŁA UPAŚĆ.

  Teraz UE przypomina żywcem ZSRR, z centralnym sterowaniem gospodarką i dosłownie każdą dziedziną życia, a skończy się to DOKŁADNIE TAK jak skończył ZSRR.

  Leżymy gospodarczo JEŚLI NIE WYJDZIEMY Z UE.

 • 2024-04-18 20:13:57

  gość: ~Autor

  @~takitam
  Tak są Białoruś,Rosja,Ukraina ze swoim zboczem,Chiny człowieku co ty pierd.....

 • 2024-04-19 07:16:05

  gość: ~takitam

  @~Autor

  Miły kolego.

  Fakt wyjścia z UE, nie oznacza z automatu zamknięcia handlu i współpracy z krajami nadal stowarzyszonymi w UE, bo po prostu nie ma takiego zakazu ... zarówna dla Polski jak i dla w/w krajów.

  Oznacza tylko tyle .... I AŻ TYLE , że Polska nie będzie musiała oglądać się na unijne kretynizmy, czyli ... będzie mogła się normalnie rozwijać.

  Wspomniałeś o Ukrainie.
  Otóż po wyjściu z UE .... (jak wyżej) nie będą nas obowiązywać unijne zgody lub niezgody na handel z kimkolwiek czy blokowanie towarów skądkolwiek, w tym również z Ukrainy.

  Poza tym, właśnie dlatego że nie będziemy mieli unijnego prawniczego garba na grzbiecie, będziemy mogli SWOBODNIE handlować z CAŁYM ŚWIATEM ... czym chcemy, a nie tylko z tymi państwami z którymi UE uważa że należy i można.

  Generalnie .... jeszcze raz ... Unia Europejska dzisiaj, to po prostu ZSRR z czasów słusznie minionych , czyli ... SOCJALISTYCZNA UTOPIA waląca się na naszych oczach, z tą różnicą, że w roli sterującego tym kołchozem nie jest sowiecka Rosja, a Niemcy.

  Nie widzę najmniejszego powodu, żeby upadać razem z Niemcami.

 • 2024-04-18 15:50:59

  gość: ~Autor

  @~Bulgulator śmierci
  To rolnicy wyciągnęli by ciebie z domu i jaja oberwali że dopłat nie będzie i niskich kredytów ale oczywiście są przeciwko do czasu koleś

 • 2024-04-18 16:01:09

  gość: ~Speed

  @~takitam
  Ale ty puerdolisz.... :)
  70% wzrost ceny prądu????
  Buahahahaha

 • 2024-04-18 10:30:25

  gość: ~Autor

  @~Teddy
  A temu zbieranie chrustu się podobało oj tempy pisiaku

 • 2024-04-18 11:26:05

  gość: ~br

  @~Teddy
  Po wysadzeniu NS2 gaz nie jest już ekologiczny :)))

 • 2024-04-18 15:08:22

  gość: ~patrz na daty

  @~Teddy
  jak w tytule:

  UCHWAŁA NR XLI/1407/17
  SEJMIKU WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO
  z dnia 30 listopada 2017 r.
  w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa dolnośląskiego, z wyłączeniem Gminy Wrocław
  i uzdrowisk, ograniczeń i zakazów w zakresie eksploatacji instalacji, w których następuje spalanie paliw

  kto to wowczas rządził...?

 • 2024-04-18 11:43:47

  gość: ~Bob

  Pisowcy wpakowali nas w zielony ład a teraz udają, że są przeciwko temu wszystkiemu i, że to wina Tuska. Firmy nie wytrzymują obostrzeń zielonego ładu i się zwijają to ci już na FB wrzucają posty, że po 5 miesiącach władzy Tuska to przez niego się zwijają.... Ręce opadają, piorą im mózgi w TV Republika a oni w to wierzą. To wina PiSu, że nam się firmy teraz zwijają i ta drożyzna !!!!!
  Zaraz będzie się ktoś pytał, gdzie benzyna po 5,19 ? W DU..E przez PiS!!!

 • 2024-04-18 11:59:54

  gość: ~takitam

  @~Bob

  Masz rację.

  Oczywiście że to Morawiecki podpisywał te unijne kretynizmy, ale .... jest nowa władza (czyli Tusk) i .. ? .... co robi ?
  Wycofuje się z tego ?

  ABSOLUTNIE NIE ..... brnie jeszcze dalej w te głupoty.

  ... a ta benzyna po 5.19 to przypomnę, że Tusk otwarcie OBIECAŁ, że jak będzie rządził, to jednym ruchem sprawi że benzyna będzie po te 5,19 i co ? .... jest ?

  Zresztą .... PiS i PO to dwie strony tej samej bandy złodziei.

 • 2024-04-18 12:14:58

  gość: ~Bartek

  @~takitam
  Powiedz kogo ty pobierasz naprawdę?

 • 2024-04-18 13:29:05

  gość: ~jaion

  @~Bartek
  -takitam popiera REALIZM, zrozum po prostu normalne życie, a nie zakazy, nakazy, rozporządzenia, itp. Jak politycy przestana wpieprzać się do gospodarki na pewno bedzie duuuużo lepiej. Rynek sam zweryfikuje bzdury!

 • 2024-04-18 13:37:08

  gość: ~jaion

  73 tysi dla 7 (słownie siedmiu) mieszkańców. "Zwycięstwo"!!!! no to tych siedmiu całkowicie zmieni powietrze w powiecie, cha,cha,cha. Idz pod kotłownie miejską i zobacz czym oni palą i jaka hałda sterczy przy niej i wtedy ogłoś sukces zmiany 7 kotłów na ekosreko!!!

 • 2024-04-18 13:55:03

  gość: ~takitam

  @~Bartek

  Ja popieram ZAWSZE logikę i zdrowy rozsądek.

  Jeśli więc jakieś ugrupowanie polityczne wykazuje w/w przymioty, to popieram akurat to ugrupowanie, bez względu na barwy polityczne.

 • 2024-04-18 15:54:05

  gość: ~Autor

  @~takitam
  Trzy ostatnie wybory kto cię przekonał logiczny ?

 • 2024-04-18 16:51:31

  gość: ~takitam

  @~Autor

  Niestety .... NIKT

  Najbliżej było do Konfederacji, czyli owszem, logicznie, spójnie, rzeczowo, zdroworozsądkowo, ale .... jak zobaczyłem konwencje wyborczą ... jedną czy drugą + brak chęci budowania struktur w małych miejscowościach, to już wiem, że chyba Konfederacji nie chodzi o to żeby rządzić, ale żeby (jak wszyscy) dostać się do korytka, a Bosak już niemal jawnie idzie w prezydenty.

  Reasumując ... moim zdaniem są najsensowniejsi, ale .... TO JESZCZE NIE TO.

 • 2024-04-18 20:18:30

  gość: ~Mirek

  @~takitam
  To ty masz naprawdę nierówno pod sufitem program faszystowski jest tobie blisko dlatego ciągniesz też za PiS bo mają sporo podobnych rozwiązań więc nie pier.....

 • 2024-04-19 07:04:20

  gość: ~takitam

  @~Mirek

  Zechce kolega zdefiniować, co konkretnie faszystowskiego jest w programie Konfederacji ?

 • 2024-04-19 07:40:45

  gość: ~Mirek

  @~takitam
  Takie elementy jak bunt przeciwko nowoczesności (walka ze szczepionkami i ekologiczną transformacją czy absurdalne kampanie przeciw „demotoryzacji” i „w obronie gotówki”) przy jednoczesnym odrzuceniu tradycyjnej polityki, apoteoza autorytarnych metod rządzenia czy wynoszenie na ołtarze narodowej wspólnoty, której rzekomo należy bronić przed „unijnym dyktatem” od zewnątrz i „oczyścić” z Ukraińców , Żydów i LGBT mniejszości seksualnych od wewnątrz, karanie kobiet więzieniem za aborcję i ograniczenia im głosu,brzmią zbyt znajomo brzmi mam dalej recytować idio....

 • 2024-04-19 11:55:15

  gość: ~takitam

  @~Mirek

  Nie recytuj Mirek ... za kilka miesięcy sam się przekonasz, że mijasz się z prawdą.

 • 2024-04-19 08:23:56

  gość: ~Sw

  @~takitam
  Twoja logika polega na tym czy najpierw załatwiamy się, a później wstajemy. Lub na odwrót. Takich doradców potrzebuje kreml. Z takimi poglądami zrobisz tam furorę, bo tu posłuchu nie masz. Plusowanie samej siebie to jest jedyna twoja umiejętność.

 • 2024-04-19 18:49:05

  gość: ~takitam

  @~Sw

  Zwróciłeś uwagę, że nie próbujesz ze mną dyskutować o konkretach, a tylko robisz wycieczki osobiste ?

  Przecież to najniższa forma wypowiedzi publicznej.

 • 2024-04-19 13:18:38

  gość: ~beata

  @~takitam
  Jak już ich tak bronisz to ci napisze że odkąd nie rządzi PiS to bęnzyna już nie jest po 9,19 ale to co spieprzył PiS nie da się tak o po prostu wszystkiego naprawić i trzeba czasu zobacz po ile jest benzyna teraz.Pewnie napiszesz że jest droga i że Tusk nic z tym nie robił a obiecał

 • 2024-04-19 18:47:04

  gość: ~takitam

  @~beata

  Miła Beato.

  Otóż dla mnie liczą się FAKTY.

  Nie obchodzi mnie w ogóle co robił PiS, bo PiS JUŻ NIE RZĄDZI.
  Jak rządził, to odnosiłem w swoich wpisach do tego co wyczyniali.


  Teraz rządzi PO.

  Volksdeutsch Tusk, jawnie, podczas któregoś ze spotkań przedwyborczych (chyba we Włocławku) JASNO zakomunikował.

  /// Wystarczy jedna decyzja, a benzyna byłaby po 5 zł. Gdybym to ja był premierem, to benzyna byłaby po 5,19 zł ///

  No więc .... JEST PREMIEREM i ... TO JEST FAKT.

  Gdzie ta benzyna po 5,19 ?


  ----------
  Żeby sprawa była jasna .... rzygam PiS-em, ale jeszcze bardziej Platformą.

  Tusk to po prostu zwykły Volksdeutsch, prowadzony od początku (KLD) i finansowany przez Niemców

  On sam z siebie jest totalnym intelektualnym błaznem.
  Nic nie umie.

  Jedynym zadaniem Tuska zleconym przez Niemcy jest JAK NAJBARDZIEJ ZASZKODZIĆ POLSCE i .... ON TO ROBI.

 • 2024-04-19 20:53:23

  gość: ~Beata

  @~takitam
  Dalej nie rozumiesz PO rządzi od Października benzyne nie da się o tak po prostu żeby była tania trzeba czasu jest coraz tańsza była po 9 zł teraz jest po 7 zł poczekaj jeszcze chwile parę miesięcy nie tylko benzyna jest do poprawienia w tym kraju zobaczysz co będzie po roku rządzenia.A po za tym napisałam ci w jakimś innym temacie żebyś nie zapominał w jakim miescie mieszkasz skoro już Tuska wyzywasz bez powodu Niemcem

 • 2024-04-19 20:55:38

  gość: ~pio pio

  @~Beata
  Frankestein

 • 2024-04-19 21:02:22

  gość: ~Bartek

  @~Beata
  To właśnie jest typowe myślenie PISOWCÓW zostałeś Premierem to na drugi dzień już musisz spełnić to co obiecałeś.tzw takitam jak by został Premierem bęzynkę na 100 procent mielibyśmy już po 1 dniu rządzenia po 5,19 a reszta kłopotów co zrobił PiS jest nieważna.

 • 2024-04-19 21:30:37

  gość: ~takitam

  @~Beata

  Ja wszystko rozumiem, ale ... NIE ZNOSZĘ tego idiotycznego festiwalu obietnic.

  Nie potrafisz jeden z drugim (Tusk i Kaczyński) dotrzymać słowa, to się po prostu nie odzywaj.

  Ja od polityków oczekuję POWAGI.
  Obietnice czy przyrzeczenia wyborcze traktuję poważnie.
  Jeśli to co pitolą podczas kampanii wyborczej ma być tylko politycznym folklorem, to po cholerę w ogóle te błazny idą do polityki ?

  gość: ~Beata napisał/a:
  // skoro już Tuska wyzywasz bez powodu Niemcem //

  Nie wiedziałem, że słowo Niemiec oznacza wyzwisko :))

  Przyjrzyj się CAŁEJ tzw. karierze politycznej Tuska.
  WSZYSTKO CO ROBI jest ... jak on to mówi .... "Für Deutschland"
  Od początku kiedy znalazł się w KLD (Kongres Liberalno Demokratyczny) był sterowany, szkolony, i opłacany prze niemieckie służby.
  Co więcej ... ten fakt nie jest żadną tajemnicą, bo materiały są ogólnie dostępne w necie.

  Jeśli masz choć odrobinę ciekawości, to zapoznaj się z tymi materiałami .... będziesz BARDZO ZASKOCZONA.

  ==============
  Poza tym, jak piszesz ... jeszcze nie zaczęli rządzić, a efekty już widać.

  Podlinkowałem to w innym poście w tym wątku, ale ...jeszcze raz:

  https://www.money.pl/gospodarka/w-polsce-narasta-niebezpieczne-zjawisko-fala-zwolnien-sie-rozpedza-7015476105247648a.html

  Masowe zwolnienia i odpływ kapitału z Polski TO JUŻ FAKTY.

  Wszystko za sprawą zielonego ładu + dochodzi do tego próba zlikwidowania polskiej waluty.
  W takich warunkach, inwestorzy i firmy od lat działające w Polsce ... UCIEKAJĄ z Polski, bo one dobrze wiedzą, że Tusk + unijny zielony ład = katastrofa gospodarcza jakiej nie było od dziesięcioleci.

  Zresztą, jak również tu pisałem, przekonasz się o tym na własnej skórze już za kilka miesięcy, gdzie ceny poszybują w górę o 300-400%.

  Wszystko to za sprawą najpierw PiS, a teraz twórczo rozwija to Tusk.

 • 2024-04-19 21:45:40

  gość: ~takitam weź się do roboty

  @~takitam
  No popatrz a w Ząbkowicach budują zakłady i nie przejmuja sie komentarzami jakiego frustrata.

 • 2024-04-19 22:02:41

  gość: ~Paweł

  @~takitam
  Poczytaj sobie ćwoku jakim szfabem był Morawiecki jak był młodym człowiekiem jakie studia skończył i gdzie.A może ci przypomnieć jakim był wspaniałym prezesem Niemieckiego Banku o tym nie napiszesz dlaczego tylko obwiniasz Tuska sam mieszkasz w szfabskiej miejscowości może wyprowadź się najlepiej bo Frankestein nie brzmi zbyt dumnie dla ciebie nie wstydzisz się mieszkać w takiej miejscowości?

 • 2024-04-20 09:51:08

  gość: ~takitam

  ostatnio dodany post

  @~Paweł

  .... ehhh .... Paweł .... Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

 • 2024-04-18 13:30:53

  gość: ~Kwinto

  @~Bob
  Synku gdzie te 100 Konkretów Tfuska, ile zostało z tego zrealizowane? Jedyne co ich interesuje to aborcja i tabletka dzień PO dla dziewczynek!

 • 2024-04-18 14:15:24

  gość: ~sra ta ta ta

  @~Kwinto
  Tam gdzie konkrety morawieckiego. Czyli izera nie wyjechała z gór izerskich bo pewnie została w mieszkaniach dla młodych albo popłyneła promami ze stoczni szczecińskiej do arabów, którym pisowcy sprzedali lotos.

 • 2024-04-18 16:03:00

  gość: ~Z praktyki

  @~sra ta ta ta
  Brawo dodaj jeszcze miliardy wyprowadzone przez Orlen,getbek,cpk,dwie wierze ,fikcyjne fundusze, działki kościelne,Rydzyk,wszelkie komisje expertow PiS, Turów,kary KPO, odsetki od kredytów bankowych,TVPis, stołki w spółkach rodzina i znajomi dla swoich ale im się żyło banda,mafia i złodzieje

 • 2024-04-18 18:23:06

  gość: ~Jesttulekarznasali

  @~Z praktyki
  Diagnoza . Pacjent majaczy po zażyciu tabletki PO oraz przedawkowaniu TVN-u.
  Rokowanie : źle bez sterylizacji
  Kuracja: Natychmiastowe odcięcie od POtologii.

 • 2024-04-18 20:20:18

  gość: ~Autor

  @~Jesttulekarznasali
  Co pierwszy raz koleś od TVPis usłyszał o tych kradzieżach

 • 2024-04-18 22:51:34

  gość: ~Kr

  @~Autor
  Przecież w tv PiS na pewno tego nie mówili. Czyli nie prawda.

 • 2024-04-19 12:20:41

  gość: ~kwinto to cwel

  @~Kwinto
  PiS = Partia Interesów Sowieckich

 • 2024-04-19 17:02:41

  gość: ~pio pio

  @~Kwinto
  Policz sobie ile obietnic twój PiS zrealizował przez 8 lat tylko nie pomyl się

 • 2024-04-18 17:46:05

  gość: ~Gdlo

  Kopciuchy to Tusk, Miller , Róża Thun , Cimoszewicz.

 • 2024-04-18 17:52:12

  gość: ~Noimacieto

  Imigrant +, Bieda + , Drożyzna + , LGBT+ + , Aborcja + , Cena benzyny + Ceny Energii +.
  Brawo wyborcy Hojowni , Tygryska i Fałszywych Serduszek. Nowoczesna POlska , kolonia niemiecka.

 • 2024-04-18 18:49:26

  gość: ~chujwbiłnapisiepomioty

  @~Noimacieto
  Pozdrów pisowskich przyjaciół z rosji, wegier i innych faszystów europejskich

 • 2024-04-19 11:36:56

  gość: ~JebaćpedałaorzeszkaiPO

  @~chujwbiłnapisiepomioty
  Jak w tytule

 • 2024-04-19 14:11:43

  gość: ~chujwbiłnapisiepomioty

  @~JebaćpedałaorzeszkaiPO
  Wymyśl coś swojego pisiakangoprezesa.

REKLAMA