Express-Miejski.pl

Powiat Ząbkowicki pozyskał kolejne duże środki na nowoczesną edukację zawodową

W ramach projektu powstaną i/lub zostaną doposażone pracownie zawodowe w szkołach zawodowych w Ząbkowicach Śląskich i Ziębicach

W ramach projektu powstaną i/lub zostaną doposażone pracownie zawodowe w szkołach zawodowych w Ząbkowicach Śląskich i Ziębicach fot.: Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich

   

Projekt Powiatu Ząbkowickiego pn. „Infrastruktura dla transformacji – dostosowanie warunków kształcenia zawodowego do potrzeb transformacji energetycznej i gospodarczej”, otrzymał prawie 5 milionów złotych dofinansowania na transformację edukacji zawodowej ze środków Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji (FST) w ramach programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027.

W ramach projektu powstaną i/lub zostaną doposażone pracownie zawodowe w szkołach zawodowych w Ząbkowicach Śląskich i Ziębicach, w tym innowacyjne pracownie inteligentnych specjalizacji takich jak: logistyk, operator obrabiarek CNC, elektryk czy monter instalacji odnawialnych źródeł energii – np. nowoczesna pracownia logistyczna (inteligentny magazyn) będzie wyposażona w najnowocześniejsze urządzenia i systemy wspomagające proces kompletacji zamówień, a pracownie mechaniczne w skanery 3D i drukarki 3D oraz obrabiarki CNC.

Na potrzeby dydaktyczne przebudowana zostanie także hala magazynowa Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Ziębicach, w której powstaną: pracownia logistyczna, pracownia elektryczna i odnawialnych źródeł energii oraz pracownia spawalnicza.

Całkowita wartość projektu to 5.901.169,84 zł, a kwota przyznanego dofinansowania wynosi: 4.720.935,87 zł.

Starostwo Powiatowe w Ząbkowicach Śląskich

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Kolejne duże środki na nowoczesną edukację zawodową. Powiat Ząbkowicki pozyskał środki

  2024-04-15 21:17:35

  gość: ~Teddy

  Oby nie kolejne środki finansowe miały trafić w przysłowiowe błoto. A kiedy zaczniemy kształcić murarzy, tynkarzy , glazurników ,elektryków itd. itd. Na ryku brak fachowców w tych branżach. Kto będzie budował domy , mieszkania ? Ludzi od edukacji myślcie , to nie boli.

 • 2024-04-16 07:13:59

  gość: ~Xxx

  ostatnio dodany post

  @~Teddy
  Ściema.

REKLAMA