Express-Miejski.pl

Piotr Zieliński piłkarzem roku tygodnika „Piłka Nożna”

Piotr Zieliński został wybrany piłkarzem roku  tygodnika „Piłka Nożna”

Piotr Zieliński został wybrany piłkarzem roku tygodnika „Piłka Nożna” fot.: mp

Piotr Zieliński otrzymał statuetkę Piłkarza Roku w corocznym plebiscycie tygodnika „Piłka Nożna”. W poniedziałkowy wieczór rozdano nagrody w ośmiu kategoriach.

W najważniejszej, w której w ostatnich 12 latach 11-krotnie triumfował Robert Lewandowski, tym razem kapituła jako najlepszego wskazała Piotra Zielińskiego. Nagrodę w imieniu mistrza Włoch z Napoli odebrał jego tata Bogusław.

– W imieniu Piotra chciałbym złożyć serdeczne podziękowania za tę nagrodę. Jako rodzice jesteśmy dumni, że syn znalazł się w gronie wybitnych zawodników, którzy wcześniej triumfowali w tym plebiscycie. Mam nadzieję, że będzie to dla niego bodziec do jeszcze cięższej pracy – mówił Bogusław Zieliński.

2023 rok był niewątpliwie jednym z najlepszych w karierze dla Zielińskiego - zwłaszcza na niwie klubowej. Razem z Napoli sięgnął w pięknym stylu po mistrzostwo Włoch, będąc jednocześnie jednym z liderów zespołu. Opuścił tylko jedno spotkanie w Serie A, strzelając trzy gole i notując osiem asyst. Do tego należy dodać dotarcie do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, w której rozegrał dziesięć meczów, zdobywając cztery bramki.

Historia plebiscytu sięga lat 70. Na początku wybierano zwycięzców w trzech kategoriach: Piłkarz Roku, Trener Roku i Odkrycie Roku. Z czasem jednak dodawano nowe kategorie. I tak w 2001 roku pojawiła się kategoria Drużyna Roku. Później w 2004 roku zadebiutował Ligowiec Roku. W 2007 roku wprowadzono Powrót Roku i Człowieka Roku, który rok później został przemianowany na Osobowość Roku. W 2008 roku pojawił się Pierwszoligowiec Roku. "Najmłodszą" kategorią jest Piłkarka Roku, którą wprowadzono w 2016 roku.

Gratulacje z okazji prestiżowej nagrody złożył niespełna 30-letniemu piłkarzowi burmistrz Marcin Orzeszek. - Składam ogromne gratulacje dla Piotrka i dziękuję za godne reprezentowanie Ząbkowic Śląskich na arenie międzynarodowej - napisał w mediach społecznościowych włodarz ząbkowickiego urzędu.

Piotrek to wychowanek ząbkowickiego Orła. Następnie reprezentował młodzieżowe zespoły Zagłębia Lubin, a po transferze do Włoch reprezentował barwy Udinese, Empoli oraz Napoli.

em24.pl

6

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA