Express-Miejski.pl

Promocja policyjnej służby na dniach otwartych w „Ceglaku”

	Promocja policyjnej służby na dniach otwartych w „Ceglaku”

Promocja policyjnej służby na dniach otwartych w „Ceglaku” fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

12 kwietnia ząbkowiccy policjanci uczestniczyli w dniach otwartych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Ziębicach gdzie promowali swoją pracę. 

łodzież z okolicznych szkół, która tego dnia odwiedziła mury ziębickiej placówki mogła nie tylko zobaczyć policyjny sprzęt, ale również zapytać obecnych tam mundurowych dlaczego wybrali ten właśnie rodzaj służby i na czym ona polega. Całość przedsięwzięcia pokazem musztry umilli uczniowie klas policyjnych.

Mundurowi przywieźli ze sobą sprzęt używany w codziennej służbie oraz zaprezentowali narzędzia pracy wykorzystywane przez technika, ruch drogowy czy policjanta należącego do grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego. 

Podczas dni otwartych zaprezentowały się również klasy policyjne, które od 2009 roku znajdują się ofercie tamtejszego liceum ogólnokształcącego. Szkoła ściśle współpracuje z Komendą Powiatową Policji w Ząbkowicach Śląskich, gdzie zarówno podczas spotkań jak i zajęć funkcjonariuszami uczniowie mogą poznać lepiej pracę w służbie mundurowej jaką jest policja.

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA