Express-Miejski.pl

Włamali się do pomieszczenia gospodarczego i skradli trzy motorowery. Grozi im do 10 lat więzienia

Złodzieje skradzione motorowery schowali pomiędzy drzewami, licząc że w późniejszym czasie uda się je sprzedać

Złodzieje skradzione motorowery schowali pomiędzy drzewami, licząc że w późniejszym czasie uda się je sprzedać fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

1 kwietnia wpłynęło zgłoszenie o włamaniu i kradzieży na terenie gminy Ziębice. Z pomieszczenia skradziono trzy motorowery o łącznej wartości ok. 10 tys. zł.

1 kwietnia przed godziną 9 na policję zgłosił się 38-latek by zawiadomić, że do jego budynku gospodarczego znajdującego się w jednej z miejscowości w gminie Ziębice, ktoś się włamał. Mężczyzna trzymał tam trzy motorowery, które zniknęły. Pokrzywdzony wycenił pojazdy na około 10 tysięcy złotych.

- Ziębiccy funkcjonariusze szybko rozszyfrowali, kto dokonał tej kradzieży, w jaki sposób i w jakim celu. Policjanci ustalili, że po uszkodzeniu kłódek zabezpieczających wejście do budynku gospodarczego dwóch mieszkańców powiatu ząbkowickiego zabrało jednoślady należące do 38-laka i ukryli je kilkaset metrów dalej pomiędzy drzewami. Myśleli, że im się uda i jak chwilę poczekają, to jednoślady sprzedadzą i na nich zarobią. Nie spodziewali się jednak że zaledwie kilka godzin po zgłoszeniu policja ustali ich dane i zapuka do drzwi - relacjonuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

Pokrzywdzony odzyskał swoje mienie, a 21 i 24-latkowi za kradzież z włamaniem grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Włamali się do pomieszczenia gospodarczego i skradli trzy motorowery. Grozi im do 10 lat więzienia

  2024-04-02 15:01:22

  gość: ~Ben

  Jak kraść to miliony, by było na "papugi ".

 • 2024-04-02 16:24:28

  gość: ~Kacper

  Ewidentnie chcieli tylko kierata

 • 2024-04-04 15:23:28

  gość: ~Kolo

  ostatnio dodany post

  Pewnie to wyborcy pisu.... nauczyli się od poprzedniej władzy wyciągać łapy po nie swoje....
  Ale jedni i drudzy będą siedzieć

REKLAMA