Express-Miejski.pl

Podsumowanie ferii zimowych 2024 w gminie Ząbkowice Śląskie

Podsumowanie ferii zimowych 2024 w gminie Ząbkowice Śląskie

Podsumowanie ferii zimowych 2024 w gminie Ząbkowice Śląskie fot.: UM Ząbkowice Śląskie

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Blisko 1500 dzieci skorzystało z oferty ferii zimowych Ząbkowickiego Centrum Sportu i Rekreacji, Ząbkowickiego Centrum Kultury i Turystyki oraz Biblioteki Publicznej.

Ferie w Ząbkowicach Śląskich to ciekawe wycieczki, różnorodne zajęcia kreatywne i dużo sportu.

Ferie na sportowo z Ząbkowickim Centrum Sportu i Rekreacji

Podczas tegorocznych ferii zimowych w Ząbkowickim Centrum Sportu i Rekreacji odbyło się 12 turniejów w Hali Słonecznej: badmintona, teqballa, tenisa stołowego, piłki nożnej, siatkówki oraz koszykówki, w których udział wzięło 246 dzieci i młodzieży szkolnej.

W tym czasie w ramach ferii zimowych odbyły się również 3 wyjazdy: Lodowisko w Świdnicy, Lodowisko w Dzierżoniowie oraz Pixel XL we Wrocławiu, z których skorzystało 142 osoby.

W Słonecznym Parku Wodnym dla pięciu grup dzieci w przedziale wiekowym od 6 do 14 lat odbywała się bezpłatna nauka pływania, w której udział wzięło łącznie 45 osób. Podczas wszystkich wydarzeń w ramach ferii na sportowo organizowanych przez Ząbkowickie Centrum Sportu i Rekreacji udział wzięło 433 osoby.

Ferie z Ząbkowickim Centrum Kultury i Turystyki

Z atrakcji przygotowanych przez Ząbkowickie Centrum Kultury i Turystyki skorzystało blisko 800 dzieci!

Co takiego się wydarzyło? Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się bezpłatne (dzięki wsparciu Gminy Ząbkowice Śląskie i Burmistrza Marcina Orzeszka) wycieczki. Dzieci odwiedziły wystawę RoboExpo we Wrocławiu, gdzie poznawały nowe technologie w formie zabawy i multimedialnych atrakcji, wrocławski Teatr Lalek na spektaklu Wąż oraz MovieGate we Wrocławiu – tam brały udział w warsztatach magii oraz zwiedzały podziemne wystawy historyczne oraz filmowe. Z uwagi na ogromne zainteresowanie każda z wymienionych wycieczek została zorganizowana dwukrotnie!

Oprócz tego odbywały się zajęcia w samym Centrum. Dzieci miały możliwość i licznie uczestniczyły w warsztatach mydlarskich z Justyną Topolską, gdzie wyrabiały własne mydełka, warsztatach teatralnych, Karaoke dla każdego oraz zajęciach plastycznych. Dodatkowo na ząbkowickim zamku odbyło się spotkanie z Krzysztofem Szumskim i jego wyjątkowymi sowami oraz jastrzębiem. To była niezwykła oraz zabawna lekcja przyrody, z której korzystali i mali i duzi.

Odbyły się także dwa bezpłatne seanse filmowe – SMERFY i AKADEMIA PANA KLEKSA. Zwłaszcza ten drugi film cieszył się ogromnym zainteresowaniem, to w końcu nowa adaptacja klasyka, jednej z najsłynniejszych polskich produkcji.

Na zakończenie ferii odbył się zorganizowany przez pracowników ZCKiT wielki  bal, podczas którego dzieci nie tylko uczestniczyły w wielu grach i zabawach, ale także w profesjonalnej sesji zdjęciowej. Zdjęcia z sesji będą do oglądania na stronie www.zckit.pl, a wywołane oryginały do odbioru przez rodziców bezpośrednio w ZCKiT.

,,To i owo na zimowo” – ferie w Bibliotece Publicznej w Ząbkowicach Śląskich

Jak co roku pracownicy Biblioteki Publicznej przygotowali różnorodne zajęcia, podczas których dzieci i młodzież z naszej gminy mogła spędzić czas w sposób twórczy i kreatywny: gry planszowe, krzyżówki, łamigłówki, warsztaty plastyczne oraz zabawy. Dodatkową atrakcją była wycieczka do Kolejkowa we Wrocławiu. Ogromne emocje wzbudził wśród jej uczestników świat w miniaturze: tysiące malutkich postaci, zwierząt, domków, zabawne scenki rodzajowe. Niezwykłe wrażenie zrobiło na nich także miasteczko z piernika, gdzie mogli spotkać między innymi postacie z bajek. Miłą niespodzianką były przygotowane warsztaty, podczas których stworzyli autorskie makiety domków.

We wszystkich zajęciach wzięło udział 250 dzieci.

 

UM w Ząbkowicach Śląskich

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Podsumowanie ferii zimowych 2024 w gminie Ząbkowice Śląskie

    2024-02-04 11:37:40

    gość: ~Marta

    ostatnio dodany post

    Gratulacje dla dyrektora ZCKiT. Dużo się dzieje odkąd Pan Onyśków objął tą funkcję.

REKLAMA