Express-Miejski.pl

Kilka kolizji i nietrzeźwi kierowcy. Policja podsumowuje okres wielkanocny na drogach w powiecie

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Dziewięciu nietrzeźwych kierujących, głównie rowerzystów, zatrzymali policjanci na terenie powiatu ząbkowickiego w okresie świąt wielkanocnych.

Na drogach powiatu ząbkowickiego od zeszłego piątku doszło do 7 zdarzeń drogowych, z czego większość to były niegroźne kolizje lub najechanie na zwierzynę, czy dziurę w drodze.

1 kwietnia przed godziną 23 w Ząbkowicach Śląskich, na skrzyżowaniu ul. Dalekiej z krajową ósemką zderzyły się dwa pojazdy. Ruch na „ósemce” przez dłuższą chwilę odbywał się wahadłowo. - Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 18-letni kierujący samochodem audi nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącej 27-letniej kierującej oplem mieszkance Kłodzka, doprowadzając tym samym do bocznego zderzenia pojazdów. Kierujący byli trzeźwi i z obrażeniami zostali przetransportowani do pobliskich szpitali - informuje Katarzyna Mazurek, oficer prasowy ząbkowickiej policji.

2 kwietnia po godz. 7 na drodze wojewódzkiej nr 385 w okolicy miejscowości Stolec parę minut po godz. 7 podczas nieprawidłowego wymijania doszło do zderzenia się samochodu lexus z fordem galaxy. Kierujące pojazdami kobiety, 56-latka i 35-latka, mieszkanki powiatu ząbkowickiego, były trzeźwe, a zdarzenie na miejscu policjanci zakończyli mandatem dla obu kobiet.

W ciągu kilku świątecznych dni policjanci zatrzymali dziewięciu kierujących po alkoholu, z których 6 to byli rowerzyści. Ponadto mundurowi zatrzymali również 42-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego który kierował motocyklem Yamaha z tablicami od innego pojazdu.

- Przypominamy, że od 1 października 2023 roku weszła w życie zmiana przepisów kodeksu karnego po której zarówno kradzież tablic rejestracyjnych, jak ich przełożenie z innego pojazdu jest przestępstwem, a nie jak dotąd wykroczeniem - informuje policjantka.

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA